facebook
Příjemnou noc, je neděle 21.7.2019 a svátek slaví Vítězslav

Jak vychovávat chlapce 1.část


Ilustrační fotografie


Pro matky, které vychovávají chlapce, je mužský svět úplnou neznámou a dnešní elektronická doba přeplněná nezávaznými umělými vztahy přes internet a naprosté ztráty zodpovědnosti a morálky tomu vůbec nepomáhá. Každá maminka malého chlapce by jistě ocenila, kdyby existoval nějaký „manuál“, podle kterého svého synka co nejlépe vychovat. Některé věci sice neovlivníme, ale ty, které ano, stojí jistě za pozornost.


Syn potřebuje mužský vzor

Tento bod se dnes často stává nedostižným, protože svobodných matek neustále přibývá, a tak se mužský vzor pomalu ale jistě z výchovy vytrácí. Ten můžete částečně vynahradit novým partnerem, kamarádem nebo také dědečkem. Pokud ale s otcem svého syna žijete, určitě jim dopřejte čas, který budou trávit jen a jen spolu. Existují věci, které ani sebeostřílenější matka synovi nedokáže nahradit a byla by škoda obrat ho o možnost popovídat si s chlapem.


Vychovejte z něj gentlemana

Není nad to, když se muž umí hezky chovat k ženám. Že jste to již dlouho neviděly ani nezažily? Pak máte dobrý důvod naučit to právě svého synka. Vzorem by mu měl být především otec, podle kterého chování k ženám „přebere“. Vy se na tom však můžete zasloužit také – učte ho, že dát ženě květinu a podržet jí dveře není projev slabosti a podřízenosti, nýbrž projev slušnosti a dobrého vychování. Zásady pravého gentlemana, které svému synovi vštípíte, se mu budou v životě bezpodmínečně hodit.


Naučte ho domácím pracím

To, že uklízet a vařit by měla umět jen žena, je již minulostí. Naučte syna, jak si vyprat, uklidit a zajistit všechny věci potřebné v chodu domácnosti. Neznamená to však, že by měl tyto práce vykonávat už navždy. Je však třeba je umět a nemít k nim negativní vztah. Malý syn bude pyšný na to, že i on je v domácnosti potřebný a že mamince s něčím pomůže. O tom, že vám budou jeho budoucí partnerky za toto proškolení vděčné až za hrob, není vůbec pochyb.

 

Druhou část si přečtěte zde.

www.vlasy-kosmetika.cz Péče o dětské vlasy – tipy a rady

Dětské vlásky jsou nepochybně předmětem mnoha diskuzí a někdy dokonce i sporů. Každý rodič pochopitelně chce, aby právě jeho potomek měl vlasy zdravé a účes krásný. Jak toho ale dosáhnout?

Máme doma dítě leváka Máme doma dítě leváka

Někteří rodiče se nejsou schopni vyrovnat se situací, když zjistí, že mají doma dítě leváka. Již od věku, kdy děti berou do ruky tužku nebo pastelku a snaží se kreslit, se u nich může projevit, že jejich přirozeně vedoucí.

Jak vybírat dětskou bundu Jak vybírat dětskou bundu

Kvalitní oblečení by mělo být základem nejen vašeho, ale také dětského šatníku. V dnešním článku se zaměříme na výběr dětské bundy. Jiná bunda je vhodná na zimu, jiná na jarní a podzimní měsíce a další na prosluněné...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka