facebook
Dobrý večer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Slazení během hubnutí


Ilustrační fotografie


Spousta z nás je zvyklá na svou každodenní dávku kávy nebo čaje – většinou oslazenou cukrem. Během hubnutí je však denní konzumace jednoduchého cukru tabu. Pokud tedy začínáme s hubnutím a nechceme se sladké chuti úplně vzdát, řešíme problém, čím si nápoj osladit, aniž bychom nepřijali prázdné kalorie navíc.

S umělými sladidly opatrně

Logicky se nám tedy nabízí umělá sladidla. Tato varianta je určena především diabetikům, kterým je obyčejný cukr po celý život zapovězený a umělé sladidlo je jediný možný způsob jak si nápoj osladit. Na druhé straně ho však hojně užívají i lidé, kteří chtějí zhubnout. Existuje několik druhů sladidel, z nichž nejznámější jsou aspartam E 951 a sacharin E 954. Tato sladidla obsahují minimum kalorií a velmi se používají v potravinářském průmyslu. Jejich úkolem je tedy zlepšit chuť dané potraviny nebo nápoje bez zbytečných kalorií. Problém ale je, že sladidlo jako takové podle některých odborníků obsahuje spoustu organismus zatěžujících i rakovinotvorných látek, a tak není pro každodenní užívání úplně vhodné.

Ideální řešení – stévie

Naštěstí se nedávno na trhu objevilo nové sladidlo, které ani zdaleka tolik nezatěžuje organismus, neobsahuje téměř žádné kalorie a je mnohonásobně sladší a zdravější, než obyčejné sladidlo či cukr. Jedná se o sladidlo se stévií. Stévie, nebo-li stévie sladká je rostlina kvetoucí v tropických a subtropických částí Jižní Ameriky. Je známá díky svým léčivým účinkům a díky své sladké chuti, která se dá využít i v potravinářském průmyslu. Toto sladidlo je v současné době asi nejvhodnější, jak pro diabetiky, tak pro lidi, kteří chtějí zhubnout a nechtějí se sladkých nápojů úplně vzdát.
 Stévie je k dostání ve formě tabletek, sušená či sypká, a to v lékárnách či v dobrých potravinových obchodech.

Psychika během hubnutí Psychika během hubnutí

Když se začínáme pouštět do snižování váhy, velmi často také zapomínáme na to, že to není jen tělo, o které se v průběhu hubnutí musíme starat. Je všeobecně známé, že velkou roli hraje také naše psychické rozpoložení. Jednak proto, že většina lidí ...

Štítná žláza – problém pro hubnutí a otěhotnění Štítná žláza – problém pro hubnutí a otěhotnění

Hromadné hubnutí je v dnešní době fenoménem jak u žen, tak u mužů. Mnohdy naše snahy podpoří správná skladba jídelníčku a přidaný pohyb. Někdy se nám ale i přes všechny snahy a dodržování zdravého životního stylu snížit váhu nevede.

Pomoc: hubnu v těhotenství Pomoc: hubnu v těhotenství

Na hubnutí v těhotenství můžeme pohlížet ze dvou úhlů. První je žádaný úbytek váhy, kdy držíme dietu a snažíme se shodit přebytečné kilogramy. Samotná dieta není pro těhotenství příznivá. Žádná žena by se neměla v jídle...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka