facebook
Dobré odpoledne, je středa 4.10.2023 a svátek slaví František

4 tipy na skvělé zahradní zázemí pro děti


Ilustrační fotografie

 

Jak dětem vytvořit perfektní dětský koutek v zahradě? Jestli vám došly nápady, nezoufejte. Máme pro vás pár kreativních tipů na vytvoření herních prvků či domečků, které si zamilují nejen vaše děti. Inspirujte se s námi!


 

Vrbový domek pro děti

 

Hledáte levnější a přírodní variantu, jak dětem vytvořit bunkr na hraní? Možná právě pro vás bude vrbová varianta tou pravou. Jde sice o dlouhodobější projekt, ale výsledky vás i děti mile překvapí. Na jaře stačí ostříhat vrbu a proutí zasadit do tvaru iglů – podle požadované velikosti a průměru domečku. Proutky pravidelně zalévejte, měly by se uchytit. Vrbová chaloupka se stane ozdobou každé přírodní zahrady.


 

Dobrodružný chodník pro malé i velké

 

Bosá chůze je nesmírně zdravá pro lidské tělo. Proč si ji nedopřát pravidelně přímo na zahradě? Vytvořte pro děti dobrodružný senzorický chodník. Ten si užijí jak děti, tak i dospělí. Připravte zahradní cestu, do níž rozmístíte různé části. Každá by měla mít jinou strukturu a povrch. Některé mohou být hladké, jiné například z kamínků. Využít můžete také písek, větvičky, šišky nebo třeba pařezy. Kromě užitečnosti může jít i o prima hrací plochu, která navíc skvěle vypadá.


 

 


 

Dětský koutek? Nestárnoucí klasika

 

Dáváte přednost klasice a toužíte po malém dětském hřišti? Pak stačí najít kout zahrady, kde začnete s výstavbou. Kromě domečku se skluzavkou nezapomeňte na uzavíratelné pískoviště, lavičku nebo dětské posezení. Náš tip? Přidejte večerní světýlka a dovnitř domečku rozmístěte polštářky a venkovní koberečky. Tenhle kout děti nebudou chtít opustit. Co ještě přidat? Co třeba bazén s míčky, závodní cestičku nebo truhlu s poklady?


 

Pouze sezónně? Týpí to jistí!

 

Chcete vytvořit koutek přechodně? Pak si snadno zamilujete možnost postavit dětem indiánské týpí. Tento typ stanu si vaše ratolesti zamilují! Venkovní týpí nejenže skvěle vypadá, ale ještě lépe slouží. Nahradí všechny bunkry i domečky, navíc jej snadno kdykoli složíte či přemístíte. Náš tip? Vykouzlete dětem v týpí piknik – pro ně a jejich kamarády.


 

 

Vidíte? Existuje spoustu tipů, jak vymyslet skvělé dětské kouty pro nekonečné množství zázemí. Za zmínku stojí i stromový domek, bunkr mezi zelení nebo třeba dokonalá skrýš ze starého vozidla. Fantazii se meze nekladou – pohledy nadšených dětí stojí za všechnu námahu světa!

Vícegenerační bydlení: Výhody a nevýhody Vícegenerační bydlení: Výhody a nevýhody

Vícegenerační bydlení, tedy způsob, kdy několik generací rodiny sdílí jeden domov, je stále častější téma v dnešním moderním světě. Tento způsob života má své výhody i nevýhody a závisí na

Klasická pánská pyžama: Kvalita a Pohodlí pro Každou Noc Klasická pánská pyžama: Kvalita a Pohodlí pro každou noc

Když se řekne "pánská pyžama," co vám přijde na mysl? Možná vzpomínky na pohodlné večery doma, třeba u krbu nebo s oblíbenou knihou. A právě takovéto chvíle pohodlí a relaxace jsou...

Tipy pro funkční dětský pokoj Tipy pro funkční dětský pokoj

Dětský pokoj by měl být pro dítě útočištěm, kde se bude cítit příjemně, bezpečně a jeho zařízení bude podněcovat fantazii dítěte. Dětský pokoj by měl být prostorem vhodným k odpočinku, hrám i učení dítěte.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka