facebook
Dobré poledne, je sobota 27.7.2024 a svátek slaví Viktor

Nebezpečné kopie koloběžek mohou ohrozit vaše děti


Ilustrační fotografie

O kopiích značkových výrobků všichni víme. Když jste se s nimi nesetkali osobně, určitě jste o nich slyšeli nebo četli v médiích. Do té doby, dokud se jedná o kabelku, svetr či boty, není pořízení levnější kopie takový problém. Jinak tomu však je u výrobků, kde by to mohlo být nebezpečné.

 

Ušetřené peníze jsou většinou vykoupené nižší kvalitou výrobku, což v případě sportovního vybavení může ohrozit zdraví a někdy dokonce i život. Na pozoru byste se měli mít právě v případě, že se vám někdo snaží prodat zaručeně značkové vybavení za podezřele nízkou cenu.

 

Pokud jste toho názoru, že kvalitu a bezpečnost za vás někdo ohlídá, nejste úplně mimo. Nad kvalitou bdí Česká obchodní inspekce a další organizace, které mají kontrolu kvality výrobků na starost, ale skutečnost je bohužel taková, že „zločinců“ je vždy víc než „policistů“.

 

 

Jak ohlídat kvalitu?

 

Stejně jako když si kupujete automobil, vezmete si s sebou automechanika, který vám auto prohlédne. Stejně byste měli postupovat i při pořízení kola nebo koloběžky. Především v případě, že ji nepořizujete v autorizované prodejně. Před koupí si koloběžku pořádně zkontrolujte a vyzkoušejte.

 

Seriózní prodejci totiž kvalitu a bezpečnost řeší a dbají na to, a by všechny stroje splňovaly zákonem dané požadavky. Proti tomu plagiátoři se soustředí na cenu a kvalita je až na druhém místě. Je důležité, aby výrobek vypadal podobně, ale náklady byly co nejnižší. Parametry jako užitek, bezpečnost a často i soulad se zákonnými požadavky jdou stranou.

 

 

Jak nenaletět?

 

  • Kupujte koloběžky v autorizovaných prodejnách.
  • Pořádně zkontrolujte celou koloběžku před zaplacením.
  • Ověřte si výrobce.
  • Žádejte certifikáty kvality.

 

 

Co kontrolovat?

 

Při kontrole se soustřeďte na základní věci. Madlo řídítek se nesmí protáčet a musí být pevně připevněné k řídítkům, jinak by mohlo dojít k pádu a zranění.

 

Brzdy by měly reagovat na jemné stisknutí, klidně i jedním prstem a měly by reagovat bez prodlení. Páčka brzdy na zadní kolo by měla být umístěna na pravé straně, abyste u dětí předešli vytvoření nesprávného návyku. Zkontrolujte povrchovou úpravu, pokud je nekvalitní, mohlo by dojít ke korozi.

 

Přednástavec řídítek by měl být vyrobený z chromu nebo hliníku, jinak se poškrábe a může se dokonce poškodit. Spojení přednástavce a řídítek musí být pevné, aby nedocházelo k protáčení řídítek při jízdě nebo brždění.

 

Kolečka musí pevně sedět v rámech a při jízdě by neměly o rám dřít ani se zasekávat. Pohyb by měl být plynulý.  

 

U dětských koloběžek je důležité, aby nebyly plastové a gumové části vyrobeny z materiálů, které obsahují ftaláty. To sice nepoznáte na první pohled, ale v certifikátu byste měli najít informace o tom, že je použité materiály neobsahují.





Úskalí her na pískovišti Úskalí her na pískovišti

Jakmile bude vaše děťátko chodit, jistě mu rádi dopřejete hraní na pískovišti. Je to vůbec jedna z nejoblíbenějších dětských aktivit, která zároveň slouží i k důležitému navazování sociálních kontaktů...

Estvillova metoda Estvillova metoda

Ještě jste neslyšeli o této záhadně znějící metodě? Pokud se marně snažíte své dítě uspat a z přetrvávajícího neúspěchu a bezesných nocí jste již unaveni, toto je možná to pravé pro vás...

Separační úzkost Separační úzkost

Separační úzkost je naprosto fyziologickým obdobím v duševním a sociálním vývoji dítěte, nejedná se o nic neobvyklého a v určitém věku různě silnou formou této „poruchy“ projde každé dítě.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka