facebook
Dobrý večer, je středa 22.5.2019 a svátek slaví Emil

Kdy začít dítě učit lyžovat?


Ilustrační fotografie


Zimní sezóna je v plném proudu a každý rodič – lyžař přemýšlí, kdy už je ten správný čas naučit své dítko lyžovat. Poté je třeba se rozhodnout, zda dítě učit sám/a, nebo ho zapsat do lyžařské školičky. Jak se správně rozhodnout a jak poznat dobrou školičku?

 

 

V kolika letech na lyže?

 

Odborníci se shodují, že ideální je s lyžováním začít od 3 let, ne dříve. Je to kvůli tomu, že až kolem 3. roku života má dítě zvládnutou rovnováhu a lépe koordinuje své pohyby. Jde však o individuální záležitost, některé děti pohybově vyspějí i o něco později. Dříve než ve 3 letech tedy učení nemá smysl. Dítě byste do lyžování ani neměli tlačit. Pokud se mu do toho ještě nechce, vyjděte mu vstříc a zkuste to později.

 

 

Rodič nebo školička?

 

Své dítě učte lyžovat sám/a jen pokud jste opravdu dobrý lyžař a máte velkou trpělivost. Většinou to bývá tak, že s vlastními dětmi máme o něco méně trpělivosti, než s těmi cizími a také zde nehraje role určitého rodičovského očekávání. Pokud tedy neoplýváte příliš velkou trpělivostí a chcete se vyhnout zbytečnému konfliktu, raději volte lyžařskou školičku, kde se vašeho dítěte chopí zkušený instruktor.

 

 

Jak to ve školičce funguje a podle čeho vybírat

 

Lyžařská škola je vybavena nejen zkušenými instruktory školenými pro práci s dětmi, ale i výukovými pomůckami a dobrým zázemím pro trénink (tyče, projíždějící branky, překážky, apod.), které dělají výuku o to zábavnější. Skupinku tvoří maximálně 6 dětí, takže vzniká prostor věnovat se všem dětem stejně. Podmínkou pro přijetí do lyžařské dětské školy je to, že dítě již nenosí plenky a dokáže si instruktorovi říct o své potřeby. Ceny školičky se pohybují kolem 400,- Kč na den, přičemž je k dispozici zapůjčení výbavy, která vás přijde asi na 2000,- Kč za sezónu.

 

Pokud chcete dítě při tréninku pozorovat, dělejte tak zpovzdálí, aby na vás nevidělo. Mohlo by ho to zbytečně rozptylovat a s každou maličkostí, která se mu znelíbí by za vámi běželo, což by narušilo výuku.

Cizojazyčné školky – opravdu se vyplatí? Cizojazyčné školky – opravdu se vyplatí?

V dnešní době je moderní posílat již velmi malé děti do školek s rozšířenou výukou cizích jazyků – především angličtiny. Říká se, že kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Někteří rodiče ale váhají, zda není lepší, aby se dítě nejprve...

Předčítání dětem je přínosné Předčítání dětem je přínosné

To, že je procvičování čtení i mimo školu velmi přínosné, je známá věc. Zvláště pokud předčítají rodiče, rozvíjí to nejen dětskou schopnost učení, ale i samotný vztah rodiče a dítěte. Čas strávený s dětmi je v dnešní době bohužel...

Školky jsou skvělou součástí dětského světa Školky jsou skvělou součástí dětského světa

S rozvíjením schopností u dětí se začíná již brzy, nejvíce v předškolním věku. Děti jsou zvídavé a pokud se jim něco ukazuje hravou formou, jsou schopny si vše snadno zapamatovat.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka