facebook
Dobrý večer, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

Ideální kočárek: Jak ho najdete?


Ilustrační fotografie

Výbavičku máte připravenou, do porodnice sbaleno, ale stále ještě nevíte, jaký kočárek svému miminku pořídíte? Výběr kočárku už raději déle neodkládejte, pokud chcete mít po návratu z porodnice vše perfektně připraveno. Nevíte, jaký kočárek vybrat? Víme, jak na to!


Praktické a výhodné řešení? Existuje!


Také už jste přemýšlela nad tím, že v průběhu jednoho roku maminky potřebují hned dva různé kočárky? Hluboké kočárky pro novorozená miminka a sportovní, když děťátka trochu povyrostou. To je investice, která zasáhne nejeden rodinný rozpočet.

Naštěstí existují kombinované kočárky, které v jedné sadě obsahují hlubokou korbičku i sportovní nástavbu a vybrané sady také autosedačku. V jednom balení tak pořídíte kompletní cestovní výbavu pro své děťátko.


Jaký kočárek je pro vás ten pravý?


Než se pustíte do samotného výběru, ujasněte si, jak a kde budete kočárek nejčastěji používat. Bydlíte ve větším městě nebo na vesnici, kde o chodník nezavadíte? Budete s kočárkem cestovat hromadnou dopravou nebo autem?

•    Pokud budete s kočárkem jezdit převážně ve městě, poohlédněte se po čtyřkolce s pěnovými otočnými kolečky. Konstrukce se čtyřmi kolečky je stabilní, což oceníte hlavně při překonávání obrubníků. A pěnová kolečka jsou zase velmi lehká a zbytečně nepřidávají kočárku na hmotnosti.
•    S kočárkem budete drandit hlavně v přírodě? Pak sáhněte po tříkolce s nafukovacími kolečky. Nafukovací kolečka jsou větší, pružnější a jako dělaná na nezpevněné cesty. Na druhou stranu bývají těžší než kolečka pěnová, proto výrazně přispívají k celkové hmotnosti kočárku. Tříkolky bývají svižnější a snadno ovladatelné, ale na úkor stability, proto se více hodí do přírody, kde potřebujete hlavně obratný kočárek, který překoná i náročnější terén.

Tip: Pokud máte jasno, jaký typ kočárku si pořídíte, zbývá zvolit značku a model. Pečlivě si projděte katalogy i obchody a zkuste si kočárky skládat, rozkládat a zvedat. A než kočárek zaplatíte, vyzkoušejte, jestli se vám také pohodlně vejde složený kočárek do kufru auta.

Siamská dvojčata Siamská dvojčata

Jako siamská dvojčata označujeme jedince téhož pohlaví, kteří se vyvíjí v děloze matky jako jednovaječná dvojčata, ovšem s tím rozdílem, že jsou v některých partiích svých těl srostlí. Případy narození srostlých dvojčat se...

Jednovaječná dvojčata Jednovaječná dvojčata

Jednovaječnými dvojčaty označujeme takové jedince, kteří vznikají na začátku zárodečného vývoje rozdělením rýhující se zygoty na dvě části. Zygota je buňka, která vzniká splynutím samčího a samičího prvojádra, tedy vajíčka a...

Dvojvaječná dvojčata Dvojvaječná dvojčata

Dvojvaječná dvojčata vznikají oplozením dvou samostatných vajíček dvěma spermiemi v jednu chvíli. To znamená, že na rozdíl od jednovaječných dvojčat zde vznikají dvě samostatné zygoty, nikoliv jedna zygota, která se rozdělí.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka