facebook
Příjemnou noc, je neděle 25.10.2020 a svátek slaví Erik

Jak vybrat boty pro děti? Máme 5 rad


Ilustrační fotografie

Až třetina dětí nastupující do první třídy má zdeformované nožičky. Maminky totiž nehlídají, zda děti nosí správné boty a jejich dítka si tak zadělávají na pořádné problémy. Poradíme vám, jak vybrat dětské boty tak, aby vaše děti měly zdravé nožičky.


Dětské boty: Vyberte takové, které neničí nohy


Toho, že vaše dítě nosí špatný typ či velikost boty, si nemusíte vůbec všimnout. Dětská noha má totiž sníženou citlivost vůči bolesti a dítko tak může capkat v malých botách poměrně dlouho. Mějte na paměti, že noha dítěte roste průměrně 15 až 18 mm za rok a podle toho je třeba dětský botník obměňovat.

Tip: Kvalitní boty nejen pro děti pořídíte na eobuv.cz!

1. Na tvaru boty záleží! Pohlídejte si, aby bota byla nejen dostatečně velká na délku, ale také na šířku. A rozhodně zapomeňte na boty do špičky. Špička boty by měla být kulatá a dostatečně prostorná – zabráníte tak deformacím v podobě vbočeného palce, vybočeného malíčku a podobně.

 

2. Centimetr k dobru. V botě by mělo mít dítě cca 10 až 15 milimetrů k dobru. Nejspolehlivější způsob měření je vyndat stélku a porovnat její délku s délkou dětské nohy (Ale pozor – vždy přeměřujte nohu ve stoje!).

 

3. Dětské boty musí být lehké. Dětské klouby nejsou připraveny na větší zátěž a vzhledem k tomu, že dítko přes den udělá až 20 000 kroků, boty nesmí nohy zbytečně zatěžovat.

 

4. Menším dětem pořiďte kotníčkové boty. Aby si dítě vybudovalo správný postoj při chůzi, potřebuje pohodlnou, ale pevnou botu. U uzavřených bot tedy dbejte na pevný opatek a pevné přezky.

 

5. Tlumte nárazy při chůzi. Dětská noha je náchylnější na otřesy způsobené kontaktem s tvrdým povrchem. Proto dbejte na dostatečné tlumení v podobě podešve z pryže, termoplastického elastomeru či polyuretanu. Pozornost věnujte také výběru kvalitní stélky.

Vybíráme kroužek Vybíráme kroužek

Vaše dítě již dosáhlo věku, kdy už si nevystačí hrát si venku s kamarády, a tak vás napadne, že už dozrál čas dát ho na nějakou zájmovou mimoškolní činnost. Problém však je, že kroužků...

Domácí práce a děti Domácí práce a děti

Dnešní uspěchaná doba nám málokdy dovolí udělat si čas na své blízké, natož na nějaký ten úklid v bytě. Spoustu rodičů však ani nenapadne, že by se jejich ratolest už od určitého věku...

Pořiďte holčičce osušky a povlečení jako z Ledového království Pořiďte holčičce osušky a povlečení jako z Ledového království

Kvalitní osušky a povlečení s oblíbeným pohádkovým námětem Ledového království potěší každou malou princeznu a je to ideální dárek k Vánocům. Povlečení s motivy princezen, sněhových vloček a...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka