facebook
Dobré dopoledne, je středa 21.8.2019 a svátek slaví Johana

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!


Ilustrační fotografie

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Autosedačky pro menší i starší děti

V oblasti dětských autosedaček, které jsou určeny pro děti pod 150 cm a 36 kg, lze vybírat z několika variant, a to dle váhy dítěte. Pro nejmenší jsou určeny výrobky do 13 kg, pro o něco starší děvčata a chlapce autosedačky pro děti s váhou mezi 9–36 Kg, případně 9–18 kg. Poslední druh představují autosedačky pro děti s váhou mezi 15–36 Kg, přičemž vhodná výška pro jejich používání je cca kolem jednoho metru.

Doporučujeme: sháníte vysoce kvalitní dětské autosedačky? V tom případě se podívejte na nabídku e-shopu Pinkorblue.cz, na kterém seženete také mnoho doplňků.

Důvody pro používání autosedaček jsou obecně známé. Děti není vhodné, naopak přímo nebezpečné, poutat bezpečnostním pásem anebo je mít za jízdy na klíně. Dopravní nehoda je v každém případě výsledkem několika okamžiků a často ji nemohou zabránit ani sebelepší řidiči. Co ovšem naopak ovlivnit lze, jsou její následky. Pokud investujete do kvalitní autosedačky, lze zabránit fatálním následkům nehod, a to za pár tisíc korun. Taková investice se tedy bezezbytku vyplatí.

Na co před jízdou ještě nezapomenout?

Chcete-li svému potomku či potomkům dopřát během jízdy ten nejvyšší komfort, můžete toho dosáhnout nejen za pomoci autosedaček. V současné době si lze pořídit rovněž nákrčníky, které jsou zárukou pohodlí anebo spolehlivé sluneční rolety. Rozhodně nezapomínejte ani na hračky na autosedačku. Neklidné dítě je totiž jedním z faktorů, které mají vliv na soustředění řidičky či řidiče. S hračkami na autosedačku si děti vyhrají a ještě je v autě daleko klidnější atmosféra.





KAWALLO VYCHYTÁVKA PRO VOLNÉ RUCE MÁ JMÉNO : KAWALLO

Cestujete s menšími dětmi ? Chystáte se na delší výlet nebo procházku ? Anebo jenom zařídit pár nezbytností ve městě, ale vaše malé dítko toho ještě tolik neujde a když, tak ne zrovna tempem, které by vám vyhovovalo ?

5 zajímavostí o dětských kočárcích 5 zajímavostí o dětských kočárcích

Kočárek patří bytostně k dětství, stejně jako starostliví rodiče anebo hračky. Přesto existuje mnoho zajímavostí, které jste možná o těchto „vozítkách“ pro miminka nevěděla.

Dítě v autě Dítě v autě

V dnešní době je téměř v každé domácnosti vozidlo, a jakmile se do rodiny narodí dítě, je nutné zajistit jeho bezpečnost při provozu tímto vozidlem. Rodiče by měli dbát na bezpečnost svého dítěte v autě od samého počátku a v žádném...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka