facebook
Dobrý podvečer, je pondělí 16.5.2022 a svátek slaví Přemysl

Turistika s dětmi


Ilustrační fotografie


Turistika patří mezi oblíbené prázdninové sporty a tak není divu, že i rodiče rádi se svými ratolestmi vyrazí na nějaký ten výlet. Ani rodiče s velmi malým miminkem nechtějí sedět doma. Problém nastává, když máme malé miminko a nejsme si úplně jisti, zda je dobré vyrazit i s ním, popřípadě jaký terén a náročnost trasy zvolit.


Kam vyrazit a na jak dlouho

Pro začátek je dobré plánovat pouze jednodenní výlety. Malé dítě je přeci jenom rychleji unavené, i když sedí v krosničce či ve vaku, působí na něj počasí, tlak a všechny vnější vlivy.  Je důležité předem určit trasu, místo a čas, kdy kam dorazíte. Budete tak mít dobrý přehled nad tím, kdy a kde budete moct například dítě nakojit, přebalit, nakrmit apod. Vyrazte nejlépe tam, kde to již dobře znáte, kde nezabloudíte a máte jistotu, že je na určitém místě odpočívárna či restaurace, abyste si mohli také na chvíli odpočinout. Ideálním prostředím je trasa v lese na čerstvém vzduchu, kde nemusíte jít podél silnice ani po louce, kde přímo praží slunce. Je tedy dobré znát dopředu předpověď počasí.

Co s sebou?

Je třeba se den před výletem dobře připravit a popřípadě nakoupit vše, co je nutné. Zde je několik tipů, které se můžou hodit:

1. Taška na přebalování – přeci jen nejvíce věcí ponesete pro mimčo
2. Látkové pleny – v případě upatlání obličeje nebo ručiček
3. Plenky – pro běžné přebalení i pro případ nehody
4. Vlhčené dětské ubrousky – skvělá pomoc nejen na výletech ale i ve všedních dnech
5. Dudlík
6. Náhradní oblečení a hlavně čepičku pro případ slunečného počasí
7. Miska a lžička na jídlo
8. Pláštěnka
9. Opalovací krém a gel pro případ štípnutí hmyzem
10.Deka
11. …a samozřejmě dostatečný pitný režim a dostatek jídla pro mimčo (pokud již nekojíte)

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám! Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby...

Výběr kočárku Výběr kočárku

Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou...

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky! Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka