facebook
Dobrý podvečer, je úterý 13.4.2021 a svátek slaví Aleš

Kdy dětem pořídit zvířecího mazlíčka a jakého vybrat


Ilustrační fotografie


Mnoho dětí už v útlém věku zatouží po svém vlastním čtyřnohém kamarádovi. Obzvlášť pokud doma dosud nemáte žádné zvířátko, začne vaše dítě postrádat jeho společnost. Proto je dobré s touto možností do budoucna počítat a rozhodně ji hned nezavrhovat. Výběr zvířete ale přizpůsobte tomu, kolik času jeho výchově sami chcete věnovat.

Pejsek nebo kočička

Člověk si řekne, že tato zvířata nejsou vůbec náročná, a proto se rozhodne je dětem pořídit. Ano, kočka nevyžaduje příliš pozornosti. Pokud nepočítáme nějaké to žrádlo a občasné pomazlení, ani si vás za den nevšimnete. Obzvlášť když se bude jednat o venkovní kočku, která může libovolně chodit po vsi. Doporučujeme však zvíře dát kolem jednoho roku vykastrovat. Kocour by měl tendence se toulat a kočka by vám zase mohla domů přijít s bříškem plným koťat.

Pes vyžaduje už více pozornosti a také zodpovědnější přístup. Sami se mu budete muset věnovat a pomoci vašemu dítku s jeho výcvikem. Určitě doporučujeme některé z menších plemen. Počítejte také s tím, že pejsek se musí alespoň třikrát denně vyvenčit a pokud vaše dítě omrzí, už není cesty zpět - zůstane vám doma až na 20 let.

Morče, myšky, rybičky a další

Tato zvířata mají výhodu, že mohou být ubytována přímo v dětském pokoji. Pokud vám dítě slíbí, že se o ně postará, můžete mu zkusit některé z nich pořídit. Dobře mu ale vysvětlete, že bude muset čistit klec či akvárium, zvíře krmit a hrát si s ním. Drobní hlodavci a rybičky jsou jinak celkem nenáročná zvířátka, na kterých si děti mohou skvěle vyzkoušet svou zodpovědnost.

Zvíře je ideálním kamarádem a společníkem pro jedináčky a introvertně založené děti. Možná, že vaše dítě nemá na sídlišti nebo ve vsi kamarády, se kterými by si mohlo hrát. Pejsek, kočička nebo i morče dokáže takového kamaráda na 100 % nahradit. Pravidelný kontakt se zvířetem navíc zbavuje stresu - zvíře je tedy vhodný dárek i po určité psychicky náročné situaci (smrt v rodině, rozvod apod.). Díky němu bude vaše dítě více tolerantní a také empatické k lidem ve svém okolí.

Úskalí výchovy dítěte ve smyslu „cukru a biče“ Úskalí výchovy dítěte ve smyslu cukru a biče

Výchova formou pozitivní motivace odměnami kombinovaná s negativní odezvou na nevhodné chování dítěte v podobě trestu je poměrně častá a přirozená. Málokdo si však uvědomuje i některá úskalí s tím spojená.

Jak naučit dítě na záchod Jak naučit dítě na záchod

Když už konečně svou ratolest naučíte na nočník, už pomalu přichází čas na WC. Zkoušíte to každou chvíli, ale i ve 3 letech ne a ne se na něj naučit chodit. Nemusíte však zoufat, některým dětem se to skutečně podaří až kolem...

Dětská obuv Dětská obuv

Dětská obuv je pro správný vývoj dětské nohy velmi důležitá, proto by jejímu výběru měli rodiče věnovat náležitou pozornost. Špatná obuv může mít za následek nejen bolesti nohou, ale i zad. Velice časté jsou u dětí ploché...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka