facebook
Příjemnou noc, je pondělí 25.5.2020 a svátek slaví Filip

Newborn focení - fotografování novorozenců


Ilustrační fotografie

Spousta lidí v poslední době propadla fenoménu „selfies“ - čili focení sama sebe. Někteří toho využívají a fotí se kdykoliv a kdekoliv, někdo si zase rád fotí jídlo, které si připravil nebo objednal v restauraci. Když je focení tak oblíbenou činností jak si zachovat vzpomínky, proč si nenechat udělat profesionální fotografie svého vlastního dítěte, které je ještě k tomu jen pár dní za světě?

Jak focení dětiček probíhá

Focení miminek probíhá v ateliérech profesionálních fotografů, kteří jsou pro focení dětí vybaveni různými dekoracemi, jako jsou proutěné košíky, háčkované čepičky, dečky či roztomilé čelenky. Někteří fotografové dokonce jezdí za svými klienty domů a novopečení rodiče tudíž nemusejí novorozeně pracně převážet a jsou díky domácímu prostředí klidnější. Samotné focení díky občasné náročnosti trvá zhruba 3 hodiny a 10–20 fotografií stojí kolem 1500–2500,- Kč.

Není to vždy jednoduché

Někdo by mohl říci, že malá novorozeňata celé dny prospí, tudíž není problém ho někam položit a jednoduše vyfotit. Opak je ale pravdou. Jde především o to, že fotograf drží v rukou jen pár dní starého drobečka a rodiče na něj samozřejmě ve strachu o dítě neustále nervózně dohlíží. Často se přirozeně stává, že mimčo nemá zrovna dobrou náladu a tak se vrtí nebo křičí. Většina profi fotografů má však velkou trpělivost a počká, až se dítko uklidní a opět usne. Ideální stáří miminka na focení je 7 až 14 dní života, kdy většinu času prospí. Pokud toto období prošvihnete, nechte focení raději až na 3 až 4 měsíc. Pokud o newborn fotografiích přemýšlíte, neváhejte. Zájem je velký, takže čím dříve se objednáte, tím větší je šance.

Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem

Lidé a zvířata, hlavně ta domácí jako je pes a kočka již neodmyslitelně patří k sobě. Naše domácí mazlíčky rozmazlujeme a děláme pro ně téměř první a poslední. Pokud si pořídíme zvíře již s odrostlejším dítětem, většinou nebývá problém.

Péče o vlasy miminka Péče o vlasy miminka

Miminka se již rodí s vlásky. Některá jich mají více a jiná méně. Po narození bývají ve vlasech miminek zbytky plodové vody a mázku. Hlavičku je možné po narození lehce otřít. V žádném...

Prořezávání zoubků Prořezávání zoubků

Prořezávání zoubků provází růst každého děťátka. Většinou jsou děti v tomto období podrážděné a neklidné. Setkávají se totiž s bolestí a neumějí se s ní vyrovnat. Proto častěji než obvykle...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka