facebook
Příjemnou noc, je úterý 10.12.2019 a svátek slaví Julie

Podpora a dávky

Peníze jsou v dnešní době nezbytnou součástí našeho života. Zvláště v období péče o miminko, může být rodinný rozpočet značně napnutý. V této sekci proto zjistíte, jaká je výše peněžité pomoci v mateřství, rodičovského příspěvku, přídavků na dítě, jak a u jakého úřadu o tyto dávky zažádat. Nebudete-li mít, po skončení rodičovské dovolené, možnost vrátit se zpět do svého původního zaměstnání, bude vás zajímat, jak požádat o podporu v nezaměstnanosti. Zaměstnaní se v našich článcích zorientují v dávkách nemocenského pojištění, jako je nemocenské a ošetřovné.
Podpora v nezaměstnanosti a sociální dávky. Příspěvek na bydlení a rodičovský příspěvek.Zajímavosti jen pro Vás

Ošetřovné - podpůrčí doba a výše dávky

Ošetřovné je poskytováno po tzv. podpůrčí dobu. Jedná se o období vymezené zákonem o nemocenském pojištění, během kterého se tato dávka, při splnění zákonných podmínek, vyplácí. Podpůrčí doba je u ošetřovného stanovena dvojí.

Ošetřovné - podmínky nároku

Ošetřovné je dávkou nemocenského pojištění, které se poskytuje za podmínek stanovených zákonem o nemocenském pojištění. V tomto příspěvku zdůrazníme pouze ty nejdůležitější případy čerpání ošetřovného.

Přídavky na dítě

Přídavky na dítě jsou dávkou státní sociální podpory, které mají zlepšit péči o dítě po finanční stránce v těch rodinách, jejichž příjmy nejsou dostatečné. Přídavky na dítě jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře.

Nemocenské dávky během pracovní neschopnosti

Současná právní úprava nemocenské spíše motivuje zaměstnance k tomu, aby pokud možno nebyl ve stavu pracovní neschopnosti. V důsledku toho raději chodí do zaměstnání i během nemoci, popřípadě si pro nezbytně nutnou dobu léčení čerpá dovolenou.

Žádost o podporu v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti náleží uchazeči o zaměstnání, který je veden v evidenci Úřadu práce, jestliže splňuje následující podmínky. Základní podmínkou úspěšné žádosti je, že tento uchazeč získal v posledních dvou letech...

Počet:

zalozka