facebook
Příjemnou noc, je úterý 18.6.2024 a svátek slaví Leoš

Co bude číst váš školáček? /Knihy pro školáky


Ilustrační fotografie

V první třídě jsou děti nadšené, že se naučily číst. Mají chuť přečíst si knihu sami, tak je v této činnosti podporujte. Speciální knihy pro první čtení jsou napsány tak, aby se dětem snadno četly. Mají velká tiskací písmena, příběhy jsou spíše kratší a doplněné barevnými ilustracemi.

Jakou knihu vybrat?

Honzíkova cesta od Bohumila Říhy s nádhernými obrázky od Heleny Zmatlíkové je naprostá klasika. Příběh o malém chlapci, který prožívá svou cestu vlakem na prázdniny k babičce a dědečkovi, znají všichni. Nyní je zde nové vydání s vylepšenou grafickou úpravou.

Další stálicí mezi knihami vhodnými do první třídy jsou Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové. Vypráví o šestici kamarádů prožívajících humorná dobrodružství. Kniha nás provede obdobím od jara až do zimy, je velmi čtivá a oblíbená nejen u žáků prvních tříd.

Příběhy o žabákovi Kvakovi a ropušákovi Žbluňkovi mají roztomilou, vtipnou a jednoduchou zápletku. Tahle knížka o kamarádství mezi dvěma zvířátky se pro první čtení skvěle hodí. Děti zaujmou jejich každodenní zážitky, kterými společně Kvak a Žbluňk procházejí.

Co se líbí starším dětem?

Tedy ne úplným puberťákům, ale žákům navštěvující základní školy. Měl by to být současný příběh s hrdinou, do něhož se děti snadno vcítí. A nesmí chybět humor. Čím víc, tím líp. Nechte se inspirovat nejoblíbenějšími tituly dětské literatury.

Deník malého poseroutky se stal světovým bestsellerem, jehož autorem je úspěšný spisovatel a vývojář her Jeff Kinney. Vašim dětem přinese spoustu zábavy a bude se jim dobře číst díky velkým písmenům. Greg je normální jedenáctiletý kluk, který začíná chodit na víceleté gymnázium. Ve světě plném starších spolužáků se cítí ztracen a stává se z něj poseroutka. Greg si do svého deníku zapisuje všechny postřehy, nápady a doplňuje je ilustrativními obrázky.

Jestli neznáte Lichožrouty, pak jste přišli o hodně. Kniha vás přenese do života tvorů, kteří lidem kradou ponožky- tedy vždy jen jednu z páru. Autorem tří lichožroutských vyprávění je Pavel Šrut. Úchvatné a unikátní ilustrace k nim nakreslila Galina Miklínová. Příběhy o lichožroutech získaly titul Kniha desetiletí a cenu Magnesia litera.

Babička drsňačka je vtipná a originální knížka pro malé i velké děti od britského spisovatele Davida Walliamse. Kniha děti seznámí s malým Benem, který je naštvaný, že musí zase ke svojí babičce. Je s ní ukrutná nuda a děsně smrdí po kapustě. Ale všechno je jinak- babička totiž není jenom obyčejná stařenka, věnuje se totiž zlodějskému řemeslu. Kniha se dobře čte, určitě si na ni vzpomeňte, až budete kupovat dárky.

Podporujte své děti, aby si čtení oblíbily. Do ničeho je nenuťte násilím, ale prázdniny jsou ideální doba pro čtení příjemných a oddychových knih.

Jak by měla vypadat vyvážená svačina pro školáka? Jak by měla vypadat vyvážená svačina pro školáka?

V době, kdy se neustále zvyšuje počet obézních dětí a také automatů na sušenky a čokolády jistě každá pozorná maminka řeší, jak své dítě od těchto neduhů ochránit. Jak svému dítěti připravit...

Poruchy učení u dítěte Poruchy učení u dítěte

Každé dítě občas přinese domů špatnou známku z nějakého předmětu.  Většinou to bývá proto, že se na danou písemku nepřipravilo nebo že ho předmět prostě nebaví. To se dá řešit například doučováním nebo určité domluvy a ...

Výbava pro prvňáčka – 2. část Výbava pro prvňáčka – 2. část

V prvním díle jsme se zabývali základní výbavou aktovky a penálu pro prvňáčka. V tomto článku si povíme něco o dalších potřebách, které se týkají přímo určitých předmětů. Co všechno si připravit...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka