facebook
Dobré ráno, je pátek 30.9.2022 a svátek slaví Jeroným

Nejlepší ochrana miminka před zimou? Starý dobrý fusak!


Ilustrační fotografie

Fusaky jsou už několik desítek let nejspolehlivější a nezbytnou ochranou novorozence i většího děťátka před záludnými zimními mrazy. Než vám ratolest vyroste natolik, abyste v zimě už mohla sahat jen po kombinéze, vyberte jeden z krásných fusaků, které jsou na trhu k dispozici. Možnosti jsou opravdu nekonečné. Tradiční beránek, fleec, mikroplyš, bavlna nebo jiný materiál? Chcete červený, růžový nebo modrý? A do kočárku, sporťáku nebo do autosedačky? Jestli vám z toho jde hlava kolem, nezoufejte. V článku se dozvíte, jak vybrat pro své miminko to nejlepší.


7 důvodů, proč děťátku pořídit fusak:


•    Vezmete jej všude s sebou – do kočárku i autosedačky.
•    Perfektně udržuje tělesnou teplotu miminka tak, aby mu nebylo horko ani zima.
•    Tvar a způsob zapínání můžete vybrat tak, aby vám nejvíce vyhovoval.
•    Většina fusaků se dá rozložit na velkou deku a děťátko do něj krásně zachumláte.
•    Je volný a pohodlný. Miminko tak má dost prostoru pro nožičky a ručičky.
•    Výběr je prakticky neomezený. Můžete tak vybrat fusak, který nejlépe vyhovuje právě vám.
•    A mnohé další. Objevte krásu a užitečnost fusaku!

 

Ale podle čeho vlastně vybírat?


Materiál

Zamyslete se nad tím, k jakým účelům fusak využijete. Vyrážíte s miminkem na dlouhé tůry nebo spíš jen na malé odpolední procházky městem, kdy sem tam zaběhnete do kavárny popovídat si s jinou maminkou a nakoupit do obchodu?

 

fusak

 

•   Na delší procházky

o    Chcete poskytnout děťátku co nejlepší ochranu proti zimě? Nejlepší volbou bude pro vás tradiční fusak s beránčím rounem, který je ale nejdražší. Pokud sháníte levnější, ale stejně kvalitní variantu, sáhněte po fusaku s fleecovou nebo plyšovou výplní.

•    Jste spíše městský typ?

o    V tom případě nemusíte kupovat drahý fusak z beránka, ale skvěle postačí třeba mikropyš, bavlna nebo umělé materiály. Nezřídka se stává, že se fusak zašpiní. Tyto materiály můžete bez obav prát v pračce, což je jejich nesporná výhoda.

Fusak, který vyberete, by měl mít mezi vnitřní výplní a vnější látkou vrstvu teplého materiálu, který zaručuje, že bude vaše ratolest před mrazem v bezpečí. Takové fusaky zajistí, že si tělíčko udrží stálou teplotu a zabrání přehřátí organismu.


Ať už se rozhodnete zabalovat miminko do kteréhokoli fusaku, mějte na paměti jeho pohodlí a bezpečí. Vybírejte hypoalergenní materiály, které co nejlépe udržují teplo a zároveň nepouští dovnitř vlhkost, aby se děťátko nezapařilo a bylo šťastné a spokojené i během zimních mrazů.

fusak
Správná velikost fusaku je stejně důležitá jako materiál

Fusaky, které koupíte společně s kočárkem a které kopírují jeho velikost, můžou být ze začátku až příliš veliké. To zabraňuje, aby se fusak prohřál, miminko pak není spokojené a necítí se pohodlně. A naopak, pokud máte děťátko narozené na jaře nebo v létě, zabalené se do kočárku už nejspíš nevejde.

Nejlepším řešením je vybrat některý z fusaků s prodlouženou velikostí. Jeho součástí je spodní díl, který, když je vaše ratolest už větší, můžete bez problémů k fusaku připnout.


Cena

Zde většinou platí, že čím kvalitnější fusak, tím dražší bude. Nemusíte ale kupovat beránčí fusak za několik tisíc, abyste měla jistotu, že vašemu děťátku nebude zima. Na trhu už najdete hodně krásných a ne tak drahých fusaků, které jsou velice kvalitní a které pořídíte za cenu třeba už od 500 korun.

Bryndáky a slintáčky od  TAMAITI jsou barevné a hravé Bryndáky a slintáčky od TAMAITI jsou barevné a hravé

Jakmile dítěti začneme dávat příkrmy nebo se mu začnou prořezávat první zoubky, žádná maminka se bez nich neobejde. Chrání dětské oblečení proti znečištění od pokrmů během jídla nebo při pití.

Co dělat, když miminko neustále pláče? Co dělat, když miminko neustále pláče?

Je najedené, přebalené, zoubky ještě nerostou a vás už nenapadá jediný důvod, proč malé pořád pláče. Někdy je velice těžké přijít na příčinu pláče, natož ho utišit...

Dudlík – kdy je třeba a kdy už ne? Dudlík – kdy je třeba a kdy už ne?

Každá maminka před porodem s nadšením nakupuje výbavičku, oblečení a vše potřebné, aby jejímu dítku nic nechybělo. Když však přijde na řadu dudlík, často přemýšlíme, zda je skutečně pro miminka vhodný, popřípadě do kolika let a jak ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka