facebook
Příjemnou noc, je středa 22.5.2019 a svátek slaví Emil

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!


Ilustrační fotografie

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby ten pravý.

Jeden kočárek bohatě stačí!

Nastávající maminky často pořídí pro své novorozené miminko hluboký kočárek a po půl roce shánějí kočárek sportovní. Zbytečně tak pořizují dva kočárky, když jim bohatě stačí jen jeden.

V posledních letech se objevila novinka v podobě kombinovaných kočárků, které můžete využít nejen jako hluboký kočárek pro novorozeně, ale také jako sportovní kočárek pro děťátko až do tří let věku. Z konstrukce snadno oddělíte hlubokou korbičku a jednoduše nacvaknete sportovní nástavbu.

Tip: Kombinované kočárky jsou oblíbené především pro svou praktičnost a variabilitu. Jejich nabídka je opravdu široká a pořídíte je od všech předních značek.

Tři nebo čtyři kola? A z jakého materiálu?

Nejprve si odpovězte na otázku: Kde se budete s kočárkem nejčastěji pohybovat?
 • Do terénu jsou ideální nafukovací kolečka, která jsou větší, pružnější a stabilnější. Jízda na nezpevněném terénu je s nimi snadnější, ale kočárky s nafukovacími kolečky bývají těžší. Co se týče počtu koleček, pak je do terénu ideální tříkolka, se kterou budete obratnější.
• Ve městě nejvíce oceníte otočná pěnová kolečka, která jsou výrazně lehčí a obratnější. Ulicemi s nimi snadno proplujete a bez problému zvládnete kočárek naložit i do autobusu. Trojkolky bývají méně stabilní a hůře s nimi překonáte typické městské překážky, proto je do města vhodnější spíše čtyřkolka.

Tip: Potřebujete kočárek do města i na venkov? Pak se porozhlédněte třeba v nabídce kočárků značky Mutsy. Nabízí možnost výběru nafukovacích i pěnových koleček.

Dítě v autě Dítě v autě

V dnešní době je téměř v každé domácnosti vozidlo, a jakmile se do rodiny narodí dítě, je nutné zajistit jeho bezpečnost při provozu tímto vozidlem. Rodiče by měli dbát na bezpečnost svého dítěte v autě od samého počátku a v žádném...

Jak vybrat autosedačku Jak vybrat autosedačku

Při cestování autem se mnoho dětí neobejde bez autosedačky. Patří do ní ty, které váží méně než 36 kg a měří do 150 cm. Mnoho rodičů tak vozí v autosedačce nejen své novorozence, ale také školáky a předškoláky. Jak ale...

happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka