facebook
Příjemnou noc, je pondělí 6.7.2020 a svátek slaví Bohuslava

Cestovní postýlka


Ilustrační fotografie


Rodiče, kteří rádi a často cestují, většinou nezmění své zvyky ani po narození miminka. Říká se, že na co své miminko rodiče naučí, na to bude zvyklé. Proto nebude pro něj nic nepřirozeného, bude-li s rodiči již od útlého věku cestovat. V takovém případě mají rodiče dvě možnosti. Mohou v rámci cílové destinace volit takové ubytování, které je již na rodiny s dětmi připravené a tedy i plně vybavené. Nebo si vybírají ubytování bez ohledu na takové zaměření a vše potřebné mají sebou. V tomto případě je pak na místě, aby měli rodiče k dispozici cestovní postýlku.

Má-li miminko vlastní cestovní postýlku, je to poměrně výhodné, neboť je na ni již zvyklé a je proto větší šance, že se v ní snadněji uklidní a náležitě si odpočine. Proto je v prvé řadě důležité, aby zvolená cestovní postýlka byla kvalitní. To platí nejen pro samotnou konstrukci, ale i pro matraci. Ačkoli se jedná pouze o cestovní postýlku a nelze předpokládat, že v ní bude miminko spát denně, přesto by rodiče měli investovat i do její kvality. Miminko spí zejména v prvních měsících života velice často, proto by se v této souvislosti šetřit nemělo.

Z hlediska praktičnosti bude jistě rozhodovat i hmotnost cestovní postýlky a skladnost. Vzhledem k tomu, že se bude převážet, je nezbytné, aby se všude vešla. Zároveň rodiče jistě ocení, jestliže bude možné cestovní postýlku snadno složit. To se bude hodit zvláště po delší cestě, kdy bude potřeba miminko brzy uložit ke spánku.

Cestovní postýlky již v dnešní době umožňují vyjmutí dítěte i z boční části postýlky. Jedna stěna je oddělitelná pomocí zipu. To ocení rodiče zejména u starších dětí. Jakmile dítěti tuto stěnu otevřou, samo již z postýlky vyleze a rodiče se tak nemusí tolik namáhat při jeho vyjmutí. Praktické rovněž bývá, je-li cestovní postýlka opatřena kolečky. Díky tomu lze snadno postýlku přemístit z místa na místo dle potřeby.

Nákup kočárku podle věku dítěte Nákup kočárku dle věku dítěte

Každá maminka již před porodem nakupuje vše potřebné pro mimčo, kočárek nevyjímaje. Stále vznikají dohady o tom, jaký kočárek je nejvhodnější, aby bylo dítě v bezpečí, mělo dostatečně pohodlí a aby byl kočárek zároveň praktický a skladný.

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám! Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby...

Výběr kočárku Výběr kočárku

Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka