facebook
Dobré odpoledne, je čtvrtek 24.9.2020 a svátek slaví Zlata

Pomozme Aničce, aby se naučila jíst


Ilustrační fotografie

Anička se narodila o 16 týdnů dříve, největší problémy měla s dýcháním, kvůli tomu byla i dlouho krmená hadičkou (tzv. sondou). Bohužel si na tohle krmení zvykla a teď už se sama nedokáže najíst.

 

Sonda jí ale způsobuje čím dál více potíží, silný reflux a zvracení, omezuje ji i v pohybu, protože jídlo se jí z bříška při pohybu vrací.

 

Nyní Aničče hrozí tzv. PEG (vstup přímo do bříška), který ale způsobuje také řadu potíží. Pomoci by nám mohla specializovaná klinika v rakouském Grazu, kde již pomohli velkému množství dětí jako je Anička.  

 

 

Komu pomůžeme? 

 

Anička se narodila velmi předčasně, zhruba v polovině těhotenství nastaly vážné komplikace a muselo dojít k hospitalizaci. Tím se převrátil naruby život celé rodiny, tatínek musel zůstat doma s rok a půl starým synem. To výrazně zasáhlo i příjmy rodiny. Odloučení trvalo nakonec osm měsíců, návštěvy nám komplikovala doba koronavirová.

 

Anička měla velké potíže, narodila se na hranici přežití a už měsíc byla v bříšku bez vody.  Je to ale svéhlavá holčička a tak všechny potíže postupně zvládala, nedařilo se jí stále jen samostatně dýchat, potřebovala podporu, lékaři měli za to, že až zvládne dýchání, nají se bez potíží. To se ale nepodařilo, přes všechno naše úsilí, jí Anička sama naopak méně a méně.

 

Nyní má šanci zařadit se do speciálního programu tzv. Eating shool na klinice v Grazu, která by jí a celé rodině mohla výrazně změnit kvalitu života

 

 

O nemoci

 

Sonda je obvykle zavedena na základě buď dlouhodobého, či přechodného problému, kdy je často nezbytná a v těchto chvílích je fundamentálně důležitá a nesmírně nápomocná a doslova může zachránit životy.

 

Pokud nicméně zdravotní důvod pro zavedení sondy pomine je důležité zbavit se ji. Právě kvůli vedlejším vážným nežádoucím efektům, mezi než patří i tzv. závislost na sondě.

 

Pomozme Aničce, aby se naučila jíst

 

 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

 

Na uhrazení poplatku za Eating shool (cca 220 000,-), a dále na náklady na tlumočení, ubytování. 

 

Pevně věříme, že Aničce pomůžeme, aby se naučila jíst.

 

Zde pomůžete: https://www.donio.cz/Anicka

 

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

 

Zdroj: https://www.donio.cz/Anicka

Tvůrce: Veronika Švandová

 FotogaleriePrvní zoubky a péče o ně První zoubky a péče o ně

Pro každé miminko je růst prvních zoubků nepříjemným obdobím. Zoubky se klubou na povrch a to dítěti způsobuje bolest a svědivé pocity. Rodiče díky pláči neprospí spoustu nocí a zajímá je, jak se vlastně o první zoubky dítěte starat ...

Pozor na opar při péči o miminko Pozor na opar při péči o miminko

Opar je poměrně časté onemocnění postihující nejčastěji rty či okolí nosu. Vyskytuje se zejména v době oslabení organismu při stresu či onemocnění. Někteří lidé mívají opary častěji a jsou k nim více...

S otužováním lze začít již u miminka S otužováním lze začít již u miminka

Již naše babičky říkávaly, že základem zdraví je otužování. Je to finančně nenáročný způsob zvýšení obranyschopnosti člověka. Je však možné s otužováním začít již u miminka?

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka