facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 15.7.2024 a svátek slaví Luboš

Newborn focení - fotografování novorozenců


Ilustrační fotografie

Spousta lidí v poslední době propadla fenoménu „selfies“ - čili focení sama sebe. Někteří toho využívají a fotí se kdykoliv a kdekoliv, někdo si zase rád fotí jídlo, které si připravil nebo objednal v restauraci. Když je focení tak oblíbenou činností jak si zachovat vzpomínky, proč si nenechat udělat profesionální fotografie svého vlastního dítěte, které je ještě k tomu jen pár dní za světě?

Jak focení dětiček probíhá

Focení miminek probíhá v ateliérech profesionálních fotografů, kteří jsou pro focení dětí vybaveni různými dekoracemi, jako jsou proutěné košíky, háčkované čepičky, dečky či roztomilé čelenky. Někteří fotografové dokonce jezdí za svými klienty domů a novopečení rodiče tudíž nemusejí novorozeně pracně převážet a jsou díky domácímu prostředí klidnější. Samotné focení díky občasné náročnosti trvá zhruba 3 hodiny a 10–20 fotografií stojí kolem 1500–2500,- Kč.

Není to vždy jednoduché

Někdo by mohl říci, že malá novorozeňata celé dny prospí, tudíž není problém ho někam položit a jednoduše vyfotit. Opak je ale pravdou. Jde především o to, že fotograf drží v rukou jen pár dní starého drobečka a rodiče na něj samozřejmě ve strachu o dítě neustále nervózně dohlíží. Často se přirozeně stává, že mimčo nemá zrovna dobrou náladu a tak se vrtí nebo křičí. Většina profi fotografů má však velkou trpělivost a počká, až se dítko uklidní a opět usne. Ideální stáří miminka na focení je 7 až 14 dní života, kdy většinu času prospí. Pokud toto období prošvihnete, nechte focení raději až na 3 až 4 měsíc. Pokud o newborn fotografiích přemýšlíte, neváhejte. Zájem je velký, takže čím dříve se objednáte, tím větší je šance.

Nošení dětí v šátcích Nošení dětí v šátcích

Nejedná se o žádnou velkou novinku, ale spousta rodičům je móda nošení dětí v šátku či jiném nosiči stále ještě velkou neznámou. Kromě klasických kočárků se nám nabízí možnost mít své dítko vždy při sobě a mít naprostou kontrolu nad jeho ...

Kde přebalovat miminko? Pořiďte si přebalovací pult či komodu.

Čekáte-li miminko, budete potřebovat celou řadu věcí od kočárku, přes oblečení až po hračky. Nutný je nicméně také dětský nábytek a samozřejmě také kvalitní přebalovací pulty, které budete používat spoustu měsíců.

Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem

Lidé a zvířata, hlavně ta domácí jako je pes a kočka již neodmyslitelně patří k sobě. Naše domácí mazlíčky rozmazlujeme a děláme pro ně téměř první a poslední. Pokud si pořídíme zvíře již s odrostlejším dítětem, většinou nebývá problém.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka