facebook
Dobré dopoledne, je pátek 19.7.2019 a svátek slaví Čeněk

S miminkem k moři


Ilustrační fotografie


Byla jste před narozením miminka zvyklá jezdit pravidelně k moři a nyní uvažujete o tom, zda takovou dovolenou absolvovat i s malým děťátkem. Před samotným rozhodnutím je potřeba zvážit několik okolností. V první řadě je nutné takový záměr konzultovat s pediatrem. Ten by měl posoudit zdravotní stav miminka, prodělaná očkování a případné nemoci.

Jestliže dětský lékař doporučí cestování s miminkem k moři, přichází na řadu další krok, a sice volba místa, na které se společně vypravíte. Zcela určitě by se nemělo jednat o exotické destinace a případně i místa, kde se vyžadují speciální očkování.  Mělo by se jednat o zemi, jejíž podnebí bude příjemné. Malé miminko nemá ještě kompletní termoregulaci, a proto není vhodné, aby bylo na místě až příliš horko. Tomu je proto nutné přizpůsobit nejen samotné místo, ale i období, ve kterém k moři vyrazíme. Dalo by se proto shrnout, že ideálním místem je oblast středozemního moře v závěru letní sezóny (září, říjen), kdy již teploty nebudou tak vysoké.

Důležitou otázkou je rovněž to, jaký zvolit dopravní prostředek. Letadlem je cesta kratší a s kočárkem můžete až k letadlu, kde jej odbaví samostatně. Pro miminko bude možná náročnější vzlet a přistání, ale když jej vhodně zabavíte a rozptýlíte, tak si to možná ani nevšimne.

Samozřejmostí je, abyste měli po ruce vše, co budete potřebovat. Zejména pak látkovou plenu, náhradní plenky, čaj, dudlík a nějakou oblíbenou hračku. Cestujete-li například do Chorvatska, můžete pro cestu zvolit i osobní automobil, který má několik výhod. Máte možnost sbalit si opravdu hodně věcí včetně například cestovní postýlky, na kterou je Vaše děťátko zvyklé. Rovněž můžete zastavovat dle potřeb svých a miminka. Cesta však bude trvat o něco déle.

Miminka mají ráda svůj režim, proto by se měl dodržovat i u moře. K moři je ideální vyrazit po snídani, přes poledne udělat pauzu a na pláž se vrátit až tak před 15 hodinou. Malé děti mají velice citlivou pokožku, proto by neměla být vůbec vystavována přímému slunci, a měli bychom je držet ve stínu. Důležité je, aby měly zajištěny dostatečný pitný režim, jinak hrozí dehydratace.

První náušnice pro holčičku První náušnice pro holčičku

Také máte doma malou princeznu a jako její rodiče jste se rozhodli k propíchnutí oušek a výběru náušnic? Zřejmě se asi mezi rodiči najdou jen výjimky, kdy nenechají své dceři v raném věku propíchnout ouška a...

Jak správně oblékat děti Jak správně oblékat děti

Při oblékání dětí je nutné myslet v prvé řadě na funkčnost a efektivnost oblečení, nikoli jen na to, jak to vypadá. I když samozřejmě rodiče chtějí, aby jejich miminko, batole a běhající dítko vypadaly co nejlépe.

Kdy jít s miminkem poprvé ven? Kdy jít s miminkem poprvé ven?

Na první vycházku s miminkem se jistě těší každá maminka. Nic se ale nedoporučuje uspěchat a mnohem lepší je pár dní počkat, než vyrazit příliš brzy. Chápeme, že se novým přírůstkem do své...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka