facebook
Dobrý večer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Homeopatické léky na nejčastější zimní dětské nemoci


Ilustrační fotografie


RÝMA A KAŠEL

Tzv. nastydnutí se nejčastěji vyvinou vlivem počasí a jeho změn, proto přemýšlejte, v jakém počasí dítě pobývalo, to vás navede ke správné volbě přírodního léku.

Silicea – se používá při potížích z chladu a vlhka – typickým příkladem je nachladnutí po sezení na studeném kameni nebo zemi nebo prochladnutí od nohou. Je prospěšný při hnisavé a neustupující rýmě, zánětech dutin nebo dlouhodobě ucpaném nosu.

Rhus Toxicodendron - je účinný při kýchání, bolavých kloubech nebo ranním chrapotu – například když se dítě zpotí a následně prostydne.

Dulcamara – pomůže při kašli a rýmě, která se objeví při změně počasí na chladné a deštivé.

LARYNGITIDA

Často pomůže otevřít okno a nechat dítě dýchat čerstvý chladný vzduch. Přesto se jedná o velmi závažný stav, mnohdy vyžadující lékařský zásah.

Aconitum – je vhodné vždy, když je nemoc až šokově rychlá a dítě je vyděšené, což je pro laryngitidu typické. Pomůže i při dráždivém, bolestivém kašli, který vznikne náhle z plného zdraví po pobytu v prudkém ledovém větru.

ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA

Aconitum – i tady najde uplatnění, jedná-li se o prudkou náhlou bolest ucha, provázenou horečkou. Takové záněty vznikají po rychlém prochlazení nebo ofouknutí v zimě.

Belladona - vyzkoušejte ji, trápí-li dítě tepavé pulzující bolesti ucha, a bubínek i sliznice jsou rudě zbarvené a překrvené. Dítě může při horečce trpět halucinacemi.

Kalium Muriaticum – vhodné, když onemocnění nastupuje mírně a pomaleji a provází ho zadní rýma, která ucpává Eustachovu trubici. Dítěti nepříjemně praská v uších při polykání nebo smrkání a špatně slyší. Tento lék lze použít i k doléčení zánětu, kdy potřebujeme ucho uvolnit od zbylé tekutiny.

Pulsatilla – se užívá u mírných projevů zánětu, přestože rýma nebo výtok z ucha je hnisavý. Dítě obvykle nemá horečku, je mírné, plačtivé, touží blízkosti matky a po utěšování.

POSÍLENÍ IMUNITY

Sulphur iodatum – je vhodné pro období rekonvalescence, po doléčení akutního onemocnění.

Silicea – posiluje imunitu při dlouhodobém užívání – zkuste ji podávat měsíc dětem, které jsou bledé, zimomřivé, citlivé na průvan a prochladnutí a potí se jim hlava a nožičky.

Homeopatie a děti Homeopatie a děti

Homeopatie je šetrná přírodní léčba, která má své řešení i na většinu dětských neduhů již od kojeneckého věku. I proto se postupně se stává běžnou součástí našich lékárniček.

Homeopatikum Homeopatika v těhotenství

Homeopatika jsou léky, které vycházejí z alternativní medicíny. Homeopatika tvoří vysoce ředěné látky, které ve vyšším množství jsou schopny vyvolat příznaky léčené nemoci. I díky tomu se homeopatika vnímají velmi kontroverzně. Využívají se...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka