facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Jak se připravit na příchod zvířete do rodiny?


Ilustrační fotografie


Podlehli jste naléhání vašeho dítěte a rozhodli jste se pořídit si domácího mazlíčka, avšak stále ještě tápete, jaké zvíře je pro vás vlastně vhodné. Jak si správně vybrat a co všechno je třeba obstarat a nastudovat?


Jaké zvířátko se pro nás hodí?

Je třeba si předem rozmyslet, zda se vaše dítě spokojí se zvířetem na pozorování (např. akvarijní rybky), nebo zda vyžaduje přímý kontakt. Počítejte však s tím, že většina malých dětí se vždy přikloní spíše ke zvířeti, se kterým se může mazlit a hladit ho. Ideální jsou v tomto případě malí savci (křeček, osmák, pískomil, potkan, myš), středně velcí savci (morče, králík), či velcí savci (pes, kočka). U větších savců je třeba počítat i s výcvikem či s naučením určitých návyků.


Vyrazte do knihkupectví

Pokud ještě nemáte s druhem zvířátka, které si hodláte pořídit žádné zkušenosti, nejlepším prvním krokem je opatřit si studijní materiál. Pořídíte ho v dobrém knihkupectví nebo ve zverimexu, kde najdete potřebnou chovatelskou literaturu. Dozvíte se, jaké vybavení a prostředí zvíře potřebuje, čím ho krmit, jak rozpoznat, že je nemocné či jak se postarat o březí samičku a její mláďata. Koupi této příručky neberte na lehkou váhu. Vždy, když budete potřebovat zjistit přesnou a věrohodnou informaci, bude vám ihned po ruce.


Jak postupovat

První, co je třeba před nákupem samotného zvířete pořídit, je samozřejmě jeho domov, krmivo a vše potřebné. To všechno může v rámci tréninku připravit dítě samotné. Poté je třeba mu vysvětlit, že až zvířátko přivezete domů, musí se nejprve „rozkoukat“. Rozhodně, (pokud se nejedná o akvarijní rybičky), nenechte dítě se na zvíře ihned vrhnout. Jako každý tvor i zvíře potřebuje čas a prostor, aby si na svůj nový domov zvykl.

Zapojení mužů do otcovských povinností Zapojení mužů do otcovských povinností

V dřívějších dobách bychom tatínka, který veze kočárek po ulici jen tak nezahlédli. Zato dnes vidíte tatínky téměř na každém rohu, a to většinou v družném rozhovoru se svými kamarády – též tatínky. Někteří dokonce rádi zůstávají na mateřské dovolené ...

Vánoce bez stresu: Jak najít dokonalé dárky pro každého člena rodiny? Vánoce bez stresu: Jak najít dokonalé dárky pro každého člena rodiny?

Znáte to – pro jednoho člena rodiny je výběr dárků snadný, pro druhého člena rodiny vás zkrátka nic vhodného nenapadá. A tak skončíte v lepším případě u kosmetických balíčků nebo v...

Alkoholik v rodině Alkoholik v rodině

Citlivé téma, o kterém se mnoha lidem špatně mluví. A to hlavně těm, kteří prožili nebo právě prožívají kus života s alkoholikem. Nejhorším případem pak bývá rodič – alkoholik, který je často svým chováním v alkoholovém opojení velmi špatným ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka