facebook
Dobré ráno, je sobota 18.9.2021 a svátek slaví Kryštof

Kde hledáme vzory


Ilustrační fotografie


Bulvární periodika nám neustále vnucují za vzory herečky, modelky, zpěvačky. Zkrátka veřejně působící celebrity. Většina z nich je vyhublá dle módy. Mají za sebou několik plastických operací, které mají jejich vzhled ještě umocnit. Do pětatřiceti let vypadají tyto celebrity na šestnáct. A od pětatřiceti vypadají na třicet. A to neomezeně až do stáří. Naším úkolem pak je, abychom je obdivovaly, abychom se v nich shlížely, abychom snily o tom, že jsme mohly být jako ony.

 


Je právě to náš vzor?

 

Žena, která neumí podat věrohodný obraz společnosti, v které žijeme. Žena, která odevzdala svou ženskost pouze na oltář vyzývavé sexuality a prodejnosti. Žena, která neví, co jsou běžné starosti. Co jsou děti. Co je to mít týden před výplatou skutečně nádherně našponovaný rozpočet. Celebrita už ze své podstaty nemůže být pro obyčejné ženy vzorem, protože její realita je natolik vzdálená od té všední reality.

 

Neměla by být vzorem pro běžné ženy obyčejná žena? Žena, která se žene od vaření k pohlavku, který uštědří partnerovi, jenž preferuje před prací v domácnosti pivo a fotbal? V těchto napsaných slovech samozřejmě nehledejme vzor, nebo ideál. Je to psáno s nadsázkou, ale na druhou stranu, jak stručně popsat obyčejnost, všednost, realitu našich životů? Žena, která stihne prohnat děti od napsání úkolů, přes zájmové kroužky až po umytí, najedení a zahnání do postele?

 

Samozřejmě, potřebujeme si snít ve chvilkách klidu o princeznách a princích na bílých koních. Ale snění není to, co vzor. U princezen sníme o tom, jaké by to bylo, kdyby… U celebrit jsme ovšem odkázány na skutečnost, která nás svým způsobem ponižuje. Ukazuje nám tu krásnou stránku světa. A jako poznámku pod čarou pak říká – v tom ty žít nebudeš. Nemáš na to.

 

 

Kde tedy hledat?

 

V sobě, ve svých blízkých. V lidech z našeho okolí, kterých si vážíme a které jsme schopny dávat za vzor svým dětem. Protože jsme-li schopny právě toho, je pro nás onen člověk výrazem čistoty a mravnosti. A takový člověk je skutečně hodnotnější, než nějaká na kost vyhublá herečka.

Jak s partnerem bojovat s neplopodností? Jak s partnerem bojovat s neplodností?

Milé dámy, musím se vám svěřit se svým příběhem. Samozřejmě i pro pány má zkušenost bude zajímavá, jak pochopíte později. A pro vás všechny mám skvělý tip na vánoční dárek.

Ortorexie – mánie zdravého životního stylu Ortorexie – mánie zdravého životního stylu

V dnešní době je již běžné, že se lidé starají o svůj vzhled, aby se cítili dobře a aby se líbili svým partnerům. Zdravě se stravují a pravidelně chodí cvičit. Na tom by nebylo nic tak špatného až do té doby...

Jak důležité jsou preventivní prohlídky u gynekologa? Jak důležité jsou preventivní prohlídky u gynekologa?

Návštěvy gynekologa nejsou snad pro žádnou ženu nijak příjemným zážitkem, ale všechny víme, že jednou tam prostě musíme. Také víme, že jsou nezbytnou součástí udržování fyzické...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka