facebook
Dobré ráno, je středa 28.7.2021 a svátek slaví Viktor

Kdy začít dítě učit lyžovat?


Ilustrační fotografie


Zimní sezóna je v plném proudu a každý rodič – lyžař přemýšlí, kdy už je ten správný čas naučit své dítko lyžovat. Poté je třeba se rozhodnout, zda dítě učit sám/a, nebo ho zapsat do lyžařské školičky. Jak se správně rozhodnout a jak poznat dobrou školičku?

 

 

V kolika letech na lyže?

 

Odborníci se shodují, že ideální je s lyžováním začít od 3 let, ne dříve. Je to kvůli tomu, že až kolem 3. roku života má dítě zvládnutou rovnováhu a lépe koordinuje své pohyby. Jde však o individuální záležitost, některé děti pohybově vyspějí i o něco později. Dříve než ve 3 letech tedy učení nemá smysl. Dítě byste do lyžování ani neměli tlačit. Pokud se mu do toho ještě nechce, vyjděte mu vstříc a zkuste to později.

 

 

Rodič nebo školička?

 

Své dítě učte lyžovat sám/a jen pokud jste opravdu dobrý lyžař a máte velkou trpělivost. Většinou to bývá tak, že s vlastními dětmi máme o něco méně trpělivosti, než s těmi cizími a také zde nehraje role určitého rodičovského očekávání. Pokud tedy neoplýváte příliš velkou trpělivostí a chcete se vyhnout zbytečnému konfliktu, raději volte lyžařskou školičku, kde se vašeho dítěte chopí zkušený instruktor.

 

 

Jak to ve školičce funguje a podle čeho vybírat

 

Lyžařská škola je vybavena nejen zkušenými instruktory školenými pro práci s dětmi, ale i výukovými pomůckami a dobrým zázemím pro trénink (tyče, projíždějící branky, překážky, apod.), které dělají výuku o to zábavnější. Skupinku tvoří maximálně 6 dětí, takže vzniká prostor věnovat se všem dětem stejně. Podmínkou pro přijetí do lyžařské dětské školy je to, že dítě již nenosí plenky a dokáže si instruktorovi říct o své potřeby. Ceny školičky se pohybují kolem 400,- Kč na den, přičemž je k dispozici zapůjčení výbavy, která vás přijde asi na 2000,- Kč za sezónu.

 

Pokud chcete dítě při tréninku pozorovat, dělejte tak zpovzdálí, aby na vás nevidělo. Mohlo by ho to zbytečně rozptylovat a s každou maličkostí, která se mu znelíbí by za vámi běželo, což by narušilo výuku.

Státní či soukromá škola? Státní či soukromá škola?

Vaše dítě dosáhlo věku šesti let a tak přemýšlíte, na jakou základní školu ho dát. V dnešní době máme možnost vybrat si mezi státní školou, která nestojí tolik peněz a mezi soukromou, kde máme sice...

Dětské skupiny? Maminky jsou opatrné Dětské skupiny? Maminky jsou opatrné

Vláda v demisi schválila počátkem ledna návrh zákona, který má umožnit vznik takzvaných dětských skupin, do kterých by pracující rodiče mohli dávat své malé potomky na hlídání. Zákon má řešit slaďování pracovního a rodinného...

Hodnocení dětí ve škole Hodnocení dětí ve škole

Hodnocení jsme vystavení prakticky celý život a proto má nesmírný vliv nejen na náš pracovní, ale i soukromý život. Je také nedílnou součástí vyučovacího procesu. V dnešní době mají učitelé...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka