facebook
Dobrý večer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Bezpečí v zahraničí pro celou rodinu


Ilustrační fotografie

Chystáte se s rodinou do zahraničí a máte strach z toho, že se tam něco stane? I dospělý člověk může mít smůlu a zranit se nebo způsobit škodu na zdraví, u dětí se riziko ještě zvyšuje. Na pět minut se ohlédnete a už nastane problém. Právě pro tyto potřeby je dobré mít zařízené spolehlivé cestovní pojištění.

Zatímco v Česku máte příbuzné a kamarády, kteří ve chvílích nouze pomohou, v zahraničí na dovolené se musíte postavit na vlastní nohy. Jediný, kdo bude při problémech stát na vaší straně, je férová pojišťovna. Poradí, kam zajít k lékaři, jakou nemocnici navštívit a hlavně jak situaci vyřešit, abyste nemuseli nic platit ze svého. Potřebné informace se dozvíte na infolince asistenční služby, někdy mají pojišťovny své pobočky i v zahraničí, a tak vám mohou pomoci také osobně. Než si objednáte cestovní pojištění, je dobré si tyto služby ověřit.


Výlet do zahraničí je vždycky trochu risk

Celá dovolená je vlastně trochu sázka na štěstí. Ukradnou vám zavazadla, srazíte někoho na lyžích, dítě se zraní v aquaparku, nebo dokonce onemocníte a nebudete moci odjet na zájezd, který už jste cestovní kanceláři zaplatili. Věcí, jež se mohou pokazit, je opravdu mnoho. Samozřejmě k nim vůbec nemusí dojít, ale lepší je odjíždět s klidem v duši a vědět, že jste na ně s celou rodinou připraveni.


Pojistěte všechny členy rodiny

Vytvářet bezpečnou atmosféru domova je obvykle ženský úkol, a tak se nejspíš budete divit, že rodinná cestovní pojištění nejčastěji objednávají muži. Aspoň to vyplývá ze statistik ERV Evropské pojišťovny, která má na českém trhu pojištění do zahraničí největší podíl.

Rodiny si u ERV Evropské velmi často objednávají celoroční cestovní pojištění MultiTrip. Platí po dobu 365 dní pro všechny členy rodiny, ať už cestujete společně, či jednotlivě. Finančně se vám vyplatí, pokud vyjíždíte za hranice třikrát ročně a častěji. Léčebné výlohy jsou v jeho nejvyšší variantě kryty až do výše 10 000 000 Kč. Dále jsou součástí pojištění česky hovořící non-stop asistenční služba a aplikace, díky níž máte všechny důležité informace o svém pojištění stále v kapse. Po celém světě je rovněž síť Euro-Center, jež pomohou řešit nouzové situace přímo v místě pobytu.

Vyjíždíte-li jednorázově, asi bude vhodné pojištění do zahraničí Sbaleno. Alternativní produkty najdete u mnohých pojišťoven, ale ERV Evropská má nabídku hezky rozčleněnou podle typu cesty. Nemusíte tedy dlouze přemýšlet, co vše potřebujete, jen si zvolíte balíček Na lyže, Za poznáním, K moři, S batohem do 28 či Na maximum.


Každopádně si nějakou formu ochrany zařiďte

Ceny za cestovní pojištění celé rodiny nejsou tak vysoké, abyste museli přemýšlet, zda se pojistit, či nikoliv. Například slušné řešení pro dva dospělé a dvě děti do 18 let při týdenní dovolené v Evropě vyjde zhruba na tisíc korun. Však si to můžete na webu ERV Evropské pojišťovny sami zadat do formuláře a nechat nezávazně spočítat.

Na českém trhu je několik společností nabízejících pojištění do zahraničí. Samozřejmě je možné prozkoumat nabídky všech, ale jestli na to nemáte čas, s klidem si objednejte cestovní pojištění online u ERV Evropské. Už čtrnáctkrát po sobě byla veřejností i odborníky oceněna jako pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním.

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám! Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby...

Výběr kočárku Výběr kočárku

Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou...

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky! Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka