facebook
Dobrý večer, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

Neplaťte za doučování


Ilustrační fotografie


Problémy ve škole? Nejde vašemu dítěti příliš matematika? Fyzika? Chemie? Nebo přirodověda? Je samozřejmě možnost na dítě zařvat – nauč se to, nebo nebude kapesné. Ale jak se to má naučit, když učebnice jsou příliš složité a málo důkladné. A hlavně málo zajímavé. Platit si doučování? To je možné. Ale před dojednáním extra hodin u učitele se koukněte na Internetu na Khanovu školu. Školu, která vašemu dítěti dá vědomosti jinak, než je běžné.


Videokurzy zdarma

Khanova škola vznikla v roce 2006 vlastně náhodou. Doktorant Harvardu Salman Khan potřeboval doučovat své dvě neteře z matematiky. Ve škole jim to příliš nešlo. Jenže měli to k sobě daleko. Salman Khan se tedy rozhodl, že bude svým neteřím posílat kurzy přes You Tube. A látku vysvětloval tak nápaditě, živě a vtipně, že se na kurzy začali přes You Tube dívat další a další lidé. A začali po Khanovi chtít další a další kurzy. Zájem byl enormní. A Salman Khan svou školu začal rozšiřovat a rozšiřovat.

Ve výsledku pojal ve vidokurzech celou látku matematiky základní, ale i střední školy. Vrhnul se na fyziku, na chemii, na dějepis, na biologii nebo ekonomiku. K dnešnímu dni má Khanova škola miliony on-line žáků a studentů a nesmírnou podporu napříč celým světem. Princip celé výuky je nesmírně jednoduchý. Ale také nesmírně účinný.


Ale co angličtina?

Salman Khan je američan. Rozhodně tedy nevyučuje v češtině. K čemu vám to tedy bude, že jo. Ale pozor. Skupině lidí v České republice přišla myšlenka Khanovy školy natolik zajímavá, že se ji celou rozhodli přeložit. V nynější době je tedy přeloženo již přes 2800 videokurzů. A to část z nich je dokonce nadabovaná, aby se děti mohly věnovat přímo výuce, ne louskání titulků. Zkuste si Khanovu školu. Ušetříte za doučování. A když se zadaří, třeba předmět v kterém teď vaše dítě pokulhává, se stane jeho předností. Salman Khan umí opravdu hezky vysvětlit v čem je jádro pudla.

Předčítání dětem je přínosné Předčítání dětem je přínosné

To, že je procvičování čtení i mimo školu velmi přínosné, je známá věc. Zvláště pokud předčítají rodiče, rozvíjí to nejen dětskou schopnost učení, ale i samotný vztah rodiče a dítěte. Čas strávený s dětmi je v dnešní době bohužel...

Školky jsou skvělou součástí dětského světa Školky jsou skvělou součástí dětského světa

S rozvíjením schopností u dětí se začíná již brzy, nejvíce v předškolním věku. Děti jsou zvídavé a pokud se jim něco ukazuje hravou formou, jsou schopny si vše snadno zapamatovat.

Kdy začít dítě učit lyžovat? Kdy začít dítě učit lyžovat?

Zimní sezóna je v plném proudu a každý rodič – lyžař přemýšlí, kdy už je ten správný čas naučit své dítko lyžovat. Poté je třeba se rozhodnout, zda dítě učit sám/a, nebo ho zapsat do lyžařské školičky...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka