facebook
Dobré dopoledne, je pondělí 22.4.2019 a svátek slaví Evžénie

5 důvodů proč nosit sukně


Ilustrační fotografie


V západní společnosti, do které spadáme, se rozbujela svízel s kalhoty. Ženy chodí v kalhotách. Sukně nebo šaty jsou k vidění přece jen vzácněji, nebo vůbec. Ženy je nosí jen při slavnostních příležitostech, protože se to tak prostě dělá. Tečka. Konec. Na zbytek času se obléknou do obtažených kalhot. Je to feminističtější. Asi. Nejspíš. Sukně a šaty mají ovšem své kouzlo, které s kalhoty nikdy nevyvoláte.

1. Problematické partie – málokterá postava je dokonalá. Kalhoty mají většinou tu moc, že všechny nedostatky až nesnesitelně zvýrazní. Každý záhyb navíc, každý chybějící kousek. Všechno s kalhoty vynikne. Sukně naopak vše skryje.

2. Přitažlivost – žena v sukni nebo v šatech vypadá ženštěji, krásněji, skutečněji. Její přirozená krása jde kupředu. Vstříc. Ale zároveň zachová ženě důstojnost, kterou ve špatně zvolených kalhotách často ztrácí. Prostě to tak je.

3. Láska nebo kariéra – v kalhotách vše vypadá příliš profesionálně. Jako kariéra, za kterou stojí jít i přes mrtvoly. Naopak sukně ukazuje tu krásnější část života. Lásku, nevázanost, nespoutanost a chuť si v životě a života samotného skutečně užít.

4. Ženskost – žena v sukni má daleko lepší pocit. Protože ukazuje beze studu svou podstatu. Své okouzlení životem. Kalhoty přisuzují ženě až moc roli muže.

5. Větší výběr – móda kalhot je trochu jednostranná. Nenabízí příliš mnoho možností. Změnit barvy, ale střih zůstává v zásadě, až na pár odchylek, stejný. Sukně či šaty nabízejí daleko větší výběr. Můžete tak být prakticky denně jiná, nová, zajímavá.


Pro a proti

Kalhoty samozřejmě mají také svá pro a proti. Stejně jako sukně a šaty. Je nejlépe uvažovat o okolnostech a nezapomenout mít v šatníku možnost sáhnout i po sukni či po šatech. A také po nich často sahat. Protože žena v sukni nebo v šatech vypadá prostě o mnoho lépe. A také se o mnoho lépe cítí.

Mamografické vyšetření Mamografické vyšetření

Mamografické screeningové vyšetření prsu je pro ženu velice důležité preventivní vyšetření. Ženy ve věku od 45 let věku mají toto vyšetření zahrnuté ve svém preventivním programu, a je tak zcela hrazeno z veřejného zdravotního...

Jak si najít kamarádky v mateřství Jak si najít kamarádky v mateřství

Věděla jste, že mnoho maminek se cítí ve svém těhotenství a mateřství osaměle? Nástupem na mateřskou dovolenou, případně na nemocenskou, se mnohdy odříznou od okolního světa. Zůstávají samy doma jen se svým partnerem.

Mateřská centra Mateřská centra

Mnohé ženy na mateřské a rodičovské dovolené začnou po čase pociťovat jistou izolaci od společnosti. Každodenní péče o dítě a mateřské starosti jim začnou přerůstat přes hlavu a chybí jim kontakt s okolím, kterého se...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka