facebook
Příjemnou noc, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Cestování s kočárkem


Ilustrační fotografie


Kočárek je nezbytnou součástí výbavy rodiny s dítětem. V dnešní době je poměrně nemyslitelné, že bychom s kočárkem všude chodili pouze pěšky, ale čas od času je nutné zajet i do vzdálenějšího místa. Ideálním řešením je přesun kočárku v autě. Tato možnost však nemusí být vždy k dispozici, a proto je nezbytné volit i jinou alternativu dopravy, jakou je městská hromadná doprava.

Cestování s kočárkem v městské hromadné dopravě není zrovna jednoduché. Máme-li čas, je vhodné cestu si dopředu naplánovat a zjistit si, zda daný spoj disponuje nízkopodlažním vozem. V takovém případě si totiž usnadníme práci s nastupováním a vystupováním a nemusíme se obávat, že by nebyl v okolí někdo ochoten pomoci. Kočárek totiž není nic lehkého, zvláště připočítáme-li ještě i hmotnost svého děťátka. Jestliže proto již při výběru kočárku víme, že s ním budeme takto častěji cestovat, lze jedině doporučit hledat lehčí variantu.

Při přepravě hromadným prostředkem je nutné pamatovat i na jistá pravidla. K nástupu lze používat jen ty dveře k tomu určené, které jsou zpravidla označené symbolem kočárku. Uvnitř je potřeba dbát na místo určené pro kočárek. Nemělo by nás překvapit, jestliže nám řidič neumožní nastoupit do vozu, na což má právo zejména v případě, že je nadměrně obsazený nebo již není místo pro kočárek volné. Před vystoupením v cílové zastávce je potřeba dát řidiči znamení o plánovaném výstupu s kočárkem, aby v zastávce počkal delší dobu. Při cestování metrem, kde je nutné používat eskalátory, musí rodiče s kočárky dbát zákazu jízdy s kočárkem na těchto schodech. Pro ně je tedy určen výtah.

Z uvedeného vyplývá, že cestování s kočárkem muže být poměrně náročnou záležitostí. Situace je o těžší, máme-li již doma větší dítě a k němu přibude miminko. V takovém případě se ke všem strastem z cestování s kočárkem připojí ještě dohled nad většinou neposedným starším sourozencem. K některým kočárkům lze v takových případech dokoupit tzv. stupátko, kde se starší sourozenec alespoň chvilku povozí, když je unavený.

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám! Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby...

Výběr kočárku Výběr kočárku

Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou...

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky! Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka