facebook
Dobré dopoledne, je úterý 21.3.2023 a svátek slaví Radek

Propichování oušek


Ilustrační fotografie


Propichování oušek je už dlouhou dobu módní záležitostí malých holčiček. Spousta z nás má však obavy, že propíchnutím boltců může nějak narušit funkci určitých orgánů, protože každý zásah do těla  muže nést své následky. Jsou tyto obavy vůbec na místě a jaké informace by měli rodiče mít?

Kdy je nechat propíchnout?

Většina rodičů se již řadu let rozhoduje pro propíchnutí ihned v porodnici nebo velmi brzo po narození. Lékaři však doporučují propíchnutí až kolem 3 měsíce věku, protože imunitní systém dítěte již začíná uzrávat a je tak více odolný vůči vnějším vlivům a samotný lalůček je dostatečně velký na správné uchopení.

Hrozí nějaké komplikace?

Většina dětí snáší propíchnutí velmi dobře. Po zákroku se občas mohou vyskytnout tukové bulky, dopředu se ale reakce odhadnout nedá. Někteří lékaři to považují za první projev nesnášenlivosti kovu v těle. Neustále totiž přibývá pacientů alergických na nikl, ze kterého je vyráběna většina lékařských nástrojů a ze kterého jsou z části vyráběny i šperky.

Co by ještě měli rodiče vědět?

Jelikož nevíme, zda bude dítě vůbec chtít náušnice nosit, necháváme rozhodnutí v pozdějším věku na nich. Je třeba také myslet na to, že jako miminka bolest tolik nevnímáme, nebo si ji přinejmenším nepamatujeme. Sám teenager si musí rozmyslet, zda to chce podstoupit a vydržet.

Lékaři dále nedoporučují různé peircingy a více dírek do uší. Po propíchnutí jakéhokoliv bodu kromě lalůčku v našem těle narušíme určité akupunkturní dráhy, čímž se mění tok energií v daných místech, a to může mít pozdější následky.

Dále je dobré myslet i na to, že pokud se rozhodneme propíchat si celé ucho dokola, ve stáří už takto rozpíchané ucho nebude vypadat tak dobře. Jak se říká, méně je někdy více.

Jak vychovávat chlapce 2. část Jak vychovávat chlapce 2. část

V první části „Jak vychovávat chlapce“ jsme se věnovali některým zásadám, které nám pomohou vychovat z chlapce správného muže – potřeba mužského vzoru, být gentleman a umět si po sobě uklidit.

Jak vychovávat chlapce Jak vychovávat chlapce 1.část

Pro matky, které vychovávají chlapce, je mužský svět úplnou neznámou a dnešní elektronická doba přeplněná nezávaznými umělými vztahy přes internet a naprosté ztráty zodpovědnosti a morálky tomu vůbec...

Kdy říct dítěti, že Ježíšek neexistuje? Kdy říct dítěti, že Ježíšek neexistuje?

Zda je čas dítěti říct, že Ježíšek není, je dilema, které trápí nejednoho rodiče malého dítěte. Často tápeme nad tím, kdy je ten správný věk a čas pro sdělení této celkem zásadní informace, která velmi zasáhne do fantazie dítěte.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka