facebook
Dobré odpoledne, je středa 19.6.2019 a svátek slaví Leoš

Ideální kočárek: Jak ho najdete?


Ilustrační fotografie

Výbavičku máte připravenou, do porodnice sbaleno, ale stále ještě nevíte, jaký kočárek svému miminku pořídíte? Výběr kočárku už raději déle neodkládejte, pokud chcete mít po návratu z porodnice vše perfektně připraveno. Nevíte, jaký kočárek vybrat? Víme, jak na to!


Praktické a výhodné řešení? Existuje!


Také už jste přemýšlela nad tím, že v průběhu jednoho roku maminky potřebují hned dva různé kočárky? Hluboké kočárky pro novorozená miminka a sportovní, když děťátka trochu povyrostou. To je investice, která zasáhne nejeden rodinný rozpočet.

Naštěstí existují kombinované kočárky, které v jedné sadě obsahují hlubokou korbičku i sportovní nástavbu a vybrané sady také autosedačku. V jednom balení tak pořídíte kompletní cestovní výbavu pro své děťátko.


Jaký kočárek je pro vás ten pravý?


Než se pustíte do samotného výběru, ujasněte si, jak a kde budete kočárek nejčastěji používat. Bydlíte ve větším městě nebo na vesnici, kde o chodník nezavadíte? Budete s kočárkem cestovat hromadnou dopravou nebo autem?

•    Pokud budete s kočárkem jezdit převážně ve městě, poohlédněte se po čtyřkolce s pěnovými otočnými kolečky. Konstrukce se čtyřmi kolečky je stabilní, což oceníte hlavně při překonávání obrubníků. A pěnová kolečka jsou zase velmi lehká a zbytečně nepřidávají kočárku na hmotnosti.
•    S kočárkem budete drandit hlavně v přírodě? Pak sáhněte po tříkolce s nafukovacími kolečky. Nafukovací kolečka jsou větší, pružnější a jako dělaná na nezpevněné cesty. Na druhou stranu bývají těžší než kolečka pěnová, proto výrazně přispívají k celkové hmotnosti kočárku. Tříkolky bývají svižnější a snadno ovladatelné, ale na úkor stability, proto se více hodí do přírody, kde potřebujete hlavně obratný kočárek, který překoná i náročnější terén.

Tip: Pokud máte jasno, jaký typ kočárku si pořídíte, zbývá zvolit značku a model. Pečlivě si projděte katalogy i obchody a zkuste si kočárky skládat, rozkládat a zvedat. A než kočárek zaplatíte, vyzkoušejte, jestli se vám také pohodlně vejde složený kočárek do kufru auta.

Hlídání miminka Hlídání miminka

Plánujete krátce po porodu návrat do pracovního procesu? Chcete si zajít zacvičit a přemýšlíte, kdo by vám miminko pohlídal? Nabízí se zde několik možností, kterých může každá maminka využít. Tou první a optimální je svěření...

Mýty kolem novorozeňat Mýty kolem novorozeňat

Zejména prvorodičky mají celou řadu obav, pokud jde o jejich narozené miminko. Některé mohou být opodstatněné, přeci jen se jedná o křehký organismus, který byl dlouhou dobu chráněn v děloze uvnitř bříška a nyní...

Čtvrtý měsíc – copak je to támhle? Čtvrtý měsíc – copak je to támhle?

Ve čtvrtém měsíci se miminka začínají posazovat s vaší už jen malou pomocí, vsedě udrží hlavičku a živě a zvědavě s ní budou otáčet na všechny strany. Také jsou si již jistější v úchopu, proto by měla...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka