facebook
Dobré dopoledne, je pátek 23.5.2025 a svátek slaví Vladimír

Propichování oušek


Ilustrační fotografie


Propichování oušek je už dlouhou dobu módní záležitostí malých holčiček. Spousta z nás má však obavy, že propíchnutím boltců může nějak narušit funkci určitých orgánů, protože každý zásah do těla  muže nést své následky. Jsou tyto obavy vůbec na místě a jaké informace by měli rodiče mít?

Kdy je nechat propíchnout?

Většina rodičů se již řadu let rozhoduje pro propíchnutí ihned v porodnici nebo velmi brzo po narození. Lékaři však doporučují propíchnutí až kolem 3 měsíce věku, protože imunitní systém dítěte již začíná uzrávat a je tak více odolný vůči vnějším vlivům a samotný lalůček je dostatečně velký na správné uchopení.

Hrozí nějaké komplikace?

Většina dětí snáší propíchnutí velmi dobře. Po zákroku se občas mohou vyskytnout tukové bulky, dopředu se ale reakce odhadnout nedá. Někteří lékaři to považují za první projev nesnášenlivosti kovu v těle. Neustále totiž přibývá pacientů alergických na nikl, ze kterého je vyráběna většina lékařských nástrojů a ze kterého jsou z části vyráběny i šperky.

Co by ještě měli rodiče vědět?

Jelikož nevíme, zda bude dítě vůbec chtít náušnice nosit, necháváme rozhodnutí v pozdějším věku na nich. Je třeba také myslet na to, že jako miminka bolest tolik nevnímáme, nebo si ji přinejmenším nepamatujeme. Sám teenager si musí rozmyslet, zda to chce podstoupit a vydržet.

Lékaři dále nedoporučují různé peircingy a více dírek do uší. Po propíchnutí jakéhokoliv bodu kromě lalůčku v našem těle narušíme určité akupunkturní dráhy, čímž se mění tok energií v daných místech, a to může mít pozdější následky.

Dále je dobré myslet i na to, že pokud se rozhodneme propíchat si celé ucho dokola, ve stáří už takto rozpíchané ucho nebude vypadat tak dobře. Jak se říká, méně je někdy více.





Investování u dětí Naučte se chytře zhodnocovat úspory svých dětí

Součástí rodičovství by měla být péče o finanční zdraví nejen vás samotných, ale i vašich potomků. Právě investice pro děti se stávají čím dál populárnějším způsobem, jak jim zajistit silný start do dospělosti.

Náušničky – nastřelit, propíchnout nebo raději vůbec ne? Náušničky – nastřelit, propíchnout nebo raději vůbec ne?

Dříve se malým holčičkám propichovala ouška již v porodnici a maminky si své malé princezny odvážely s pečlivě vybranými náušnicemi, možná si ještě pamatujete typické zlaté trojlístky s barevným kamínkem uprostřed.

Adopce dítěte – 2. část Adopce dítěte – 2. část

V první části o adopci jsme rozebrali základní kroky, které vás zavedou za vašim vysněným dítětem. Nyní si povíme, co následuje po psychotestech a na co je dobré se ještě připravit.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka