facebook
Dobré odpoledne, je úterý 7.7.2020 a svátek slaví Nora

První náušnice pro holčičku


Ilustrační fotografie


Také máte doma malou princeznu a jako její rodiče jste se rozhodli k propíchnutí oušek a výběru náušnic? Zřejmě se asi mezi rodiči najdou jen výjimky, kdy nenechají své dceři v raném věku propíchnout ouška a pravděpodobně to rozhodnutí nechají na ni samotné až bude větší. To však má jednu nevýhodu, neboť malé miminko si propíchnutí oušek takřka nepamatuje, na rozdíl od toho, kdy je již holčička už větší.

Typickým dárkem při narození holčičky často bývají právě náušnice. Jejich výběr by měl být prováděn pečlivě. Přeci jen je bude často nosit malé miminko. Proto by v prvé řadě měly být takové, aby byly pro miminko bezpečné. Ouško malého miminka je velice citlivé. Náušnice představuje pro tak malý organismus cizí předmět. Proto by se zejména mělo jednat o vysoce kvalitní výrobek. Zároveň je nutné si uvědomit, že malé náušnice by neměly být nijak těžké, aby se malé ouško miminka příliš nezatěžovalo.

Náušnice je velice malý předmět a jako takový může představovat potencionální riziko, že by například mohlo dojít k jejímu spolknutí. Proto je nutné dbát na to, aby náušnice byla opatřena náležitou pojistkou před snadným otevřením. Při výběru dětských náušnic je potřeba dobře posoudit, z jakého konkrétního materiálu by měly být vybrané náušnice pro dané miminko. Na některé druhy materiálů, ze kterých se běžně náušnice vyrábějí, může být dítě alergické. Proto je důležité věnovat této skutečnosti náležitou pozornost. Zpravidla bezproblémovým materiálem, který je velice vhodný pro volbu dětských náušnic, je zlato nebo platina. Na tyto druhy kovů většinou ani miminka nevykazují alergické reakce. Tyto kovy mají zároveň výhodu i v tom, že dlouhodobě vypadají jako nové.

Samotný nákup náušniček pro miminko by měl být realizován u ověřeného prodejce a nikoli například v nějakém prodejním stánku. Je důležité mít se i kam obrátit v případě, že nastanou problémy například s velikostí nebo s již zmíněnou alergickou reakcí. První náušničky často bývají šperkem, který se i v rodině dále uchovává, případně i předává, proto by se jejich výběru měla věnovat zvýšená pozornost.

Nošení dětí v šátcích Nošení dětí v šátcích

Nejedná se o žádnou velkou novinku, ale spousta rodičům je móda nošení dětí v šátku či jiném nosiči stále ještě velkou neznámou. Kromě klasických kočárků se nám nabízí možnost mít své dítko vždy při sobě a mít naprostou kontrolu nad jeho ...

Kde přebalovat miminko? Pořiďte si přebalovací pult či komodu.

Čekáte-li miminko, budete potřebovat celou řadu věcí od kočárku, přes oblečení až po hračky. Nutný je nicméně také dětský nábytek a samozřejmě také kvalitní přebalovací pulty, které budete používat spoustu měsíců.

Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem

Lidé a zvířata, hlavně ta domácí jako je pes a kočka již neodmyslitelně patří k sobě. Naše domácí mazlíčky rozmazlujeme a děláme pro ně téměř první a poslední. Pokud si pořídíme zvíře již s odrostlejším dítětem, většinou nebývá problém.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka