facebook
Dobré odpoledne, je čtvrtek 21.3.2019 a svátek slaví Radek

Příměstský tábor


Ilustrační fotografie


Doba letních prázdnin představuje pro rodiče úkol ve znamení plánu volného času svých dětí. Rodiče bohužel nemají tolik dovolené, aby mohli trávit celé prázdniny se svými dětmi, a proto se snaží využívat nejrůznějších možností, aby bylo o jejich děti postaráno. Mnozí rodiče mají to štěstí, že se o jejich děti postarají prarodiče. Dobrou variantou jsou tábory s nejrůznějším zaměřením. Některé děti však z nejrůznějších důvodů na tábory jezdit nechtějí a není asi příliš vhodné je nutit. Existuje proto poměrně nenásilná alternativa tzv. příměstských táborů.

Tyto tábory fungují na principu celodenního provozu, a to zpravidla v rozsahu běžné osmihodinové pracovní doby. Rodiče tak ráno děti odvezou na dané místo a odpoledne po práci si je opět vyzvednou. Tato varianta volnočasové aktivity je výbornou formou socializace zejména pro ty děti, které se například více ostýchají, a proto zatím nechtějí jezdit na klasický týdenní i déletrvající tábor vzdálenější od svého domova. Velice oblíbené jsou tyto příměstské tábory i z toho důvodu, že bývají různě zaměřené a dítě si je tak může zvolit podlé svého zájmu. Je však potřeba vybírat s předstihem, protože ty oblíbené bývají poměrně brzy rozebrány.

V případě nesmělých dětí, lze doporučit, aby se například dohodli rodiče kamarádů a poslali je na příměstský tábor společně. Zpočátku tak pro ně nebude tolik stresující, že přicházejí do kontaktu s dalšími dětmi a vedoucími tábora. Rodiče rovněž uvítají, že se mohou podělit o rozvoz dětí na tábor, zvláště jde-li o kamarády ze sousedství.

Jestliže rodiče vybírají příměstský tábor poprvé, měli by si obstarat nějaké reference tak, aby vybrali opravdu kvalitní tábor. Konkrétní zaměření příměstského tábora pak již volí podle zájmů svého dítěte. Při výběru by rodiče mělo zajímat celkové organizační zajištění chodu jednotlivých aktivit, kvalifikace lektorů, stravovací podmínky a vybavenost tábora. Pokud jde o cenu takového příměstského tábora, pak hodně záleží na tom, zda se nacházíme ve větším či menším městě a jak pestrý a finančně náročný program bude pro děti zajištěn.

Kdy říct dítěti, že Ježíšek neexistuje? Kdy říct dítěti, že Ježíšek neexistuje?

Zda je čas dítěti říct, že Ježíšek není, je dilema, které trápí nejednoho rodiče malého dítěte. Často tápeme nad tím, kdy je ten správný věk a čas pro sdělení této celkem zásadní informace, která velmi zasáhne do fantazie dítěte.

Propichování oušek Propichování oušek

Propichování oušek je už dlouhou dobu módní záležitostí malých holčiček. Spousta z nás má však obavy, že propíchnutím boltců může nějak narušit funkci určitých orgánů, protože každý zásah do těla  muže nést své následky.

Výchova dvojčat 2.část Výchova dvojčat 2.část

V první části jsme uvedli téma „Výchova dvojčat“ a řekli jsme si, jak vlastně tato „stvoření“ fungují a jak k nim jako správný rodič přistupovat. Nyní se budeme zabývat tím, zda je dobré od sebe...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka