facebook
Dobré odpoledne, je neděle 19.5.2019 a svátek slaví Ivo

Pravidelný režim dítěte – je opravdu nutný?


Ilustrační fotografie


Ze všech stran se na nás valí informace, že pravidelný režim je pro lidský organismus velmi důležitý – ať už se jedná o spánek, stravu, cvičení, odpočinek nebo práci. U dětí se však mezi pravidelný denní režim započítává i psaní úkolů, učení, kroužky a u kojenců a batolat ještě spánek. Je nutné pravidelný denní režim dítěte nastolit? Od jakého věku je to vhodné?


Režim už od narození

Ideální je začít s nácvikem pravidelného denního režimu již od narození. Dítě ho vlastně samo potřebuje a vyžaduje. Je však ale třeba brát ohled i na sebe a na ostatní členy rodiny. Proto je vhodné dítě co nejdříve navyknout na takový systém, který vás a vaše blízké úplně nezničí. Ihned, jak se vrátíte s malým uzlíčkem z porodnice, je nutné režim zavést. Tento plán se týká především stanovení času koupání, jídla, hraní, procházek a usínání. Pokud dítěte navyknete, že po jídle musí jít spinkat, zvykne si a později se mu bude i lépe usínat než tomu, který „smlouvá“ s rodiči.


Pocit lásky a bezpečí

Aby se vám v nastolování režimu dařilo, je třeba dítěti intenzivně projevovat lásku – mazlením, chováním, hlazením, povídáním a později i pochvalou. V dnešní době je to tak, že jeden z rodičů zajišťuje rodinu ekonomicky a tudíž nemá večer, když přijde z práce domů čas ani energii se ještě věnovat dítěti. To ale není úplně dobře. Dbejte na vymezení času, který budete trávit všichni spolu. Dítě jednoho rodiče vidí celý den, kdežto toho druhého skoro vůbec. Proto si (především starší dítě) vyžaduje jeho pozornost a touží mu vše, co se za celý den seběhlo sdělit.


Každá rodina má svůj režim

Režim nastavte tak, aby vám oběma, popřípadě i staršímu sourozenci vyhovoval. Mnohdy nezáleží na počtu hodin strávených s dítětem, jako spíše na pravidelnosti tohoto rituálu. I 1 hodina denně dá dítěti mnohem více než 4 hodiny v kuse za týden. Věřte, že se bude dítě na hodinu strávenou s vámi každý den těšit. Jedině tak si se svým dítětem vypěstujete hezký vztah, i když máte málo času a spoustu práce.

Adopce dítěte – 2. část Adopce dítěte – 2. část

V první části o adopci jsme rozebrali základní kroky, které vás zavedou za vašim vysněným dítětem. Nyní si povíme, co následuje po psychotestech a na co je dobré se ještě připravit.

Adopce dítěte – co vše musíte zařídit? Adopce dítěte – co vše musíte zařídit?

Pokud jste se dozvěděla neradostnou zprávu o tom, že s partnerem nemůžete mít miminko a velmi po něm toužíte, nabízí se vám možnost adopce. Toto rozhodnutí patří k těm nejzávažnějším v životě a proto je nutné...

Dětské botičky jsou důležité Dětské botičky jsou důležité

V nabídce dětských botiček je pro všechny budoucí i současné maminky připraven velký výběr. Pořídíte boty na léto i na zimu. Především u dětských bot je potřeba dbát na jejich kvalitu a raději si tedy i připlatit, než koupit...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka