facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Zařízení pokojíčku podle feng-šuej II.


Ilustrační fotografie


V předchozí části jsme se zaměřili na barvy a rozdělení místnosti dětského pokoje na odpočinkovou a aktivní část. Nejen barvy a rozdělení částí pokoje jsou ale pro správnou harmonii důležité. V tomto článku se budeme věnovat vybavení a zařízení pokoje a také správné orientaci podle světových stran.

Zařízení a vybavení pokoje - podlaha

Vezměme to celé odspodu. Podlaha by měla být snadno udržovatelná a neustále čistá. Koberec je hůře udržovatelný a když na něj dítě něco vylije, špatně se to odstraňuje. Poté zůstávají nevzhledné fleky. Ideální jsou bezespárové krytiny, které jsou tvrdé a hladké, např. masivní dřevo nebo přírodní linoleum. Spousta lidí si vybírá laminátovou podlahu, protože je relativně odolná vůči menším škrábancům. Větší poškození ale už nesnese, což se může v dětském pokoji vymstít. Je také studenější a hůře tlumí zvuky. Pokud přeci jen toužíte po koberci, vyberte ten kusový a dobře čistitelný.

Postel

Správné umístění a materiál postele je také důležitý. Ideální je postel z masivního dřeva. Pokud je pokojíček malý, řešení vybavit ho palandami není podle feng-šuej dobré. Dítě, které spí nahoře toho, který spí dole neustále ruší svým vrtěním, ale zároveň díky vyšší poloze vdechuje teplejší a vydýchaný vzduch, který ho ve spánku může taktéž rušit. Co se týče nebes, těm se raději vyhněme. Stejně jako palandy oslabují energii spícího dítěte a navíc se na ně chytá hodně prachu. Dále by nad postelí neměly být zavěšeny různé poličky či regály. Taktéž je nevhodné umisťovat postel pod okno, ke dveřím či radiátoru.

Orientace podle světových stran

Orientace na světové strany se dělí podle temperamentu dítěte. Pro ty klidnější je ideální orientace pokoje na východ. To jim dodá hned při východu slunce dostatek energie a elánu. Temperamentnější děti by měly mít pokoj orientovaný spíše na západ, který jejich roztěkanou povahu trochu zklidní a utiší. Postele  by měly být uloženy tak, aby dítě vidělo na dveře a aby mělo dobrý přehled o celé místnosti. Zvyšuje to pocit bezpečí. Na noc je dobré pokojíček celý zatemnit – dítě by neměly rušit pouliční lampy či světla aut. Ideální jsou proto neprůhledné rolety. Pokud má dítě z absolutní tmy strach, pořiďte mu do pokoje malou úspornou lampičku s motivem nějakého roztomilého zvířátka.

Ostatní nábytek

Co se týče nábytku, měl by mít především oblejší hrany. V každém správném pokojíčku také samozřejmě nesmí, kromě postele chybět skříň na šaty, police a skříň na hračky, noční stolek a  také pracovní stůl na kreslení či studium. Ve větším pokojíku si můžete dovolit také žíněnku, malou houpačku či trampolínku. To, co ale do pokoje nepatří, je televize či počítač. Zbytečně by rušil dětskou kreativitu a již v raném věku by se dítě neumělo zabavit jinak, než počítačovými hrami nebo koukáním na TV.

Jak vybavit malý dětský pokoj Jak vybavit malý dětský pokoj

Čekáte příchod potomka nebo dokonce již druhého, dětský pokoj není zrovna velkých rozměrů a tak se před vámi otevírá důležitý úkol a to vybavit jej nejen hezky, ale...

Zařízení dětského pokoje podle feng-šuej I. Zařízení dětského pokoje podle feng-šuej I.

Dětský pokoj je místnost, kde dítě tráví nejvíce času. Mělo by se v něm cítit pohodlně a hlavně v bezpečí. Podle některých k tomu může sloužit již velmi známá a populární metoda feng-šuej, které propadla...

Mami a tati, ja chci psa! Mami a tati, ja chci psa!

Tak jako já si asi skoro každý prošel fází, kdy chtěl zvířátko. Někdy na neustálé naléhání rodiče reagují pořízením křečka, morčátka či jiného malého zvířátka do klece a ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka