facebook
Dobré dopoledne, je pátek 19.7.2019 a svátek slaví Čeněk

Kdy jít s miminkem poprvé ven?


Ilustrační fotografie


Na první vycházku s miminkem se jistě těší každá maminka. Nic se ale nedoporučuje uspěchat a mnohem lepší je pár dní počkat, než vyrazit příliš brzy. Chápeme, že se novým přírůstkem do své rodiny chcete pochlubit, ale určitě je lepší vydržet čas doporučený u lékaře či v porodnici, než pak litovat a léčit doma nějakou nepříjemnou virózu, která může nepřipravené miminko snadno postihnout.


Jaké prostředí je pro novorozence ideální?

Jakmile přijdete domů z porodnice, měla byste se svým miminkem několik dnů až týdnů zůstat doma. Hodně záleží samozřejmě i na počasí, které venku panuje. Například vycházky v mrazivých dnech, kdy teploty padají až pod pět stupňů Celsia, by měly být naprostým tabu i po několik týdnů. Zpočátku se doporučují jen krátké několikaminutové vycházky. Ty ale můžete postupně protahovat, stejně tak se postupně vytváří imunitní systém novorozence.


I když chodíte ven, vyhněte se raději místům, na kterých se střetává velké množství lidí. Neberte své dítko do obchodních center, supermarketů, na plné trhy nebo na jiná rušná místa. Zvolte raději klidnou procházku přírodou, kde jen občas narazíte na nějakého náhodného kolemjdoucího. Lidé jsou totiž potenciálním zdrojem virů a bakterií, které se do dětských útrob snadno dostanou a vyvolají nepříjemné onemocnění. Lidé také způsobují hluk, který dítěti rovněž nesvědčí. Vyvarujte se též přecpaných dopravních prostředků a raději k lékaři choďte pěšky nebo jezděte autem, pokud máte možnost.


Co návštěvy doma?

I na návštěvy příbuzných ve své domácnosti během šestinedělí raději zapomeňte. Občas někoho z rodiny samozřejmě přizvat můžete, jelikož maminku, tatínka, babičku a své nejlepší kamarádky udržíte jen těžko 6 týdnů v nevědomosti. Jejich společnost ale určitě nevyhledávejte a neukazujte jim miminko každý den. I ty totiž mohou být přenašeči různých nemocí. Proto každý, kdo si chce vaše dítko krátce po porodu pochovat, by si měl pečlivě omýt ruce a nebýt nachlazený, pokud se chystá k vám na návštěvu.

První náušnice pro holčičku První náušnice pro holčičku

Také máte doma malou princeznu a jako její rodiče jste se rozhodli k propíchnutí oušek a výběru náušnic? Zřejmě se asi mezi rodiči najdou jen výjimky, kdy nenechají své dceři v raném věku propíchnout ouška a...

S miminkem k moři S miminkem k moři

Byla jste před narozením miminka zvyklá jezdit pravidelně k moři a nyní uvažujete o tom, zda takovou dovolenou absolvovat i s malým děťátkem. Před samotným rozhodnutím je potřeba zvážit několik okolností.

Jak správně oblékat děti Jak správně oblékat děti

Při oblékání dětí je nutné myslet v prvé řadě na funkčnost a efektivnost oblečení, nikoli jen na to, jak to vypadá. I když samozřejmě rodiče chtějí, aby jejich miminko, batole a běhající dítko vypadaly co nejlépe.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka