facebook
Dobrý podvečer, je pátek 22.11.2019 a svátek slaví Cecílie

Podpora a dávky

Peníze jsou v dnešní době nezbytnou součástí našeho života. Zvláště v období péče o miminko, může být rodinný rozpočet značně napnutý. V této sekci proto zjistíte, jaká je výše peněžité pomoci v mateřství, rodičovského příspěvku, přídavků na dítě, jak a u jakého úřadu o tyto dávky zažádat. Nebudete-li mít, po skončení rodičovské dovolené, možnost vrátit se zpět do svého původního zaměstnání, bude vás zajímat, jak požádat o podporu v nezaměstnanosti. Zaměstnaní se v našich článcích zorientují v dávkách nemocenského pojištění, jako je nemocenské a ošetřovné.
Podpora v nezaměstnanosti a sociální dávky. Příspěvek na bydlení a rodičovský příspěvek.Zajímavosti jen pro Vás

Přídavky na dítě

Přídavky na dítě jsou dávkou státní sociální podpory, které mají zlepšit péči o dítě po finanční stránce v těch rodinách, jejichž příjmy nejsou dostatečné. Přídavky na dítě jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře.

Nemocenské dávky během pracovní neschopnosti

Současná právní úprava nemocenské spíše motivuje zaměstnance k tomu, aby pokud možno nebyl ve stavu pracovní neschopnosti. V důsledku toho raději chodí do zaměstnání i během nemoci, popřípadě si pro nezbytně nutnou dobu léčení čerpá dovolenou.

Žádost o podporu v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti náleží uchazeči o zaměstnání, který je veden v evidenci Úřadu práce, jestliže splňuje následující podmínky. Základní podmínkou úspěšné žádosti je, že tento uchazeč získal v posledních dvou letech...

Žádost o podporu při rekvalifikaci

Právo na podporu při rekvalifikaci má pouze osoba, která je vedena jako uchazeč o zaměstnání v evidenci úřadu práce a nepobírá starobní důchod. Nezbytnou podmínkou je, že se uchazeč o zaměstnání zúčastní rekvalifikace, kterou...

Podpora v nezaměstnanosti v roce 2013

Podpora v nezaměstnanosti a její poskytování je upraveno zákonem č.  435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Podpora v nezaměstnanosti se při splnění zákonných podmínek vyplácí po tzv. podpůrčí dobu. Délka této doby je závislá na věku žadatele.

Počet:

zalozka