facebook
Dobrý večer, je středa 19.6.2019 a svátek slaví Leoš

Neplaťte za doučování


Ilustrační fotografie


Problémy ve škole? Nejde vašemu dítěti příliš matematika? Fyzika? Chemie? Nebo přirodověda? Je samozřejmě možnost na dítě zařvat – nauč se to, nebo nebude kapesné. Ale jak se to má naučit, když učebnice jsou příliš složité a málo důkladné. A hlavně málo zajímavé. Platit si doučování? To je možné. Ale před dojednáním extra hodin u učitele se koukněte na Internetu na Khanovu školu. Školu, která vašemu dítěti dá vědomosti jinak, než je běžné.


Videokurzy zdarma

Khanova škola vznikla v roce 2006 vlastně náhodou. Doktorant Harvardu Salman Khan potřeboval doučovat své dvě neteře z matematiky. Ve škole jim to příliš nešlo. Jenže měli to k sobě daleko. Salman Khan se tedy rozhodl, že bude svým neteřím posílat kurzy přes You Tube. A látku vysvětloval tak nápaditě, živě a vtipně, že se na kurzy začali přes You Tube dívat další a další lidé. A začali po Khanovi chtít další a další kurzy. Zájem byl enormní. A Salman Khan svou školu začal rozšiřovat a rozšiřovat.

Ve výsledku pojal ve vidokurzech celou látku matematiky základní, ale i střední školy. Vrhnul se na fyziku, na chemii, na dějepis, na biologii nebo ekonomiku. K dnešnímu dni má Khanova škola miliony on-line žáků a studentů a nesmírnou podporu napříč celým světem. Princip celé výuky je nesmírně jednoduchý. Ale také nesmírně účinný.


Ale co angličtina?

Salman Khan je američan. Rozhodně tedy nevyučuje v češtině. K čemu vám to tedy bude, že jo. Ale pozor. Skupině lidí v České republice přišla myšlenka Khanovy školy natolik zajímavá, že se ji celou rozhodli přeložit. V nynější době je tedy přeloženo již přes 2800 videokurzů. A to část z nich je dokonce nadabovaná, aby se děti mohly věnovat přímo výuce, ne louskání titulků. Zkuste si Khanovu školu. Ušetříte za doučování. A když se zadaří, třeba předmět v kterém teď vaše dítě pokulhává, se stane jeho předností. Salman Khan umí opravdu hezky vysvětlit v čem je jádro pudla.

Cizojazyčné školky – opravdu se vyplatí? Cizojazyčné školky – opravdu se vyplatí?

V dnešní době je moderní posílat již velmi malé děti do školek s rozšířenou výukou cizích jazyků – především angličtiny. Říká se, že kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Někteří rodiče ale váhají, zda není lepší, aby se dítě nejprve...

Předčítání dětem je přínosné Předčítání dětem je přínosné

To, že je procvičování čtení i mimo školu velmi přínosné, je známá věc. Zvláště pokud předčítají rodiče, rozvíjí to nejen dětskou schopnost učení, ale i samotný vztah rodiče a dítěte. Čas strávený s dětmi je v dnešní době bohužel...

Školky jsou skvělou součástí dětského světa Školky jsou skvělou součástí dětského světa

S rozvíjením schopností u dětí se začíná již brzy, nejvíce v předškolním věku. Děti jsou zvídavé a pokud se jim něco ukazuje hravou formou, jsou schopny si vše snadno zapamatovat.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka