facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 16.5.2022 a svátek slaví Přemysl

Sebepřijetí jako první krok k úspěšnému hubnutí


Ilustrační fotografie

Každá maminka chce po porodu zhubnout nějaké to kilo. Tělo a psychika se samozřejmě díky těhotenství a porodu dost změní. Tvar postavy se již navždy změní a nabere více ženské tvary. Je třeba dát tělu trochu čas na regeneraci, aby se zpět dostalo díky vyvážené stravě a pohybu do kondice.
Spousta žen však po porodu trpí tím, jak jejich tělo nyní vypadá a propadají panice, že už se nikdy nevrátí zpět do normálu. To je ovšem chyba, protože hlavně přijetí našeho těla je nejlepší začátek pro získání své kondice zpět.

Psychika v hlavní roli

U každého hubnutí je důležitá psychika. Po porodu je to samozřejmě obzvlášť těžké, protože maminka prožívá velké změny a ty mohou narušit zdravý a pozitivní pohled na tělo. Sebepřijetí je však jeden z nejdůležitějších prvních kroků na cestě k hubnutí. I když je to velmi těžké, nedívejte se na své tělo každý den do zrcadla. Jelikož se vidíte pořád, změny k lepšímu, které už možná právě probíhají, nemusíte vlastním okem zaznamenat a to Vás může uvrhnout do deprese. Tělo to samozřejmě pozná a začne se bránit, např. ukládáním si tukových zásob.

Pokuste se své tělo přijmout, jaké momentálně je. Je to Vaše tělo, které dokázalo přinést na svět něco tak krásného jako je nový život. Upravte si jídelníček, zařaďte vhodný pohyb (záleže na tom, zda ještě kojíte) a snažte se na hubnutí tolik nesoustředit. Nebude Vás to stresovat, což jistě ocení miminko i Váš partner.

Psychika během hubnutí Psychika během hubnutí

Když se začínáme pouštět do snižování váhy, velmi často také zapomínáme na to, že to není jen tělo, o které se v průběhu hubnutí musíme starat. Je všeobecně známé, že velkou roli hraje také naše psychické rozpoložení. Jednak proto, že většina lidí ...

Štítná žláza – problém pro hubnutí a otěhotnění Štítná žláza – problém pro hubnutí a otěhotnění

Hromadné hubnutí je v dnešní době fenoménem jak u žen, tak u mužů. Mnohdy naše snahy podpoří správná skladba jídelníčku a přidaný pohyb. Někdy se nám ale i přes všechny snahy a dodržování zdravého životního stylu snížit váhu nevede.

Slazení během hubnutí Slazení během hubnutí

Spousta z nás je zvyklá na svou každodenní dávku kávy nebo čaje – většinou oslazenou cukrem. Během hubnutí je však denní konzumace jednoduchého cukru tabu. Pokud tedy začínáme s hubnutím a nechceme se sladké chuti úplně ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka