facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 29.9.2022 a svátek slaví Michal

Kdy dětem pořídit zvířecího mazlíčka a jakého vybrat


Ilustrační fotografie


Mnoho dětí už v útlém věku zatouží po svém vlastním čtyřnohém kamarádovi. Obzvlášť pokud doma dosud nemáte žádné zvířátko, začne vaše dítě postrádat jeho společnost. Proto je dobré s touto možností do budoucna počítat a rozhodně ji hned nezavrhovat. Výběr zvířete ale přizpůsobte tomu, kolik času jeho výchově sami chcete věnovat.

Pejsek nebo kočička

Člověk si řekne, že tato zvířata nejsou vůbec náročná, a proto se rozhodne je dětem pořídit. Ano, kočka nevyžaduje příliš pozornosti. Pokud nepočítáme nějaké to žrádlo a občasné pomazlení, ani si vás za den nevšimnete. Obzvlášť když se bude jednat o venkovní kočku, která může libovolně chodit po vsi. Doporučujeme však zvíře dát kolem jednoho roku vykastrovat. Kocour by měl tendence se toulat a kočka by vám zase mohla domů přijít s bříškem plným koťat.

Pes vyžaduje už více pozornosti a také zodpovědnější přístup. Sami se mu budete muset věnovat a pomoci vašemu dítku s jeho výcvikem. Určitě doporučujeme některé z menších plemen. Počítejte také s tím, že pejsek se musí alespoň třikrát denně vyvenčit a pokud vaše dítě omrzí, už není cesty zpět - zůstane vám doma až na 20 let.

Morče, myšky, rybičky a další

Tato zvířata mají výhodu, že mohou být ubytována přímo v dětském pokoji. Pokud vám dítě slíbí, že se o ně postará, můžete mu zkusit některé z nich pořídit. Dobře mu ale vysvětlete, že bude muset čistit klec či akvárium, zvíře krmit a hrát si s ním. Drobní hlodavci a rybičky jsou jinak celkem nenáročná zvířátka, na kterých si děti mohou skvěle vyzkoušet svou zodpovědnost.

Zvíře je ideálním kamarádem a společníkem pro jedináčky a introvertně založené děti. Možná, že vaše dítě nemá na sídlišti nebo ve vsi kamarády, se kterými by si mohlo hrát. Pejsek, kočička nebo i morče dokáže takového kamaráda na 100 % nahradit. Pravidelný kontakt se zvířetem navíc zbavuje stresu - zvíře je tedy vhodný dárek i po určité psychicky náročné situaci (smrt v rodině, rozvod apod.). Díky němu bude vaše dítě více tolerantní a také empatické k lidem ve svém okolí.

Pořiďte holčičce osušky a povlečení jako z Ledového království Pořiďte holčičce osušky a povlečení jako z Ledového království

Kvalitní osušky a povlečení s oblíbeným pohádkovým námětem Ledového království potěší každou malou princeznu a je to ideální dárek k Vánocům. Povlečení s motivy princezen, sněhových vloček a...

Sportování dětí podle věku Sportování dětí podle věku

V dnešní uspěchané a „líné“ době je sport velmi důležitou složkou v našich životech. Spousta lidí si v něm našlo zalíbení, ať už se jedná o jakýkoliv druh. Výjimkou nezůstávají ani nastávající rodiče, kteří by třeba rádi svého potomka ke...

Jak vybrat boty pro děti? Máme 5 rad Jak vybrat boty pro děti? Máme 5 rad

Až třetina dětí nastupující do první třídy má zdeformované nožičky. Maminky totiž nehlídají, zda děti nosí správné boty a jejich dítka si tak zadělávají na pořádné problémy.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka