facebook
Dobré ráno, je čtvrtek 23.5.2019 a svátek slaví Vladimír

Výchova dvojčat 2.část


Ilustrační fotografie


V první části jsme uvedli téma „Výchova dvojčat“ a řekli jsme si, jak vlastně tato „stvoření“ fungují a jak k nim jako správný rodič přistupovat. Nyní se budeme zabývat tím, zda je dobré od sebe dvojčata již od počátku rozdělovat a jaký stupeň náročnosti na péči si od rodičů vyžadují.


Spolu nebo zvlášť?

Spousta rodičů dvojčátek si klade otázku, zda svá dítka zapsat například do stejné školky, aby si byla na blízku nebo je naopak rozdělit. První, na co se zaměřte, je vztah mezi vašimi dvojčaty. Pokud se příliš nemají v lásce a nerozumí si, je vhodné je spíše oddělit. Prospěje to nejen jim, ale i celému kolektivu ve školce a potažmo i ve škole. Pokud se však mají rády, či bez sebe dokonce neudělají ani krok, určitě je nechte spolu. Bude z nich silná dvojka.


Pozor na využívání stejnosti!

Většina dvojčátek (tedy těch jednovaječných) zjistí, že jejich identická podoba může mít určité a dost velké výhody. Každého ve svém okolí zkoušejí, zda je od sebe rozezná, což může být velký problém ve škole. Jedno dvojče je chytré na matiku a druhé na češtinu. Tak se prostě to dvojče, které je lepší na daný předmět nechá zkoušet za oba a obráceně. Není to nic výjimečného a je třeba si na to dát velký pozor.


Kolik nás budou dvojčátka „stát“?

Pro rodiče, zvláště pro matku-prvorodičku budou první měsíce života s dvojčátky velmi náročná.  Vše se musí dělat na dvakrát: krmit, oblékat, přebalovat, mýt,...Což rodinu zatíží nejen fyzicky a psychicky, ale také ekonomicky. Zejména v ČR nejsou matky prvorozených dvojčat nijak zvláště podporovány – berou totiž jen jedno porodné a jeden rodičovský příspěvek. Spousta aktivit pro maminky s dětmi je také často koncipována pro matku a jen jedno dítě. Proto nejen kvůli ekonomické, ale i kvůli fyzické a duševní zátěži je třeba, aby byl manžel své ženě vždy po ruce a aby jí byl dokonalou oporou.

Péče o vlásky vašeho miminka Péče o vlásky vašeho miminka

Snad nikoho by nenapadlo na jemné miminkovské vlásky použít kulmu, fén, gel, barvu či jiný prostředek z arzenálu vlasové péče dospělých. Jak ale o vlásky a hlavičku dítěte pečovat, nehledě na účes? To už je složitější otázka.

Náušničky – nastřelit, propíchnout nebo raději vůbec ne? Náušničky – nastřelit, propíchnout nebo raději vůbec ne?

Dříve se malým holčičkám propichovala ouška již v porodnici a maminky si své malé princezny odvážely s pečlivě vybranými náušnicemi, možná si ještě pamatujete typické zlaté trojlístky s barevným kamínkem uprostřed.

Adopce dítěte – 2. část Adopce dítěte – 2. část

V první části o adopci jsme rozebrali základní kroky, které vás zavedou za vašim vysněným dítětem. Nyní si povíme, co následuje po psychotestech a na co je dobré se ještě připravit.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka