facebook
Dobré odpoledne, je neděle 13.6.2021 a svátek slaví Antonín

Turistika s dětmi


Ilustrační fotografie


Turistika patří mezi oblíbené prázdninové sporty a tak není divu, že i rodiče rádi se svými ratolestmi vyrazí na nějaký ten výlet. Ani rodiče s velmi malým miminkem nechtějí sedět doma. Problém nastává, když máme malé miminko a nejsme si úplně jisti, zda je dobré vyrazit i s ním, popřípadě jaký terén a náročnost trasy zvolit.


Kam vyrazit a na jak dlouho

Pro začátek je dobré plánovat pouze jednodenní výlety. Malé dítě je přeci jenom rychleji unavené, i když sedí v krosničce či ve vaku, působí na něj počasí, tlak a všechny vnější vlivy.  Je důležité předem určit trasu, místo a čas, kdy kam dorazíte. Budete tak mít dobrý přehled nad tím, kdy a kde budete moct například dítě nakojit, přebalit, nakrmit apod. Vyrazte nejlépe tam, kde to již dobře znáte, kde nezabloudíte a máte jistotu, že je na určitém místě odpočívárna či restaurace, abyste si mohli také na chvíli odpočinout. Ideálním prostředím je trasa v lese na čerstvém vzduchu, kde nemusíte jít podél silnice ani po louce, kde přímo praží slunce. Je tedy dobré znát dopředu předpověď počasí.

Co s sebou?

Je třeba se den před výletem dobře připravit a popřípadě nakoupit vše, co je nutné. Zde je několik tipů, které se můžou hodit:

1. Taška na přebalování – přeci jen nejvíce věcí ponesete pro mimčo
2. Látkové pleny – v případě upatlání obličeje nebo ručiček
3. Plenky – pro běžné přebalení i pro případ nehody
4. Vlhčené dětské ubrousky – skvělá pomoc nejen na výletech ale i ve všedních dnech
5. Dudlík
6. Náhradní oblečení a hlavně čepičku pro případ slunečného počasí
7. Miska a lžička na jídlo
8. Pláštěnka
9. Opalovací krém a gel pro případ štípnutí hmyzem
10.Deka
11. …a samozřejmě dostatečný pitný režim a dostatek jídla pro mimčo (pokud již nekojíte)

5 zajímavostí o dětských kočárcích 5 zajímavostí o dětských kočárcích

Kočárek patří bytostně k dětství, stejně jako starostliví rodiče anebo hračky. Přesto existuje mnoho zajímavostí, které jste možná o těchto „vozítkách“ pro miminka nevěděla.

Dítě v autě Dítě v autě

V dnešní době je téměř v každé domácnosti vozidlo, a jakmile se do rodiny narodí dítě, je nutné zajistit jeho bezpečnost při provozu tímto vozidlem. Rodiče by měli dbát na bezpečnost svého dítěte v autě od samého počátku a v žádném...

Jak vybrat autosedačku Jak vybrat autosedačku

Při cestování autem se mnoho dětí neobejde bez autosedačky. Patří do ní ty, které váží méně než 36 kg a měří do 150 cm. Mnoho rodičů tak vozí v autosedačce nejen své novorozence, ale také školáky a předškoláky. Jak ale...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka