V první části jsme uvedli téma „Výchova dvojčat“ a řekli jsme si, jak vlastně tato „stvoření“ fungují a jak k nim jako správný rodič přistupovat. Nyní se budeme zabývat tím, zda je dobré od sebe dvojčata již od počátku rozdělovat a jaký stupeň náročnosti na péči si od rodičů vyžadují.
Spolu nebo zvlášť?
Spousta rodičů dvojčátek si klade otázku, zda svá dítka zapsat například do stejné školky, aby si byla na blízku nebo je naopak rozdělit. První, na co se zaměřte, je vztah mezi vašimi dvojčaty. Pokud se příliš nemají v lásce a nerozumí si, je vhodné je spíše oddělit. Prospěje to nejen jim, ale i celému kolektivu ve školce a potažmo i ve škole. Pokud se však mají rády, či bez sebe dokonce neudělají ani krok, určitě je nechte spolu. Bude z nich silná dvojka.
Pozor na využívání stejnosti!
Většina dvojčátek (tedy těch jednovaječných) zjistí, že jejich identická podoba může mít určité a dost velké výhody. Každého ve svém okolí zkoušejí, zda je od sebe rozezná, což může být velký problém ve škole. Jedno dvojče je chytré na matiku a druhé na češtinu. Tak se prostě to dvojče, které je lepší na daný předmět nechá zkoušet za oba a obráceně. Není to nic výjimečného a je třeba si na to dát velký pozor.
Kolik nás budou dvojčátka „stát“?
Pro rodiče, zvláště pro matku-prvorodičku budou první měsíce života s dvojčátky velmi náročná. Vše se musí dělat na dvakrát: krmit, oblékat, přebalovat, mýt,...Což rodinu zatíží nejen fyzicky a psychicky, ale také ekonomicky. Zejména v ČR nejsou matky prvorozených dvojčat nijak zvláště podporovány – berou totiž jen jedno porodné a jeden rodičovský příspěvek. Spousta aktivit pro maminky s dětmi je také často koncipována pro matku a jen jedno dítě. Proto nejen kvůli ekonomické, ale i kvůli fyzické a duševní zátěži je třeba, aby byl manžel své ženě vždy po ruce a aby jí byl dokonalou oporou.
|
V první části „Jak vychovávat chlapce“ jsme se věnovali některým zásadám, které nám pomohou vychovat z chlapce správného muže – potřeba mužského vzoru, být gentleman a umět si po sobě uklidit.
Pro matky, které vychovávají chlapce, je mužský svět úplnou neznámou a dnešní elektronická doba přeplněná nezávaznými umělými vztahy přes internet a naprosté ztráty zodpovědnosti a morálky tomu vůbec...
Zda je čas dítěti říct, že Ježíšek není, je dilema, které trápí nejednoho rodiče malého dítěte. Často tápeme nad tím, kdy je ten správný věk a čas pro sdělení této celkem zásadní informace, která velmi zasáhne do fantazie dítěte.
2013 Copyright © - Další šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu majitele zakázáno. Pro ženy v období těhotenství je tu těhotenské oblečení a móda v přehledné nabídce a pro miminka zase kojenecké oblečení, vše v prvotřídní kvalitě. Pokud rádi cestujete je tu pro Vás levná dovolená s dětmi v Čechách. Módní oblečení na styls.cz - šaty, kabelky, šátky, spodní prádlo a další super kousky.