facebook
Dobré odpoledne, je pátek 17.9.2021 a svátek slaví Naděžda

Podpora a dávky

Peníze jsou v dnešní době nezbytnou součástí našeho života. Zvláště v období péče o miminko, může být rodinný rozpočet značně napnutý. V této sekci proto zjistíte, jaká je výše peněžité pomoci v mateřství, rodičovského příspěvku, přídavků na dítě, jak a u jakého úřadu o tyto dávky zažádat. Nebudete-li mít, po skončení rodičovské dovolené, možnost vrátit se zpět do svého původního zaměstnání, bude vás zajímat, jak požádat o podporu v nezaměstnanosti. Zaměstnaní se v našich článcích zorientují v dávkách nemocenského pojištění, jako je nemocenské a ošetřovné.
Podpora v nezaměstnanosti a sociální dávky. Příspěvek na bydlení a rodičovský příspěvek.Zajímavosti jen pro Vás

Podpora v nezaměstnanosti v roce 2013

Podpora v nezaměstnanosti a její poskytování je upraveno zákonem č.  435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Podpora v nezaměstnanosti se při splnění zákonných podmínek vyplácí po tzv. podpůrčí dobu. Délka této doby je závislá na věku žadatele.

Peněžitá pomoc v mateřství

Peněžitá pomoc v mateřství se poskytuje za kalendářní dny a její výše představuje 70 % denního vyměřovacího základu. Výše denního vyměřovacího základu se pro účely peněžité pomoci v mateřství zjišťuje z rozhodného období...

Žádost o poskytnutí peněžité pomoci v mateřství

Peněžitá pomoc v mateřství se poskytuje pro zajištění péče o novorozené dítě. Peněžitá pomoc v mateřství se nevyplácí automaticky, ale je nutné, aby o tuto dávku požádala oprávněná osoba.

 Peněžitá pomoc v mateřství

Peněžitá pomoc v mateřství

Základním zajištěním příjmů nastávající maminky a matky na mateřské dovolené je peněžitá pomoc v mateřství. Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast na nemocenském pojištění alespoň...

Rodičovský příspěvek

Rodičovský příspěvek je opakující se dávka státní sociální podpory, která má zajistit ekonomické podmínky pro péči o dítě až do čtyř let. Nárok na rodičovský příspěvek má rodič, který řádně, celodenně a osobně pečuje o dítě do čtyř let věku.

Počet:

zalozka