facebook
Dobré ráno, je úterý 11.12.2018 a svátek slaví Dana

Tipy pro funkční dětský pokoj


Ilustrační fotografie


Dětský pokoj by měl být pro dítě útočištěm, kde se bude cítit příjemně, bezpečně a jeho zařízení bude podněcovat fantazii dítěte. Dětský pokoj by měl být prostorem vhodným k odpočinku, hrám i učení dítěte. Vždy je samozřejmě ideální, jestliže může mít dítě svůj vlastní pokoj. Jestliže však bytová situace rodiny toto neumožňuje, měli by rodiče svému dítěti zajistit alespoň nějaký koutek, který bude pouze jeho a kde bude mít svoje zázemí.

Pokud jde o vybavení dětského pokoje nábytkem, mělo by být přihlédnuto k věku dítěte a jeho zájmům. Existuje samozřejmě i funkční nábytek, který tzv. „roste“ s dítětem a není nutné jej proto vyměňovat, jakmile dítě povyroste. Problematickým může být nábytek, který je nějakým způsobem laděn do určitého stylu, který dítě v daném období zrovna preferuje. Zaměření dítěte je vrtkavé, a to o co se právě zajímá je velmi pomíjivé. Proto je praktičtější vybavit dětský pokoj relativně neutrálním nábytkem a stylově doladit pouze doplňky. Holčičky si tak mohou vybrat například princeznovské povlečení, polštáře anebo záclony a kluci mohou zvolit například motiv aut na těchto doplňcích.

Dětská fantazie je velice pestrá, a dětský pokoj by ji měl podněcovat. Proto by neměla chybět barevná výmalba, barevné obrázky a dekorace. Barevnost je pro děti přitažlivá, ale samozřejmě nic se nemá přehánět. Dítě pak neví, kam se má dívat dřív a jeho soustředěnost tak klesá.

Velkou pozornost by rodiče měli věnovat materiálům, ze kterých vybírají dětský nábytek a hračky, se kterými děti přicházejí denně do styku. Zároveň je i důležité, aby vše bylo maximálně bezpečné a přizpůsobené věku dítěte. Z hlediska bezpečnosti je důležité zejména odstranit ostré hrany. Proto je vhodnější volit nábytek s kulatými rohy nebo používat chrániče.

Při zařizování dětského pokoje je vhodné věnovat pozornost i samotnému rozmístění nábytku a dalších zařizovacích předmětů. Zejména je důležité, kam se umístí postel. Mělo by to být místo klidné, které vybízí k odpočinku. Proto by postel v žádném případě neměla stát například v průvanu. Stejně tak je důležité i postavení psacího stolu, zvláště máme-li doma již školáka. Psací stůl by měl mít zajištěný dostatečný přísun denního světla.

www.rodinnebaleni.cz Prostěradla – nezbytná součást kvalitního spánku

Pořád přemýšlíte, co vám ještě chybí ve vaší ložnici? Když pominete příjemně vymalované stěny, kvalitní nábytek, přirozené osvětlení a měkké povlečení, zbývají jen luxusní prostěradla.

Velký úklid bez starostí! Velký úklid bez starostí!

Je velký úklid i vaší noční můrou? Pak rozhodně nejste výjimkou! Pořádné gruntování je sice třeba provádět jen několikrát do roka, ovšem velmi důsledně a pečlivě, proto vás může připravit o spoustu drahocenného času.

Ukliďme si domov Ukliďme si domov

Domov – ložnice, obývací pokoj, kuchyně, dětský pokoj, koupelna. Někde v rohu vysavač, mop. Na dřezu houbička, drátěnka a saponát. Máte doma uklizeno? No, rámcově jde říci, že ano. Většinou je to fajn.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka