facebook
Dobré ráno, je čtvrtek 23.5.2019 a svátek slaví Vladimír

Dětská výbavička. Co opravdu (ne)potřebujete?


Ilustrační fotografie

Budoucí maminky často nakupují dětskou výbavičku i několik měsíců předem. A na tom samozřejmě není nic zvláštního. Má to jen jednu vadu. Maminky pořizují v zásadě výbavičku pro novorozence. Takže po půl roce nakupování zjistí, že mají skříň plnou miminkovského oblečení, které by nezvládlo unosit ani deset miminek, netiž jedno. Zjistí, že utratily nehorázné peníze za zbytečné vybavení, které nakonec ani nebudou potřebovat a že vlastně vůbec nejsou připraveny na to, až jim miminko začne růst před očima. A to doslova! Takže maminky, co opravdu budete potřebovat?


Bez čeho to nepůjde?


•    Miminko se rozhodně neobejde bez dupaček, plenek, osušek a pyžámek. Ale myslete na to, že miminka rostou opravdu rychle, proto to s počty jednotlivých kousků rozhodně nepřehánějte. Důležitá je také zásoba plenek a dětské kosmetiky – na rozdíl od dupaček není vlhčených ubrousků nikdy dost.
•    Na miminko by měla doma čekat pořádná výbavička. Ale maminky, nenechte se unést a s nákupy to zase příliš nepřehánějte. Mějte na paměti, že miminka rostou jako z vody a žádné miminko nepotřebuje skříň plnou roztomilých oblečků, ze kterých během pár měsíců vyroste. Proto myslete hlavně prakticky. Teploměr, dudlíky, lahve a lehátko do vany jsou také samozřejmostí.
•    Samozřejmostí je také dětská postýlka a v žádné maminky by s dostatečným předstihem měly také pořídit dětské kočárky a autosedačky. Kočárek je třeba vybrat včas – po návratu z porodnice už maminky nemají čas ani chuť běhat po obchodech a zkoušet různé modely. Myslete také na to, že vám dítko rychle povyroste a na řadu přijde kromě hlubokého kočárku také kočárek sportovní.

Tip: Nejen sportovní kočárky pořídíte za super ceny na pinkorblue.cz!


Za co zbytečně neutrácet?


•    Vaše miminko se obejde bez hromady rozkošných značkových oblečků. Miminku je úplně jedno, co má zrovna na sobě a ať je to cokoliv, stejně mu to za pár týdnů bude malé.
•    Na nebesa, kapsáře, kolotoče nad postýlku a podobné vymoženosti je ještě spousta času. Miminko stejně dlouho po narození podobné věci nevnímá a jedná se o zbytečné lapače prachu. Až přijde čas na stimulaci jeho smyslů, poznáte to.
•    Přebalovací pult opravdu nepotřebujete. Pokud zrovna nemáte peníze na rozhazování nebo vás trápí nedostatek prostoru, přebalovací pult si nepořizujte. Vystačíte si s jednoduchou přebalovací podložkou a navíc nebudete muset za nějakou dobu řešit co s nepotřebným kusem nábytku.
•    Plyšové hračky. Pro miminka jsou mnohem praktičtější omyvatelné plastové kousky, u kterých se nemusíte bát, že si je vaše dítko strká do pusy.

Nedonošený novorozenec Nedonošený novorozenec

Nedonošeným (nezralým) novorozencem označujeme dítě, které se narodilo před 37. týdnem těhotenství (standardní délka těhotenství je 38 týdnů). Rozlišujeme tedy 3 stupně nedonošenosti: lehká (35. – 36. týden), střední...

5 bodýček, která vám nesmějí uniknout

Všichni klademe stále větší důraz na to, odkud naše oblečení pochází a z jakého je materiálu. U našich nejmenších jsou tyto hodnoty o to důležitější, proto dbejte na složení.

Hmotnost miminka Hmotnost miminka

Hmotnost miminka je jedním z prvních údajů, který se o miminku v porodnici dozvíme. A následně jej všem oznamujeme společně s jeho porodní délkou a jménem. O vývoji hmotnosti je v dnešní době nastávající maminka informována v...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka