facebook
Dobré odpoledne, je sobota 19.1.2019 a svátek slaví Ilona

Ideální kočárek: Jak ho najdete?


Ilustrační fotografie

Výbavičku máte připravenou, do porodnice sbaleno, ale stále ještě nevíte, jaký kočárek svému miminku pořídíte? Výběr kočárku už raději déle neodkládejte, pokud chcete mít po návratu z porodnice vše perfektně připraveno. Nevíte, jaký kočárek vybrat? Víme, jak na to!


Praktické a výhodné řešení? Existuje!


Také už jste přemýšlela nad tím, že v průběhu jednoho roku maminky potřebují hned dva různé kočárky? Hluboké kočárky pro novorozená miminka a sportovní, když děťátka trochu povyrostou. To je investice, která zasáhne nejeden rodinný rozpočet.

Naštěstí existují kombinované kočárky, které v jedné sadě obsahují hlubokou korbičku i sportovní nástavbu a vybrané sady také autosedačku. V jednom balení tak pořídíte kompletní cestovní výbavu pro své děťátko.


Jaký kočárek je pro vás ten pravý?


Než se pustíte do samotného výběru, ujasněte si, jak a kde budete kočárek nejčastěji používat. Bydlíte ve větším městě nebo na vesnici, kde o chodník nezavadíte? Budete s kočárkem cestovat hromadnou dopravou nebo autem?

•    Pokud budete s kočárkem jezdit převážně ve městě, poohlédněte se po čtyřkolce s pěnovými otočnými kolečky. Konstrukce se čtyřmi kolečky je stabilní, což oceníte hlavně při překonávání obrubníků. A pěnová kolečka jsou zase velmi lehká a zbytečně nepřidávají kočárku na hmotnosti.
•    S kočárkem budete drandit hlavně v přírodě? Pak sáhněte po tříkolce s nafukovacími kolečky. Nafukovací kolečka jsou větší, pružnější a jako dělaná na nezpevněné cesty. Na druhou stranu bývají těžší než kolečka pěnová, proto výrazně přispívají k celkové hmotnosti kočárku. Tříkolky bývají svižnější a snadno ovladatelné, ale na úkor stability, proto se více hodí do přírody, kde potřebujete hlavně obratný kočárek, který překoná i náročnější terén.

Tip: Pokud máte jasno, jaký typ kočárku si pořídíte, zbývá zvolit značku a model. Pečlivě si projděte katalogy i obchody a zkuste si kočárky skládat, rozkládat a zvedat. A než kočárek zaplatíte, vyzkoušejte, jestli se vám také pohodlně vejde složený kočárek do kufru auta.

Jak uklidnit plačící miminko? Jak uklidnit plačící miminko?

Plačící miminko si rodiče přejí co nejdříve utišit. Uvádí se, že na každé miminko působí jiný způsob uklidnění, který mají v sobě nastavený. Rodičům tak pouze stačí jej objevit. Rodiče se tak snaží vyzkoušet různé způsoby, jak...

Jak uspat dítě Jak uspat dítě

Jak je známo, pro malé děti je často velkým problémem usínání. I když jsme jim zařídili veškeré pohodlí, jsou nakrmené, přebalené a umyté, pořád ne a ne usnout. Existuje spousta způsobů, jak dítě uspat, málokdy se nám to...

Vaše miminko a jeho první krůčky Vaše miminko a jeho první krůčky

První kroky jsou tím, na co se mnoho rodičů těší. Děti obvykle začínají chodit po svých mezi 9. a 17. měsícem života. Rozhodně tedy není kam spěchat a ani není nutné na ně nijak při pohybu naléhat. Hoďte za hlavu řeči, že sousedky...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka