facebook
Příjemnou noc, je sobota 4.7.2020 a svátek slaví Státní svátek - Cyril a Metoděj

Nejlepší ochrana miminka před zimou? Starý dobrý fusak!


Ilustrační fotografie

Fusaky jsou už několik desítek let nejspolehlivější a nezbytnou ochranou novorozence i většího děťátka před záludnými zimními mrazy. Než vám ratolest vyroste natolik, abyste v zimě už mohla sahat jen po kombinéze, vyberte jeden z krásných fusaků, které jsou na trhu k dispozici. Možnosti jsou opravdu nekonečné. Tradiční beránek, fleec, mikroplyš, bavlna nebo jiný materiál? Chcete červený, růžový nebo modrý? A do kočárku, sporťáku nebo do autosedačky? Jestli vám z toho jde hlava kolem, nezoufejte. V článku se dozvíte, jak vybrat pro své miminko to nejlepší.


7 důvodů, proč děťátku pořídit fusak:


•    Vezmete jej všude s sebou – do kočárku i autosedačky.
•    Perfektně udržuje tělesnou teplotu miminka tak, aby mu nebylo horko ani zima.
•    Tvar a způsob zapínání můžete vybrat tak, aby vám nejvíce vyhovoval.
•    Většina fusaků se dá rozložit na velkou deku a děťátko do něj krásně zachumláte.
•    Je volný a pohodlný. Miminko tak má dost prostoru pro nožičky a ručičky.
•    Výběr je prakticky neomezený. Můžete tak vybrat fusak, který nejlépe vyhovuje právě vám.
•    A mnohé další. Objevte krásu a užitečnost fusaku!

 

Ale podle čeho vlastně vybírat?


Materiál

Zamyslete se nad tím, k jakým účelům fusak využijete. Vyrážíte s miminkem na dlouhé tůry nebo spíš jen na malé odpolední procházky městem, kdy sem tam zaběhnete do kavárny popovídat si s jinou maminkou a nakoupit do obchodu?

 

fusak

 

•   Na delší procházky

o    Chcete poskytnout děťátku co nejlepší ochranu proti zimě? Nejlepší volbou bude pro vás tradiční fusak s beránčím rounem, který je ale nejdražší. Pokud sháníte levnější, ale stejně kvalitní variantu, sáhněte po fusaku s fleecovou nebo plyšovou výplní.

•    Jste spíše městský typ?

o    V tom případě nemusíte kupovat drahý fusak z beránka, ale skvěle postačí třeba mikropyš, bavlna nebo umělé materiály. Nezřídka se stává, že se fusak zašpiní. Tyto materiály můžete bez obav prát v pračce, což je jejich nesporná výhoda.

Fusak, který vyberete, by měl mít mezi vnitřní výplní a vnější látkou vrstvu teplého materiálu, který zaručuje, že bude vaše ratolest před mrazem v bezpečí. Takové fusaky zajistí, že si tělíčko udrží stálou teplotu a zabrání přehřátí organismu.


Ať už se rozhodnete zabalovat miminko do kteréhokoli fusaku, mějte na paměti jeho pohodlí a bezpečí. Vybírejte hypoalergenní materiály, které co nejlépe udržují teplo a zároveň nepouští dovnitř vlhkost, aby se děťátko nezapařilo a bylo šťastné a spokojené i během zimních mrazů.

fusak
Správná velikost fusaku je stejně důležitá jako materiál

Fusaky, které koupíte společně s kočárkem a které kopírují jeho velikost, můžou být ze začátku až příliš veliké. To zabraňuje, aby se fusak prohřál, miminko pak není spokojené a necítí se pohodlně. A naopak, pokud máte děťátko narozené na jaře nebo v létě, zabalené se do kočárku už nejspíš nevejde.

Nejlepším řešením je vybrat některý z fusaků s prodlouženou velikostí. Jeho součástí je spodní díl, který, když je vaše ratolest už větší, můžete bez problémů k fusaku připnout.


Cena

Zde většinou platí, že čím kvalitnější fusak, tím dražší bude. Nemusíte ale kupovat beránčí fusak za několik tisíc, abyste měla jistotu, že vašemu děťátku nebude zima. Na trhu už najdete hodně krásných a ne tak drahých fusaků, které jsou velice kvalitní a které pořídíte za cenu třeba už od 500 korun.

Nošení dětí v šátcích Nošení dětí v šátcích

Nejedná se o žádnou velkou novinku, ale spousta rodičům je móda nošení dětí v šátku či jiném nosiči stále ještě velkou neznámou. Kromě klasických kočárků se nám nabízí možnost mít své dítko vždy při sobě a mít naprostou kontrolu nad jeho ...

Kde přebalovat miminko? Pořiďte si přebalovací pult či komodu.

Čekáte-li miminko, budete potřebovat celou řadu věcí od kočárku, přes oblečení až po hračky. Nutný je nicméně také dětský nábytek a samozřejmě také kvalitní přebalovací pulty, které budete používat spoustu měsíců.

Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem

Lidé a zvířata, hlavně ta domácí jako je pes a kočka již neodmyslitelně patří k sobě. Naše domácí mazlíčky rozmazlujeme a děláme pro ně téměř první a poslední. Pokud si pořídíme zvíře již s odrostlejším dítětem, většinou nebývá problém.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka