facebook
Příjemnou noc, je neděle 25.10.2020 a svátek slaví Erik

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!


Ilustrační fotografie

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby ten pravý.

Jeden kočárek bohatě stačí!

Nastávající maminky často pořídí pro své novorozené miminko hluboký kočárek a po půl roce shánějí kočárek sportovní. Zbytečně tak pořizují dva kočárky, když jim bohatě stačí jen jeden.

V posledních letech se objevila novinka v podobě kombinovaných kočárků, které můžete využít nejen jako hluboký kočárek pro novorozeně, ale také jako sportovní kočárek pro děťátko až do tří let věku. Z konstrukce snadno oddělíte hlubokou korbičku a jednoduše nacvaknete sportovní nástavbu.

Tip: Kombinované kočárky jsou oblíbené především pro svou praktičnost a variabilitu. Jejich nabídka je opravdu široká a pořídíte je od všech předních značek.

Tři nebo čtyři kola? A z jakého materiálu?

Nejprve si odpovězte na otázku: Kde se budete s kočárkem nejčastěji pohybovat?
 • Do terénu jsou ideální nafukovací kolečka, která jsou větší, pružnější a stabilnější. Jízda na nezpevněném terénu je s nimi snadnější, ale kočárky s nafukovacími kolečky bývají těžší. Co se týče počtu koleček, pak je do terénu ideální tříkolka, se kterou budete obratnější.
• Ve městě nejvíce oceníte otočná pěnová kolečka, která jsou výrazně lehčí a obratnější. Ulicemi s nimi snadno proplujete a bez problému zvládnete kočárek naložit i do autobusu. Trojkolky bývají méně stabilní a hůře s nimi překonáte typické městské překážky, proto je do města vhodnější spíše čtyřkolka.

Tip: Potřebujete kočárek do města i na venkov? Pak se porozhlédněte třeba v nabídce kočárků značky Mutsy. Nabízí možnost výběru nafukovacích i pěnových koleček.

happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Pěšky nebo na kole s dětmi? Pěšky nebo na kole s dětmi?

Plánujete rodinný výlet se svými dětmi a rozhodujete se, zda vyrazit pěšky nebo na kole? Oba způsoby mají své výhody i nedostatky, na které jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit.

Na dovolenou s dětmi? Nejlépe s karavanem za zády Na dovolenou s dětmi? Nejlépe s karavanem za zády

Současná situace je značně komplikovaná, alespoň pokud jde o cestování. Hodně lidí muselo dát chtě nechtě přednost cestování po vlastech českých a moravských před zámořskými destinacemi.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka