facebook
Dobré dopoledne, je pondělí 22.4.2019 a svátek slaví Evžénie

Zařízení dětského pokoje podle feng-šuej I.


Ilustrační fotografie


Dětský pokoj je místnost, kde dítě tráví nejvíce času. Mělo by se v něm cítit pohodlně a hlavně v bezpečí. Podle některých k tomu může sloužit již velmi známá a populární metoda feng-šuej, které propadla spousta lidí a zařizují si podle ní nejen obývací pokoj, ložnici a kuchyň, ale i dětské pokojíky.

Funkční zóny podle aktivit

Protože se aktivity dítěte v pokojíku během celého dne neustále mění, je třeba, aby zde byla vyhrazena část odpočinková a část aktivní-hrací. Pokud nejsou tato místa jasně vyhrazena, může mít dítě potíže například se spaním či naopak se soustředěním. Menší pokojík by měl být vybavený úložnými prostory, kam se dají hračky, aby v pokojíku nepanoval „chaos“. Hrací plocha se může rozdělit i posuvnými textilními panely či závěsy, které opticky oddělí část odpočinkovou a aktivní.

Barvy jsou důležité

Dále je třeba pracovat především s uspořádáním věcí a s barvami. Okolí postýlky by nemělo hýřit energickými barvami, jako je červená nebo žlutá a také různé skříňky na hračky by neměly mít výrazné barvy a neměly by být uložené blízko postele. Ideální zklidňující barvou je pro kluky modrá a pro holčičky může být růžová. Pokud si dítě samo přeje nějakou výraznou či moc depresivní barvu, je dobré mu vysvětlit, proč se to do pokojíčku nehodí. Zároveň je ale třeba respektovat přání a kreativitu dítěte - stačí, když jeho výběr barev jen trochu zkorigujete.

Vyhrazení sourozeneckých funkčních zón

Pokud spolu pokojík sdílí více sourozenců a jaspoň trochu to jde, je třeba, aby měl každý z nich svůj soukromý odpočinkový a hrací koutek. Nevyhrazená plocha poté může sloužit na společnou hru a utužování vztahů mezi sourozenci. Co se týče psacích stolů, rozhodně by neměly být naproti sobě či vedle sebe. Nutí to ke vzájemnému vyrušování a pošťuchování – ideální je uspořádání stolů do L. Děti se v této pozici nebudou vzájemně rušit.

Barvy a doplňky v dětském pokoji podle feng-šuej Barvy a doplňky v dětském pokoji podle feng-šuej

Barevné řešení dětského pokoje je mezi rodiči obecně často diskutovaným tématem. Někteří volí barvu podle pohlaví svého dítěte, jiní například podle oblíbených pohádkových postaviček. Ať tak či tak, z pohledu feng-šuej je...

7 důvodů, proč investovat do bambusového ložního prádla 7 důvodů, proč investovat do bambusového ložního prádla

Bambusové vlákno je velký hit. Vyrábí se z něj plínky, oblečení a úspěchu se dočkalo také v oblasti ložního prádla. V čem je lepší než klasická bavlna? Jaké varianty bambusových...

Výběr povlečení. Má každý člen vaší rodiny to, které potřebuje? Výběr povlečení. Má každý člen vaší rodiny to, které potřebuje?

Pečlivě jste si vybrala matraci i rošt. Dala pozor, aby v ložnici nebylo moc rušivých elementů, dítěti jste k posteli dala zarážku, aby během spánku nespadlo, možná vám v ložnici visí...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka