facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!


Ilustrační fotografie

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby ten pravý.

Jeden kočárek bohatě stačí!

Nastávající maminky často pořídí pro své novorozené miminko hluboký kočárek a po půl roce shánějí kočárek sportovní. Zbytečně tak pořizují dva kočárky, když jim bohatě stačí jen jeden.

V posledních letech se objevila novinka v podobě kombinovaných kočárků, které můžete využít nejen jako hluboký kočárek pro novorozeně, ale také jako sportovní kočárek pro děťátko až do tří let věku. Z konstrukce snadno oddělíte hlubokou korbičku a jednoduše nacvaknete sportovní nástavbu.

Tip: Kombinované kočárky jsou oblíbené především pro svou praktičnost a variabilitu. Jejich nabídka je opravdu široká a pořídíte je od všech předních značek.

Tři nebo čtyři kola? A z jakého materiálu?

Nejprve si odpovězte na otázku: Kde se budete s kočárkem nejčastěji pohybovat?
 • Do terénu jsou ideální nafukovací kolečka, která jsou větší, pružnější a stabilnější. Jízda na nezpevněném terénu je s nimi snadnější, ale kočárky s nafukovacími kolečky bývají těžší. Co se týče počtu koleček, pak je do terénu ideální tříkolka, se kterou budete obratnější.
• Ve městě nejvíce oceníte otočná pěnová kolečka, která jsou výrazně lehčí a obratnější. Ulicemi s nimi snadno proplujete a bez problému zvládnete kočárek naložit i do autobusu. Trojkolky bývají méně stabilní a hůře s nimi překonáte typické městské překážky, proto je do města vhodnější spíše čtyřkolka.

Tip: Potřebujete kočárek do města i na venkov? Pak se porozhlédněte třeba v nabídce kočárků značky Mutsy. Nabízí možnost výběru nafukovacích i pěnových koleček.

Výběr kočárku Výběr kočárku

Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou...

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky! Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Dovolená v Bedřichově – horský vzduch a zaručeně dobrá péče Dovolená v Bedřichově – horský vzduch a zaručeně dobrá péče

Potřebujete dovolenou? Máte malé děti? Jeďte na místo, kde se postarají o celou Vaši rodinu! I s nejmenšími dětmi můžete prožít klidnou a příjemnou dovolenou, pokud si najdete...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka