facebook
Dobrý večer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!


Ilustrační fotografie

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Autosedačky pro menší i starší děti

V oblasti dětských autosedaček, které jsou určeny pro děti pod 150 cm a 36 kg, lze vybírat z několika variant, a to dle váhy dítěte. Pro nejmenší jsou určeny výrobky do 13 kg, pro o něco starší děvčata a chlapce autosedačky pro děti s váhou mezi 9–36 Kg, případně 9–18 kg. Poslední druh představují autosedačky pro děti s váhou mezi 15–36 Kg, přičemž vhodná výška pro jejich používání je cca kolem jednoho metru.

Doporučujeme: sháníte vysoce kvalitní dětské autosedačky? V tom případě se podívejte na nabídku e-shopu Pinkorblue.cz, na kterém seženete také mnoho doplňků.

Důvody pro používání autosedaček jsou obecně známé. Děti není vhodné, naopak přímo nebezpečné, poutat bezpečnostním pásem anebo je mít za jízdy na klíně. Dopravní nehoda je v každém případě výsledkem několika okamžiků a často ji nemohou zabránit ani sebelepší řidiči. Co ovšem naopak ovlivnit lze, jsou její následky. Pokud investujete do kvalitní autosedačky, lze zabránit fatálním následkům nehod, a to za pár tisíc korun. Taková investice se tedy bezezbytku vyplatí.

Na co před jízdou ještě nezapomenout?

Chcete-li svému potomku či potomkům dopřát během jízdy ten nejvyšší komfort, můžete toho dosáhnout nejen za pomoci autosedaček. V současné době si lze pořídit rovněž nákrčníky, které jsou zárukou pohodlí anebo spolehlivé sluneční rolety. Rozhodně nezapomínejte ani na hračky na autosedačku. Neklidné dítě je totiž jedním z faktorů, které mají vliv na soustředění řidičky či řidiče. S hračkami na autosedačku si děti vyhrají a ještě je v autě daleko klidnější atmosféra.

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám! Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby...

Výběr kočárku Výběr kočárku

Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou...

Dovolená v Bedřichově – horský vzduch a zaručeně dobrá péče Dovolená v Bedřichově – horský vzduch a zaručeně dobrá péče

Potřebujete dovolenou? Máte malé děti? Jeďte na místo, kde se postarají o celou Vaši rodinu! I s nejmenšími dětmi můžete prožít klidnou a příjemnou dovolenou, pokud si najdete...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka