facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 7.12.2023 a svátek slaví Ambrož

Jak udělat dětem k Vánocům radost a nekupovat hlouposti


Ilustrační fotografie

Vánoce za dveřmi a vy řešíte, co svým dětem nadělit pod stromeček. Přitom byste jim rádi koupili něco nevšedního, s čím si budou hrát a něco nového se naučí. Pokud je to váš případ, čtěte dál. Máme tu pár skvělých tipů pro maminky, které chtějí od hraček víc.


Stavebnice

Stavebnice rozvíjí motoriku, podporují fantazii a navíc děti dokonale zabaví. Milují je nejmenší děti i puberťáci. Jen musíte vybrat tu vhodnou podle věku a zálib. Pro nejmladší se skvěle hodí LEGO Duplo. Pokud si myslíte, že je zbytečně drahé, pořiďte levnější alternativu, stavebnice nutně nemusí být značková. Berte však na vědomí, že kostky originálního LEGA jsou na setiny milimetru přesné a lehce do sebe zapadají.

A koupit verzi se základními kostkami nebo tématický set? Hodně záleží na vašich preferencích, ale přikláníme se spíš ke krabici se základními kostkami, která děti nijak nelimituje, dává jim možnost postavit cokoli. Tématické sestavy navíc obsahují hlavně postavičky a kostiček jen pár, tudíž se vlastně ani nejedná o stavebnici v pravém slova smyslu. Dávejte si proto pozor a v e-shopech se do popisu podívejte, kolik kostek box obsahuje.

Možná jste se s různými magnetickými stavebnicemi setkali, ale Magformers je jiná. Naprosto dokonalá v tom, že je bezpečná a nerozbitná. Magnety jsou pevně zalité v barevných rámečkách. A děti z ní staví rády, už tříleté děti zvládnou domy, letadla a lodě.


Hry

Kupujte dětem společenské hry, protože podporují komunikaci v rodině. Je dokázané, že pravidelné hraní her pomáhá dětem vylepšovat nejen jejich paměť, ale i výsledky ve škole. Děti zvládají lépe udržet pozornost a více logicky přemýšlí.

Ať už si zvolíte pexeso, Člověče, nezlob se, Scrabble, kostky, karty, neuděláte chybu. Navíc dnes pořídíte různé zajímavé varianty těchto známých her. Například před lety slavilo velký boom sluchové pexeso, dokonce jsme viděli i hmatové a chuťové pexeso (vytvořené doma). Vyzkoušejte také.

Určitě existují i hry pro nejmenší děti, většinou jde o variace na Člověče, nezlob se. Oblíbené jsou společenské hry s Krtečkem, které obsahují hrací kostku s barevnými puntíky, postavičku Krtečka a barevné hrací karty s malovanými obrázky a jednoduchými úkoly typu zamávejte, obejměte se, tančete nebo napodobte žábu. Dětem se líbí a naučí se nové věci.

Zkuste také výbornou hru Příběhy z kostek. Na devíti kostkách je celkem 54 obrázků. Kostky hodíte a z obrázků, co se objeví nahoře, vymyslíte nový příběh.


Pro školáky

Novým školákům budete chtít pořídit knihu. Pro první čtení doporučujeme například publikaci od Alžběty Dvořákové Nanukova dobrodružství. Jednoduché příběhy jsou určeny nejmladším čtenářům. Navíc na konci každého děti najdou otázky týkající se pochopení děje a složitějších výrazů. Nám se velmi osvědčily knihy od Evy Horákové. Píše texty pro čtení genetickou metodou, vše je napsané pouze velkými písmeny a slova jsou na začátku knihy pouze jednoslabičná. Děti se postupně dočtou ke dvou až nejsložitějším čtyřslabičným. Hledejte například tituly Zvířátka a Svět hraček a her.

Pokud hodně cestujete, výbornou volbou je glóbus, na který si můžete přidělat vlaječky u zemí, co jste navštívili nebo chcete navštívit.

Co plánujete dát svým dětem vy? Podělte se s námi o své tipy, třeba tím inspirujete ostatní maminky.

Jak uspořádat dětskou oslavu II. Jak uspořádat dětskou oslavu II.

V první části na téma „Jak uspořádat dětskou oslavu“ jsme si řekli, jak upravit a ozdobit prostor oslavy, jak dlouho má party trvat a jak uspořádat program. V tomto díle si řekneme něco o výběru...

Jak uspořádat dětskou oslavu I. Jak uspořádat dětskou oslavu I.

Pořádáte poprvé dětskou oslavu a obáváte se, jak to dopadne? Dětská party může být zábava jak pro dospělé, tak pro děti, stačí jen vědět, jak na to a co si na ni připravit. Jak to zorganizovat...

Dítě introvert Dítě introvert

Introverze je základní osobnostní rys. Je-li člověk introvert, znamená to, že je pro něj typické určité uzavření do sebe sama. Tito lidé mají svůj svět a nemají příliš potřebu navazovat sociální kontakty.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka