facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Homeopatika v těhotenství


Ilustrační fotografie

Homeopatika jsou léky, které vycházejí z alternativní medicíny. Homeopatika tvoří vysoce ředěné látky, které ve vyšším množství jsou schopny vyvolat příznaky léčené nemoci. I díky tomu se homeopatika vnímají velmi kontroverzně. Využívají se v celé řadě oblastí a je možné je začít užívat právě i na problémy spojené s mateřstvím a těhotenstvím.

 

Homeopatika v těhotenství a při porodu

 

Existují homeopatika, která dokáží zmírnit negativní projevy těhotenství. Jestliže trpíte například ranní nevolností, zvracením po jídle, zápachem z úst nebo pachutí v ústech, přecitlivělostí nebo pociťujete nějaké problémy s močením, určitě je můžete vyzkoušet. Jejich užívání před porodem zase dokáže podpořit funkci svalů a cév nebo zmírnit úzkost a strach z porodu.

 

Kojíme s homeopatiky

 

Kojení je pro mnoho žen problémové. Některé chtějí kojit a nemohou, netvoří se jim dostatek mléka nebo je trápí různé záněty a infekce. Na podporu tvorby mléka se užívá například ricinus communis, anus castus nebo lac caninum. Většinou je nutné užívat několik granulí dvakrát denně. Je dobré se o těchto lécích poradit se svých doktorem nebo gynekologem. Některé z nich jsou rovněž na lékařský předpis a bez něj je tedy nezískáte.

 

Existují také homeopatika, která pomáhají zmírnit praskliny vzniklé na prsních bradavkách nebo záněty prsou. I pokud máte bolesti, můžete homeopatika vyzkoušet. Mnoho maminek je považuje za šetrnější volbu než analgetika, která většinou pouze tlumí bolest. Užíváním homeopatik by mělo dojít během 24 hodin ke zlepšení. Mnoho žen je užívá bez konzultace s lékařem. Pokud tedy v této době nezaberou, určitě navštivte svého doktora.

 

Hlavní přínosy homeopatik

 

Výhodou homeopatik je zejména to, že nejsou spojovány s žádnými vedlejšími účinky, které by se projevily na kojenci nebo na mamince. Ženám, které trpí nedostatečnou tvorbou mléka, stimulují nástup laktace. Na druhou stranu zase dokáží tvorbu mléka potlačit. Na rozdíl od jiných léků nejsou spojovány s únavou, kterou mnoho maminek po porodu často trpí. Je možné jejich užívání i v době šestinedělí.

 

Kromě homeopatik při kojení pomohou i různé bylinkové čaje a odvary. Byliny po jejich přípravu zakoupíte v lékárnách a v prodejnách se zdravou výživou.

Homeopatické léky na nejčastější zimní dětské nemoci Homeopatické léky na nejčastější zimní dětské nemoci

Tzv. nastydnutí se nejčastěji vyvinou vlivem počasí a jeho změn, proto přemýšlejte, v jakém počasí dítě pobývalo, to vás navede ke správné volbě přírodního léku. Silicea – se používá při...

Homeopatie a děti Homeopatie a děti

Homeopatie je šetrná přírodní léčba, která má své řešení i na většinu dětských neduhů již od kojeneckého věku. I proto se postupně se stává běžnou součástí našich lékárniček.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka