facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Péče o nohy v zimě


Ilustrační fotografie


Ženy o sebe rády pečují, nechávají se hýčkat v kosmetických salónech a chodí na manikúru. Nohy však občas bývají opomíjené a ženy jim nevěnují tolik pozornosti. A přitom jsou nejvíce namáhanou částí těla, protože nás musí celý den nosit. Proto by si na oplátku nějakou tu péči jistě zasloužily.

Zejména pak v zimě nohy trpí v důsledku nedostatku vlhkosti. Výsledkem je suchá kůže chodidel, popraskaná místa kolem prstů a na patách, což bývá i poměrně bolestivé. Začínat by se mělo již u každodenního mytí, kdy zejména v zimních měsících bychom měli vyřadit mýdla, která pokožku ještě více vysušují. Lepší variantou jsou mycí oleje či mléka, která po umytí zadrží vlhkost v pokožce. Bezprostředně po koupeli je nutné nezapomenout na promazání pokožky nohou vhodným hydratačním krémem nebo pečujícím olejem. Pro zintenzivnění péče je možné zabalit nohy do bavlněných ponožek na noc, díky kterým se hydratační péče prohloubí.

Chceme-li nohám dopřát profesionální péči, měli bychom zajít na pedikúru, kde nohy odborně ošetří a zároveň doporučí i vhodnou domácí péči. Pro udržení dobrého stavu nohou, by návštěva u pedikérky neměla být ojedinělá, ale měla by se stát pravidelnou záležitostí, ideálně v jednoměsíční frekvenci, přičemž v zimě alespoň jednou za dva měsíce.

Součástí péče o nohy v zimě je i kvalitní obuv. V zimě jsou nohy v uzavřené botě, proto je nutné obzvláště dbát na jejich výběr. Zimní boty by měly být vyrobeny z prodyšných, ale voděodolných materiálů. Ideálním řešením, zejména pro boty do města je kůže, kterou je však nutné náležitě a pravidelně impregnovat. Pozor bychom měli dát na podrážku, která by neměla být moc tenká, aby nám nebyla zima od nohou. Stejně tak i ponožky by měly být z prodyšného materiálu s větším poměrem bavlny, aby propouštěly pot.

Jestliže se již potýkáte se zrohovatělou kůží na chodidlech, bude nezbytné ji odstranit. V domácích podmínkách lze použít pemzu nebo lepší variantou je skleněný pilník určený pro tyto účely. Po odstranění této odumřelé kůže, je nutné poskytnout nohám dostatečnou hydratační péči v podobě krému určeného pro nohy nebo olejíčku. Výborným zdrojem výživných látek pro pokožku je například kokosový olej.

Tuky v potravě? Ne všechny jsou špatné Tuky v potravě? Ne všechny jsou špatné

Téměř každá žena alespoň jednou ve svém životě držela nějakou tu „zaručenou“ dietu. Dříve jsme měli za to, že veškeré tuky jsou špatné a zodpovědné za kila navíc, a proto je nutné je z jídelníčku vyřadit.

Zázračná obnova okolí očí díky polynukleotidům Zázračná obnova okolí očí díky polynukleotidům

Proměňte svůj vzhled a dodejte pleti okolo očí novou energii. Polynukleotidové ošetření posiluje, hydratuje a obnovuje vaši pleť. Navíc má antioxidační účinky.

Naučme se masírovat sami Naučme se masírovat sami

Jednoduchou automasáž zvládnete podle návodu sami doma. Může být velkým pomocníkem po namáhavém dni nebo sportování. Masáže slouží především k uvolnění svalového napětí, stresu či únavě...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka