facebook
Příjemnou noc, je úterý 18.6.2024 a svátek slaví Leoš

4 tipy na skvělé zahradní zázemí pro děti


Ilustrační fotografie

 

Jak dětem vytvořit perfektní dětský koutek v zahradě? Jestli vám došly nápady, nezoufejte. Máme pro vás pár kreativních tipů na vytvoření herních prvků či domečků, které si zamilují nejen vaše děti. Inspirujte se s námi!


 

Vrbový domek pro děti

 

Hledáte levnější a přírodní variantu, jak dětem vytvořit bunkr na hraní? Možná právě pro vás bude vrbová varianta tou pravou. Jde sice o dlouhodobější projekt, ale výsledky vás i děti mile překvapí. Na jaře stačí ostříhat vrbu a proutí zasadit do tvaru iglů – podle požadované velikosti a průměru domečku. Proutky pravidelně zalévejte, měly by se uchytit. Vrbová chaloupka se stane ozdobou každé přírodní zahrady.


 

Dobrodružný chodník pro malé i velké

 

Bosá chůze je nesmírně zdravá pro lidské tělo. Proč si ji nedopřát pravidelně přímo na zahradě? Vytvořte pro děti dobrodružný senzorický chodník. Ten si užijí jak děti, tak i dospělí. Připravte zahradní cestu, do níž rozmístíte různé části. Každá by měla mít jinou strukturu a povrch. Některé mohou být hladké, jiné například z kamínků. Využít můžete také písek, větvičky, šišky nebo třeba pařezy. Kromě užitečnosti může jít i o prima hrací plochu, která navíc skvěle vypadá.


 

 


 

Dětský koutek? Nestárnoucí klasika

 

Dáváte přednost klasice a toužíte po malém dětském hřišti? Pak stačí najít kout zahrady, kde začnete s výstavbou. Kromě domečku se skluzavkou nezapomeňte na uzavíratelné pískoviště, lavičku nebo dětské posezení. Náš tip? Přidejte večerní světýlka a dovnitř domečku rozmístěte polštářky a venkovní koberečky. Tenhle kout děti nebudou chtít opustit. Co ještě přidat? Co třeba bazén s míčky, závodní cestičku nebo truhlu s poklady?


 

Pouze sezónně? Týpí to jistí!

 

Chcete vytvořit koutek přechodně? Pak si snadno zamilujete možnost postavit dětem indiánské týpí. Tento typ stanu si vaše ratolesti zamilují! Venkovní týpí nejenže skvěle vypadá, ale ještě lépe slouží. Nahradí všechny bunkry i domečky, navíc jej snadno kdykoli složíte či přemístíte. Náš tip? Vykouzlete dětem v týpí piknik – pro ně a jejich kamarády.


 

 

Vidíte? Existuje spoustu tipů, jak vymyslet skvělé dětské kouty pro nekonečné množství zázemí. Za zmínku stojí i stromový domek, bunkr mezi zelení nebo třeba dokonalá skrýš ze starého vozidla. Fantazii se meze nekladou – pohledy nadšených dětí stojí za všechnu námahu světa!

Jak vybavit malý dětský pokoj Jak vybavit malý dětský pokoj

Čekáte příchod potomka nebo dokonce již druhého, dětský pokoj není zrovna velkých rozměrů a tak se před vámi otevírá důležitý úkol a to vybavit jej nejen hezky, ale...

Zařízení pokojíčku podle feng-šuej II. Zařízení pokojíčku podle feng-šuej II.

V předchozí části jsme se zaměřili na barvy a rozdělení místnosti dětského pokoje na odpočinkovou a aktivní část. Nejen barvy a rozdělení částí pokoje jsou ale pro správnou harmonii důležité. V tomto...

Zařízení dětského pokoje podle feng-šuej I. Zařízení dětského pokoje podle feng-šuej I.

Dětský pokoj je místnost, kde dítě tráví nejvíce času. Mělo by se v něm cítit pohodlně a hlavně v bezpečí. Podle některých k tomu může sloužit již velmi známá a populární metoda feng-šuej, které propadla...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka