facebook
Příjemnou noc, je pondělí 21.10.2019 a svátek slaví Brigita

Hlídání miminka


Ilustrační fotografie


Plánujete krátce po porodu návrat do pracovního procesu? Chcete si zajít zacvičit a přemýšlíte, kdo by vám miminko pohlídal? Nabízí se zde několik možností, kterých může každá maminka využít. Tou první a optimální je svěření miminka do péče tatínkovi, sestře, kamarádce nebo prarodičům. Určitě se o něj rádi postarají, obvykle se stačí jen zeptat či požádat. Vy tak můžete získat pravidelné volno, během kterého se budete moci věnovat jen sama sobě.

Hlídání miminka od manžela/příbuzných

Jestliže své miminko svěříte do péče příbuzným, nezapomeňte na nezbytnou výbavu, abyste si svůj volný čas mohla užít opravdu naplno. O miminko se zbytečně nestrachujte, jistě o něj bude dobře postaráno. Pokud je opravdu malé, odsajte pro něj mléko a ideálně se vraťte do tří hodin od kojení. Jestliže je miminko starší, můžete využít i připravené svačiny ve formě různých zeleninových příkrmů nebo kaší. Stále buďte na telefonu, především zpočátku, když s hlídáním teprve začínáte. Je možné, že vaši příbuzní budou mít nějaké dotazy.

Hlídání od chůvy

Zde můžete vybírat ze dvou možností. Tou první je najmutí soukromé chůvy, která se bude v určené hodiny věnovat vašemu dítku. Taková chůva většinou není nic levného a je vhodná spíše příležitostně - například když máte s manželem naplánovaný ples nebo jinou významnou událost. Možná, že vaši rodiče nejsou ještě v důchodu nebo bydlí příliš daleko a vy nemáte možnost k nim své miminko odvést. Chůvu si pečlivě prověřte, chtějte po ní reference a případně si je i zkontrolujte. Snadno tak zjistíte, jak s ní byli spokojeni další rodiče a ujistíte se, že se nemusíte bát svěřit jí svého malého miláčka.

Speciální služba babysitting

Jelikož je čím dál více rodičů vytížených a nemají na své miminko čas celý den, vznikla služba se jménem babysitting, která se specializuje na hlídání malých a starších dětí, až do 5 let věku. Ve věku 3 let můžete dát dítko obvykle do školky, mladší vám vezmou i v jesličkách, alek kam s novorozencem? Babysitting je připraven jak pro rodiče, tak i pro svobodné matky samoživitelky, které nemají nikoho, kdo by jim pomohl a chůvu si se svým rozpočtem nemohou dovolit. Děti díky babysittingu mohou již v útlém věku navazovat vzájemně kontakty, což rozhodně není na škodu.

Imunitní systém nejmenších dětí

Snad každý uvnitř tušíme, že dítě není jen zmenšeninou dospělého a že v jeho těle se všechno děje tak nějak minimálně trochu jinak. Zvláště u novorozenců a kojenců se intenzivně...

Jak na péči o dětskou pleť Jak na péči o dětskou pleť

Dětská pleť je mnohem citlivější než pleť dospělého člověka, proto je nanejvýš důležité věnovat pozornost výběru vhodné dětské kosmetiky a předejít tak pozdějším problémům, které by dítě mohly trápit.

Aby se miminku dobře spalo: 6 osvědčených rad Aby se miminku dobře spalo: 6 osvědčených rad

Po klidně spícím miminku touží každý vyčerpaný rodič. Jak to zařídit, aby se vašemu uzlíčku štěstí dobře spinkalo? Poradíme vám.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka