facebook
Dobré ráno, je pondělí 20.11.2017 a svátek slaví Nikola

Propichování oušek


Ilustrační fotografie


Propichování oušek je už dlouhou dobu módní záležitostí malých holčiček. Spousta z nás má však obavy, že propíchnutím boltců může nějak narušit funkci určitých orgánů, protože každý zásah do těla  muže nést své následky. Jsou tyto obavy vůbec na místě a jaké informace by měli rodiče mít?

Kdy je nechat propíchnout?

Většina rodičů se již řadu let rozhoduje pro propíchnutí ihned v porodnici nebo velmi brzo po narození. Lékaři však doporučují propíchnutí až kolem 3 měsíce věku, protože imunitní systém dítěte již začíná uzrávat a je tak více odolný vůči vnějším vlivům a samotný lalůček je dostatečně velký na správné uchopení.

Hrozí nějaké komplikace?

Většina dětí snáší propíchnutí velmi dobře. Po zákroku se občas mohou vyskytnout tukové bulky, dopředu se ale reakce odhadnout nedá. Někteří lékaři to považují za první projev nesnášenlivosti kovu v těle. Neustále totiž přibývá pacientů alergických na nikl, ze kterého je vyráběna většina lékařských nástrojů a ze kterého jsou z části vyráběny i šperky.

Co by ještě měli rodiče vědět?

Jelikož nevíme, zda bude dítě vůbec chtít náušnice nosit, necháváme rozhodnutí v pozdějším věku na nich. Je třeba také myslet na to, že jako miminka bolest tolik nevnímáme, nebo si ji přinejmenším nepamatujeme. Sám teenager si musí rozmyslet, zda to chce podstoupit a vydržet.

Lékaři dále nedoporučují různé peircingy a více dírek do uší. Po propíchnutí jakéhokoliv bodu kromě lalůčku v našem těle narušíme určité akupunkturní dráhy, čímž se mění tok energií v daných místech, a to může mít pozdější následky.

Dále je dobré myslet i na to, že pokud se rozhodneme propíchat si celé ucho dokola, ve stáří už takto rozpíchané ucho nebude vypadat tak dobře. Jak se říká, méně je někdy více.Tajné triky pro dokonalý styl vašeho teenagera Tajné triky pro dokonalý styl vašeho teenagera

Když vám dítko odroste, tak si sice můžete ulevit, že odpadlo velké množství starostí, ale ruku na srdce, přichází další a říká se, že s vyšším věkem i větší. Každá maminka teenagera, by o tom mohla povídat.

Výchova ditete a rozvoj jeho osobnosti Výchova ditete a rozvoj jeho osobnosti

Početí dítěte je v životě každé ženy nezapomenutelný okamžik. Rádi bychom, aby zdědily naší barvu očí, vlasů nebo styl chůze. Neméně často si přejeme, aby je lákaly stejné aktivity jako nás a dostaly se při jejich...

Mateřství a kariéra Mateřství a kariéra

V dnešní době se ženy rozhodují založit rodinu až mnohem později než tomu bylo dříve, kdy osmnáctiletá matka nebyla ničím ojedinělým. Mateřství se plánuje až poté, jakmile žena vystuduje a...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka