facebook
Dobré dopoledne, je pondělí 22.4.2019 a svátek slaví Evžénie

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!


Ilustrační fotografie

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Autosedačky pro menší i starší děti

V oblasti dětských autosedaček, které jsou určeny pro děti pod 150 cm a 36 kg, lze vybírat z několika variant, a to dle váhy dítěte. Pro nejmenší jsou určeny výrobky do 13 kg, pro o něco starší děvčata a chlapce autosedačky pro děti s váhou mezi 9–36 Kg, případně 9–18 kg. Poslední druh představují autosedačky pro děti s váhou mezi 15–36 Kg, přičemž vhodná výška pro jejich používání je cca kolem jednoho metru.

Doporučujeme: sháníte vysoce kvalitní dětské autosedačky? V tom případě se podívejte na nabídku e-shopu Pinkorblue.cz, na kterém seženete také mnoho doplňků.

Důvody pro používání autosedaček jsou obecně známé. Děti není vhodné, naopak přímo nebezpečné, poutat bezpečnostním pásem anebo je mít za jízdy na klíně. Dopravní nehoda je v každém případě výsledkem několika okamžiků a často ji nemohou zabránit ani sebelepší řidiči. Co ovšem naopak ovlivnit lze, jsou její následky. Pokud investujete do kvalitní autosedačky, lze zabránit fatálním následkům nehod, a to za pár tisíc korun. Taková investice se tedy bezezbytku vyplatí.

Na co před jízdou ještě nezapomenout?

Chcete-li svému potomku či potomkům dopřát během jízdy ten nejvyšší komfort, můžete toho dosáhnout nejen za pomoci autosedaček. V současné době si lze pořídit rovněž nákrčníky, které jsou zárukou pohodlí anebo spolehlivé sluneční rolety. Rozhodně nezapomínejte ani na hračky na autosedačku. Neklidné dítě je totiž jedním z faktorů, které mají vliv na soustředění řidičky či řidiče. S hračkami na autosedačku si děti vyhrají a ještě je v autě daleko klidnější atmosféra.

Jak vybrat autosedačku Jak vybrat autosedačku

Při cestování autem se mnoho dětí neobejde bez autosedačky. Patří do ní ty, které váží méně než 36 kg a měří do 150 cm. Mnoho rodičů tak vozí v autosedačce nejen své novorozence, ale také školáky a předškoláky. Jak ale...

happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Pěšky nebo na kole s dětmi? Pěšky nebo na kole s dětmi?

Plánujete rodinný výlet se svými dětmi a rozhodujete se, zda vyrazit pěšky nebo na kole? Oba způsoby mají své výhody i nedostatky, na které jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka