facebook
Dobré ráno, je pátek 30.9.2022 a svátek slaví Jeroným

Propichování oušek


Ilustrační fotografie


Propichování oušek je už dlouhou dobu módní záležitostí malých holčiček. Spousta z nás má však obavy, že propíchnutím boltců může nějak narušit funkci určitých orgánů, protože každý zásah do těla  muže nést své následky. Jsou tyto obavy vůbec na místě a jaké informace by měli rodiče mít?

Kdy je nechat propíchnout?

Většina rodičů se již řadu let rozhoduje pro propíchnutí ihned v porodnici nebo velmi brzo po narození. Lékaři však doporučují propíchnutí až kolem 3 měsíce věku, protože imunitní systém dítěte již začíná uzrávat a je tak více odolný vůči vnějším vlivům a samotný lalůček je dostatečně velký na správné uchopení.

Hrozí nějaké komplikace?

Většina dětí snáší propíchnutí velmi dobře. Po zákroku se občas mohou vyskytnout tukové bulky, dopředu se ale reakce odhadnout nedá. Někteří lékaři to považují za první projev nesnášenlivosti kovu v těle. Neustále totiž přibývá pacientů alergických na nikl, ze kterého je vyráběna většina lékařských nástrojů a ze kterého jsou z části vyráběny i šperky.

Co by ještě měli rodiče vědět?

Jelikož nevíme, zda bude dítě vůbec chtít náušnice nosit, necháváme rozhodnutí v pozdějším věku na nich. Je třeba také myslet na to, že jako miminka bolest tolik nevnímáme, nebo si ji přinejmenším nepamatujeme. Sám teenager si musí rozmyslet, zda to chce podstoupit a vydržet.

Lékaři dále nedoporučují různé peircingy a více dírek do uší. Po propíchnutí jakéhokoliv bodu kromě lalůčku v našem těle narušíme určité akupunkturní dráhy, čímž se mění tok energií v daných místech, a to může mít pozdější následky.

Dále je dobré myslet i na to, že pokud se rozhodneme propíchat si celé ucho dokola, ve stáří už takto rozpíchané ucho nebude vypadat tak dobře. Jak se říká, méně je někdy více.

Pořiďte holčičce osušky a povlečení jako z Ledového království Pořiďte holčičce osušky a povlečení jako z Ledového království

Kvalitní osušky a povlečení s oblíbeným pohádkovým námětem Ledového království potěší každou malou princeznu a je to ideální dárek k Vánocům. Povlečení s motivy princezen, sněhových vloček a...

Sportování dětí podle věku Sportování dětí podle věku

V dnešní uspěchané a „líné“ době je sport velmi důležitou složkou v našich životech. Spousta lidí si v něm našlo zalíbení, ať už se jedná o jakýkoliv druh. Výjimkou nezůstávají ani nastávající rodiče, kteří by třeba rádi svého potomka ke...

Jak vybrat boty pro děti? Máme 5 rad Jak vybrat boty pro děti? Máme 5 rad

Až třetina dětí nastupující do první třídy má zdeformované nožičky. Maminky totiž nehlídají, zda děti nosí správné boty a jejich dítka si tak zadělávají na pořádné problémy.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka