facebook
Příjemnou noc, je sobota 5.12.2020 a svátek slaví Mikuláš

Jak se připravit na příchod zvířete do rodiny?


Ilustrační fotografie


Podlehli jste naléhání vašeho dítěte a rozhodli jste se pořídit si domácího mazlíčka, avšak stále ještě tápete, jaké zvíře je pro vás vlastně vhodné. Jak si správně vybrat a co všechno je třeba obstarat a nastudovat?


Jaké zvířátko se pro nás hodí?

Je třeba si předem rozmyslet, zda se vaše dítě spokojí se zvířetem na pozorování (např. akvarijní rybky), nebo zda vyžaduje přímý kontakt. Počítejte však s tím, že většina malých dětí se vždy přikloní spíše ke zvířeti, se kterým se může mazlit a hladit ho. Ideální jsou v tomto případě malí savci (křeček, osmák, pískomil, potkan, myš), středně velcí savci (morče, králík), či velcí savci (pes, kočka). U větších savců je třeba počítat i s výcvikem či s naučením určitých návyků.


Vyrazte do knihkupectví

Pokud ještě nemáte s druhem zvířátka, které si hodláte pořídit žádné zkušenosti, nejlepším prvním krokem je opatřit si studijní materiál. Pořídíte ho v dobrém knihkupectví nebo ve zverimexu, kde najdete potřebnou chovatelskou literaturu. Dozvíte se, jaké vybavení a prostředí zvíře potřebuje, čím ho krmit, jak rozpoznat, že je nemocné či jak se postarat o březí samičku a její mláďata. Koupi této příručky neberte na lehkou váhu. Vždy, když budete potřebovat zjistit přesnou a věrohodnou informaci, bude vám ihned po ruce.


Jak postupovat

První, co je třeba před nákupem samotného zvířete pořídit, je samozřejmě jeho domov, krmivo a vše potřebné. To všechno může v rámci tréninku připravit dítě samotné. Poté je třeba mu vysvětlit, že až zvířátko přivezete domů, musí se nejprve „rozkoukat“. Rozhodně, (pokud se nejedná o akvarijní rybičky), nenechte dítě se na zvíře ihned vrhnout. Jako každý tvor i zvíře potřebuje čas a prostor, aby si na svůj nový domov zvykl.

Role prarodiče v životě dítěte Role prarodiče v životě dítěte

Babička a dědeček – to jsou kromě rodičů další dva lidé, kteří nám připomínají dětství a prázdninové chvíle. Ne každé dítě má dnes štěstí a má oba prarodiče od matky i otce, ale i když má jen babičku nebo jen dědečka, je to pro dítě...

Fotokniha ze svatby navždy uchová nezapomenutelný den Fotokniha ze svatby navždy uchová nezapomenutelný den

Podzim je období, kdy se příroda mění před očima a vše se zahalí do záplavy barevného listí. Měkké, přívětivé barvy zvou k naplánování svatebního obřadu všechny, jimž se letní parno příčí.

Víte, co váš čtyřnohý přítel konzumuje? Víte, co váš čtyřnohý přítel konzumuje?

Strava našich domácích miláčků se často docela podceňuje. V hlavě uvízne televizní reklama a bezmyšlenkovitě do misky vkládáme to, co je nejlepší pro marketing.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka