facebook
Dobré ráno, je čtvrtek 23.5.2019 a svátek slaví Vladimír

Příměstský tábor


Ilustrační fotografie


Doba letních prázdnin představuje pro rodiče úkol ve znamení plánu volného času svých dětí. Rodiče bohužel nemají tolik dovolené, aby mohli trávit celé prázdniny se svými dětmi, a proto se snaží využívat nejrůznějších možností, aby bylo o jejich děti postaráno. Mnozí rodiče mají to štěstí, že se o jejich děti postarají prarodiče. Dobrou variantou jsou tábory s nejrůznějším zaměřením. Některé děti však z nejrůznějších důvodů na tábory jezdit nechtějí a není asi příliš vhodné je nutit. Existuje proto poměrně nenásilná alternativa tzv. příměstských táborů.

Tyto tábory fungují na principu celodenního provozu, a to zpravidla v rozsahu běžné osmihodinové pracovní doby. Rodiče tak ráno děti odvezou na dané místo a odpoledne po práci si je opět vyzvednou. Tato varianta volnočasové aktivity je výbornou formou socializace zejména pro ty děti, které se například více ostýchají, a proto zatím nechtějí jezdit na klasický týdenní i déletrvající tábor vzdálenější od svého domova. Velice oblíbené jsou tyto příměstské tábory i z toho důvodu, že bývají různě zaměřené a dítě si je tak může zvolit podlé svého zájmu. Je však potřeba vybírat s předstihem, protože ty oblíbené bývají poměrně brzy rozebrány.

V případě nesmělých dětí, lze doporučit, aby se například dohodli rodiče kamarádů a poslali je na příměstský tábor společně. Zpočátku tak pro ně nebude tolik stresující, že přicházejí do kontaktu s dalšími dětmi a vedoucími tábora. Rodiče rovněž uvítají, že se mohou podělit o rozvoz dětí na tábor, zvláště jde-li o kamarády ze sousedství.

Jestliže rodiče vybírají příměstský tábor poprvé, měli by si obstarat nějaké reference tak, aby vybrali opravdu kvalitní tábor. Konkrétní zaměření příměstského tábora pak již volí podle zájmů svého dítěte. Při výběru by rodiče mělo zajímat celkové organizační zajištění chodu jednotlivých aktivit, kvalifikace lektorů, stravovací podmínky a vybavenost tábora. Pokud jde o cenu takového příměstského tábora, pak hodně záleží na tom, zda se nacházíme ve větším či menším městě a jak pestrý a finančně náročný program bude pro děti zajištěn.

Péče o vlásky vašeho miminka Péče o vlásky vašeho miminka

Snad nikoho by nenapadlo na jemné miminkovské vlásky použít kulmu, fén, gel, barvu či jiný prostředek z arzenálu vlasové péče dospělých. Jak ale o vlásky a hlavičku dítěte pečovat, nehledě na účes? To už je složitější otázka.

Náušničky – nastřelit, propíchnout nebo raději vůbec ne? Náušničky – nastřelit, propíchnout nebo raději vůbec ne?

Dříve se malým holčičkám propichovala ouška již v porodnici a maminky si své malé princezny odvážely s pečlivě vybranými náušnicemi, možná si ještě pamatujete typické zlaté trojlístky s barevným kamínkem uprostřed.

Adopce dítěte – 2. část Adopce dítěte – 2. část

V první části o adopci jsme rozebrali základní kroky, které vás zavedou za vašim vysněným dítětem. Nyní si povíme, co následuje po psychotestech a na co je dobré se ještě připravit.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka