facebook
Příjemnou noc, je středa 14.4.2021 a svátek slaví Vincenc

Jak se připravit na příchod zvířete do rodiny?


Ilustrační fotografie


Podlehli jste naléhání vašeho dítěte a rozhodli jste se pořídit si domácího mazlíčka, avšak stále ještě tápete, jaké zvíře je pro vás vlastně vhodné. Jak si správně vybrat a co všechno je třeba obstarat a nastudovat?


Jaké zvířátko se pro nás hodí?

Je třeba si předem rozmyslet, zda se vaše dítě spokojí se zvířetem na pozorování (např. akvarijní rybky), nebo zda vyžaduje přímý kontakt. Počítejte však s tím, že většina malých dětí se vždy přikloní spíše ke zvířeti, se kterým se může mazlit a hladit ho. Ideální jsou v tomto případě malí savci (křeček, osmák, pískomil, potkan, myš), středně velcí savci (morče, králík), či velcí savci (pes, kočka). U větších savců je třeba počítat i s výcvikem či s naučením určitých návyků.


Vyrazte do knihkupectví

Pokud ještě nemáte s druhem zvířátka, které si hodláte pořídit žádné zkušenosti, nejlepším prvním krokem je opatřit si studijní materiál. Pořídíte ho v dobrém knihkupectví nebo ve zverimexu, kde najdete potřebnou chovatelskou literaturu. Dozvíte se, jaké vybavení a prostředí zvíře potřebuje, čím ho krmit, jak rozpoznat, že je nemocné či jak se postarat o březí samičku a její mláďata. Koupi této příručky neberte na lehkou váhu. Vždy, když budete potřebovat zjistit přesnou a věrohodnou informaci, bude vám ihned po ruce.


Jak postupovat

První, co je třeba před nákupem samotného zvířete pořídit, je samozřejmě jeho domov, krmivo a vše potřebné. To všechno může v rámci tréninku připravit dítě samotné. Poté je třeba mu vysvětlit, že až zvířátko přivezete domů, musí se nejprve „rozkoukat“. Rozhodně, (pokud se nejedná o akvarijní rybičky), nenechte dítě se na zvíře ihned vrhnout. Jako každý tvor i zvíře potřebuje čas a prostor, aby si na svůj nový domov zvykl.

Dítě versus macecha – jak spolu vyjít? Dítě versus macecha – jak spolu vyjít?

Nový vztah s mužem, který již má dítě z předchozího manželství, může přinést různé problémy, například špatná komunikace s dítětem. Někdy trvá déle, než spolu vyjdete, ale snaha musí být vždy na obou stranách.

Držení tradic: sv. Barbora Držení tradic: sv. Barbora

Kromě Mikuláše s čertem a andělem se mohou děti těšit i na svátek sv. Barborky. Tato tradice se dnes již moc nedrží, což je škoda, protože pro děti je dodržování jakékoliv tradice magické a zábavné. Proč jim tedy nezpříjemnit čekání...

Co očekávat od prvních dnů rodičovství? Co očekávat od prvních dnů rodičovství?

Chystáte se pořídit si miminko nebo jste již v očekávání? Jistě vás trápilo nebo trápí ta nejistota prvních dní zvláště, pokud jste prvorodička. Příchod dítěte je pro partnery obrovská změna a je třeba...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka