facebook
Dobrý večer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Homeopatie a děti


Ilustrační fotografie


Homeopatie je šetrná přírodní léčba, která má své řešení i na většinu dětských neduhů již od kojeneckého věku. I proto se postupně se stává běžnou součástí našich lékárniček.

Principem homeopatie je, že „podobné je léčeno podobným“. Tuto podobnost lze přirovnat k situaci, kdy si opaříme ruku, a (jakkoli je to neuvěřitelné) pokud jí ihned vložíme do teplé vody (podobný podnět), ruka přestane pálit a neutvoří se puchýře. Dobře zvolené homeopatikum rezonuje na podobné energetické úrovni našeho organismu, dojde k jeho vyladění a nastartování samoléčebných schopností. Homeopatika posilují imunitu a pomáhají v případě akutní nemoci nebo dlouhodobě při využití konstitučních léků, které předepisují odborníci – homeopaté.

Na prvně jmenované náhlé nemoci sežnete ta správná homeopatika v lékárnách – mají podobu cukrových kuliček, takže je i děti ochotně užívají. Rozdíl je v tzv. potenci léku (jeho síle), která se u volně prodejných pohybuje od tzv. 5CH až po 30CH. Vyšší potence patří do rukou homeopatů. Pracovníci lékáren už bývají v tématu homeopatie proškoleni a základní léky mívají okamžitě k dispozici nebo vám je objednají do druhého dne.

Homeopatie v rukou laika může být první volbou v případě nekomplikovaných akutních onemocnění. Úleva by v takovém případě měla nastat během 24 hodin – podle toho i poznáte, že jste lék vybrali správně. Při akutní nemoci je obvyklá dávka homeopatik 2-5x denně, nebo každou hodinu s postupným prodlužováním intervalu při zlepšování stavu nemocného. Pro děti volte obecně ty s označením 5CH nebo 9CH a vybrat můžete ze dvou způsobů podání: 3 granule v jedné dávce nechat rozpustit v ústech nebo použít 2 deci kojenecké vody, do které rozpustíme 5 granulí, a dítě několikrát za den upije tento roztok. Pokud se stav dítěte zhoršuje, určitě neváhejte s návštěvou lékaře. Opakovaná a vleklá onemocnění je vždy nutné řešit konstitučním homeopatickým lékem, který pečlivě vybere zkušený homeopat po předchozím důkladném odebrání anamnézy.

Homeopatické léky na nejčastější zimní dětské nemoci Homeopatické léky na nejčastější zimní dětské nemoci

Tzv. nastydnutí se nejčastěji vyvinou vlivem počasí a jeho změn, proto přemýšlejte, v jakém počasí dítě pobývalo, to vás navede ke správné volbě přírodního léku. Silicea – se používá při...

Homeopatikum Homeopatika v těhotenství

Homeopatika jsou léky, které vycházejí z alternativní medicíny. Homeopatika tvoří vysoce ředěné látky, které ve vyšším množství jsou schopny vyvolat příznaky léčené nemoci. I díky tomu se homeopatika vnímají velmi kontroverzně. Využívají se...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka