facebook
Dobré odpoledne, je sobota 12.6.2021 a svátek slaví Antonie

Propichování oušek


Ilustrační fotografie


Propichování oušek je už dlouhou dobu módní záležitostí malých holčiček. Spousta z nás má však obavy, že propíchnutím boltců může nějak narušit funkci určitých orgánů, protože každý zásah do těla  muže nést své následky. Jsou tyto obavy vůbec na místě a jaké informace by měli rodiče mít?

Kdy je nechat propíchnout?

Většina rodičů se již řadu let rozhoduje pro propíchnutí ihned v porodnici nebo velmi brzo po narození. Lékaři však doporučují propíchnutí až kolem 3 měsíce věku, protože imunitní systém dítěte již začíná uzrávat a je tak více odolný vůči vnějším vlivům a samotný lalůček je dostatečně velký na správné uchopení.

Hrozí nějaké komplikace?

Většina dětí snáší propíchnutí velmi dobře. Po zákroku se občas mohou vyskytnout tukové bulky, dopředu se ale reakce odhadnout nedá. Někteří lékaři to považují za první projev nesnášenlivosti kovu v těle. Neustále totiž přibývá pacientů alergických na nikl, ze kterého je vyráběna většina lékařských nástrojů a ze kterého jsou z části vyráběny i šperky.

Co by ještě měli rodiče vědět?

Jelikož nevíme, zda bude dítě vůbec chtít náušnice nosit, necháváme rozhodnutí v pozdějším věku na nich. Je třeba také myslet na to, že jako miminka bolest tolik nevnímáme, nebo si ji přinejmenším nepamatujeme. Sám teenager si musí rozmyslet, zda to chce podstoupit a vydržet.

Lékaři dále nedoporučují různé peircingy a více dírek do uší. Po propíchnutí jakéhokoliv bodu kromě lalůčku v našem těle narušíme určité akupunkturní dráhy, čímž se mění tok energií v daných místech, a to může mít pozdější následky.

Dále je dobré myslet i na to, že pokud se rozhodneme propíchat si celé ucho dokola, ve stáří už takto rozpíchané ucho nebude vypadat tak dobře. Jak se říká, méně je někdy více.

Jak vybírat dětskou bundu Jak vybírat dětskou bundu

Kvalitní oblečení by mělo být základem nejen vašeho, ale také dětského šatníku. V dnešním článku se zaměříme na výběr dětské bundy. Jiná bunda je vhodná na zimu, jiná na jarní a podzimní měsíce a další na prosluněné...

Dětská důvěra Dětská důvěra

Každý z nás potřebuje mít někoho, komu může plně důvěřovat. To platí nejen pro dospělé, ale hlavně pro malé děti, pro které je důvěra naprosto klíčová, stejně jako jídlo, teplo a pohlazení. Důvěru musíme pěstovat již od...

Holčička z gynekologického pohledu Holčička z gynekologického pohledu

Je známo, že o dívčí pohlavní orgány je třeba se starat o trochu více, než o ty chlapecké. Rozvíjejí se již v bříšku a každá maminka by měla vědět, jak správně dodržovat hygienu, aby se nedostavily nepříjemné gynekologické...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka