facebook
Dobrý večer, je neděle 18.8.2019 a svátek slaví Helena

5 důvodů proč nosit sukně


Ilustrační fotografie


V západní společnosti, do které spadáme, se rozbujela svízel s kalhoty. Ženy chodí v kalhotách. Sukně nebo šaty jsou k vidění přece jen vzácněji, nebo vůbec. Ženy je nosí jen při slavnostních příležitostech, protože se to tak prostě dělá. Tečka. Konec. Na zbytek času se obléknou do obtažených kalhot. Je to feminističtější. Asi. Nejspíš. Sukně a šaty mají ovšem své kouzlo, které s kalhoty nikdy nevyvoláte.

1. Problematické partie – málokterá postava je dokonalá. Kalhoty mají většinou tu moc, že všechny nedostatky až nesnesitelně zvýrazní. Každý záhyb navíc, každý chybějící kousek. Všechno s kalhoty vynikne. Sukně naopak vše skryje.

2. Přitažlivost – žena v sukni nebo v šatech vypadá ženštěji, krásněji, skutečněji. Její přirozená krása jde kupředu. Vstříc. Ale zároveň zachová ženě důstojnost, kterou ve špatně zvolených kalhotách často ztrácí. Prostě to tak je.

3. Láska nebo kariéra – v kalhotách vše vypadá příliš profesionálně. Jako kariéra, za kterou stojí jít i přes mrtvoly. Naopak sukně ukazuje tu krásnější část života. Lásku, nevázanost, nespoutanost a chuť si v životě a života samotného skutečně užít.

4. Ženskost – žena v sukni má daleko lepší pocit. Protože ukazuje beze studu svou podstatu. Své okouzlení životem. Kalhoty přisuzují ženě až moc roli muže.

5. Větší výběr – móda kalhot je trochu jednostranná. Nenabízí příliš mnoho možností. Změnit barvy, ale střih zůstává v zásadě, až na pár odchylek, stejný. Sukně či šaty nabízejí daleko větší výběr. Můžete tak být prakticky denně jiná, nová, zajímavá.


Pro a proti

Kalhoty samozřejmě mají také svá pro a proti. Stejně jako sukně a šaty. Je nejlépe uvažovat o okolnostech a nezapomenout mít v šatníku možnost sáhnout i po sukni či po šatech. A také po nich často sahat. Protože žena v sukni nebo v šatech vypadá prostě o mnoho lépe. A také se o mnoho lépe cítí.

Kde hledáme vzory Kde hledáme vzory

Bulvární periodika nám neustále vnucují za vzory herečky, modelky, zpěvačky. Zkrátka veřejně působící celebrity. Většina z nich je vyhublá dle módy. Mají za sebou několik plastických...

Jak důležité jsou preventivní prohlídky u gynekologa? Jak důležité jsou preventivní prohlídky u gynekologa?

Návštěvy gynekologa nejsou snad pro žádnou ženu nijak příjemným zážitkem, ale všechny víme, že jednou tam prostě musíme. Také víme, že jsou nezbytnou součástí udržování fyzické...

Vracející se sny Vracející se sny

Sny se zdají každému. Někteří si ty své vůbec nepamatují. Některé sny jsou všední. Některé dokáží člověka svou absurditou, hrůzností nebo intenzitou dokonce i vzbudit.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka