facebook
Příjemnou noc, je úterý 23.4.2019 a svátek slaví Vojtěch

S miminkem k moři


Ilustrační fotografie


Byla jste před narozením miminka zvyklá jezdit pravidelně k moři a nyní uvažujete o tom, zda takovou dovolenou absolvovat i s malým děťátkem. Před samotným rozhodnutím je potřeba zvážit několik okolností. V první řadě je nutné takový záměr konzultovat s pediatrem. Ten by měl posoudit zdravotní stav miminka, prodělaná očkování a případné nemoci.

Jestliže dětský lékař doporučí cestování s miminkem k moři, přichází na řadu další krok, a sice volba místa, na které se společně vypravíte. Zcela určitě by se nemělo jednat o exotické destinace a případně i místa, kde se vyžadují speciální očkování.  Mělo by se jednat o zemi, jejíž podnebí bude příjemné. Malé miminko nemá ještě kompletní termoregulaci, a proto není vhodné, aby bylo na místě až příliš horko. Tomu je proto nutné přizpůsobit nejen samotné místo, ale i období, ve kterém k moři vyrazíme. Dalo by se proto shrnout, že ideálním místem je oblast středozemního moře v závěru letní sezóny (září, říjen), kdy již teploty nebudou tak vysoké.

Důležitou otázkou je rovněž to, jaký zvolit dopravní prostředek. Letadlem je cesta kratší a s kočárkem můžete až k letadlu, kde jej odbaví samostatně. Pro miminko bude možná náročnější vzlet a přistání, ale když jej vhodně zabavíte a rozptýlíte, tak si to možná ani nevšimne.

Samozřejmostí je, abyste měli po ruce vše, co budete potřebovat. Zejména pak látkovou plenu, náhradní plenky, čaj, dudlík a nějakou oblíbenou hračku. Cestujete-li například do Chorvatska, můžete pro cestu zvolit i osobní automobil, který má několik výhod. Máte možnost sbalit si opravdu hodně věcí včetně například cestovní postýlky, na kterou je Vaše děťátko zvyklé. Rovněž můžete zastavovat dle potřeb svých a miminka. Cesta však bude trvat o něco déle.

Miminka mají ráda svůj režim, proto by se měl dodržovat i u moře. K moři je ideální vyrazit po snídani, přes poledne udělat pauzu a na pláž se vrátit až tak před 15 hodinou. Malé děti mají velice citlivou pokožku, proto by neměla být vůbec vystavována přímému slunci, a měli bychom je držet ve stínu. Důležité je, aby měly zajištěny dostatečný pitný režim, jinak hrozí dehydratace.

Jak správně držet miminko Jak správně držet miminko

Každé miminko vyžaduje šetrné zacházení. Mnoho maminek se už při pohledu na svého drobečka strachuje, že ho nějak nešetrně chytnou a ublíží mu. Připravili jsme článek pro všechny budoucí a čerstvé maminky, které si tak...

Siamská dvojčata Siamská dvojčata

Jako siamská dvojčata označujeme jedince téhož pohlaví, kteří se vyvíjí v děloze matky jako jednovaječná dvojčata, ovšem s tím rozdílem, že jsou v některých partiích svých těl srostlí. Případy narození srostlých dvojčat se...

Jednovaječná dvojčata Jednovaječná dvojčata

Jednovaječnými dvojčaty označujeme takové jedince, kteří vznikají na začátku zárodečného vývoje rozdělením rýhující se zygoty na dvě části. Zygota je buňka, která vzniká splynutím samčího a samičího prvojádra, tedy vajíčka a...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka