facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 22.10.2018 a svátek slaví Sabina

Cestování s kočárkem


Ilustrační fotografie


Kočárek je nezbytnou součástí výbavy rodiny s dítětem. V dnešní době je poměrně nemyslitelné, že bychom s kočárkem všude chodili pouze pěšky, ale čas od času je nutné zajet i do vzdálenějšího místa. Ideálním řešením je přesun kočárku v autě. Tato možnost však nemusí být vždy k dispozici, a proto je nezbytné volit i jinou alternativu dopravy, jakou je městská hromadná doprava.

Cestování s kočárkem v městské hromadné dopravě není zrovna jednoduché. Máme-li čas, je vhodné cestu si dopředu naplánovat a zjistit si, zda daný spoj disponuje nízkopodlažním vozem. V takovém případě si totiž usnadníme práci s nastupováním a vystupováním a nemusíme se obávat, že by nebyl v okolí někdo ochoten pomoci. Kočárek totiž není nic lehkého, zvláště připočítáme-li ještě i hmotnost svého děťátka. Jestliže proto již při výběru kočárku víme, že s ním budeme takto častěji cestovat, lze jedině doporučit hledat lehčí variantu.

Při přepravě hromadným prostředkem je nutné pamatovat i na jistá pravidla. K nástupu lze používat jen ty dveře k tomu určené, které jsou zpravidla označené symbolem kočárku. Uvnitř je potřeba dbát na místo určené pro kočárek. Nemělo by nás překvapit, jestliže nám řidič neumožní nastoupit do vozu, na což má právo zejména v případě, že je nadměrně obsazený nebo již není místo pro kočárek volné. Před vystoupením v cílové zastávce je potřeba dát řidiči znamení o plánovaném výstupu s kočárkem, aby v zastávce počkal delší dobu. Při cestování metrem, kde je nutné používat eskalátory, musí rodiče s kočárky dbát zákazu jízdy s kočárkem na těchto schodech. Pro ně je tedy určen výtah.

Z uvedeného vyplývá, že cestování s kočárkem muže být poměrně náročnou záležitostí. Situace je o těžší, máme-li již doma větší dítě a k němu přibude miminko. V takovém případě se ke všem strastem z cestování s kočárkem připojí ještě dohled nad většinou neposedným starším sourozencem. K některým kočárkům lze v takových případech dokoupit tzv. stupátko, kde se starší sourozenec alespoň chvilku povozí, když je unavený.
happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Pěšky nebo na kole s dětmi? Pěšky nebo na kole s dětmi?

Plánujete rodinný výlet se svými dětmi a rozhodujete se, zda vyrazit pěšky nebo na kole? Oba způsoby mají své výhody i nedostatky, na které jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit.

Turistika s dětmi Turistika s dětmi

Turistika patří mezi oblíbené prázdninové sporty a tak není divu, že i rodiče rádi se svými ratolestmi vyrazí na nějaký ten výlet. Ani rodiče s velmi malým miminkem nechtějí sedět doma. Problém nastává, když máme malé miminko a ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka