facebook
Příjemnou noc, je středa 14.4.2021 a svátek slaví Vincenc

Jak vychovávat chlapce 1.část


Ilustrační fotografie


Pro matky, které vychovávají chlapce, je mužský svět úplnou neznámou a dnešní elektronická doba přeplněná nezávaznými umělými vztahy přes internet a naprosté ztráty zodpovědnosti a morálky tomu vůbec nepomáhá. Každá maminka malého chlapce by jistě ocenila, kdyby existoval nějaký „manuál“, podle kterého svého synka co nejlépe vychovat. Některé věci sice neovlivníme, ale ty, které ano, stojí jistě za pozornost.


Syn potřebuje mužský vzor

Tento bod se dnes často stává nedostižným, protože svobodných matek neustále přibývá, a tak se mužský vzor pomalu ale jistě z výchovy vytrácí. Ten můžete částečně vynahradit novým partnerem, kamarádem nebo také dědečkem. Pokud ale s otcem svého syna žijete, určitě jim dopřejte čas, který budou trávit jen a jen spolu. Existují věci, které ani sebeostřílenější matka synovi nedokáže nahradit a byla by škoda obrat ho o možnost popovídat si s chlapem.


Vychovejte z něj gentlemana

Není nad to, když se muž umí hezky chovat k ženám. Že jste to již dlouho neviděly ani nezažily? Pak máte dobrý důvod naučit to právě svého synka. Vzorem by mu měl být především otec, podle kterého chování k ženám „přebere“. Vy se na tom však můžete zasloužit také – učte ho, že dát ženě květinu a podržet jí dveře není projev slabosti a podřízenosti, nýbrž projev slušnosti a dobrého vychování. Zásady pravého gentlemana, které svému synovi vštípíte, se mu budou v životě bezpodmínečně hodit.


Naučte ho domácím pracím

To, že uklízet a vařit by měla umět jen žena, je již minulostí. Naučte syna, jak si vyprat, uklidit a zajistit všechny věci potřebné v chodu domácnosti. Neznamená to však, že by měl tyto práce vykonávat už navždy. Je však třeba je umět a nemít k nim negativní vztah. Malý syn bude pyšný na to, že i on je v domácnosti potřebný a že mamince s něčím pomůže. O tom, že vám budou jeho budoucí partnerky za toto proškolení vděčné až za hrob, není vůbec pochyb.

 

Druhou část si přečtěte zde.

Úskalí výchovy dítěte ve smyslu „cukru a biče“ Úskalí výchovy dítěte ve smyslu cukru a biče

Výchova formou pozitivní motivace odměnami kombinovaná s negativní odezvou na nevhodné chování dítěte v podobě trestu je poměrně častá a přirozená. Málokdo si však uvědomuje i některá úskalí s tím spojená.

Jak naučit dítě na záchod Jak naučit dítě na záchod

Když už konečně svou ratolest naučíte na nočník, už pomalu přichází čas na WC. Zkoušíte to každou chvíli, ale i ve 3 letech ne a ne se na něj naučit chodit. Nemusíte však zoufat, některým dětem se to skutečně podaří až kolem...

Dětská obuv Dětská obuv

Dětská obuv je pro správný vývoj dětské nohy velmi důležitá, proto by jejímu výběru měli rodiče věnovat náležitou pozornost. Špatná obuv může mít za následek nejen bolesti nohou, ale i zad. Velice časté jsou u dětí ploché...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka