facebook
Dobré ráno, je sobota 18.9.2021 a svátek slaví Kryštof

Cestování s kočárkem


Ilustrační fotografie


Kočárek je nezbytnou součástí výbavy rodiny s dítětem. V dnešní době je poměrně nemyslitelné, že bychom s kočárkem všude chodili pouze pěšky, ale čas od času je nutné zajet i do vzdálenějšího místa. Ideálním řešením je přesun kočárku v autě. Tato možnost však nemusí být vždy k dispozici, a proto je nezbytné volit i jinou alternativu dopravy, jakou je městská hromadná doprava.

Cestování s kočárkem v městské hromadné dopravě není zrovna jednoduché. Máme-li čas, je vhodné cestu si dopředu naplánovat a zjistit si, zda daný spoj disponuje nízkopodlažním vozem. V takovém případě si totiž usnadníme práci s nastupováním a vystupováním a nemusíme se obávat, že by nebyl v okolí někdo ochoten pomoci. Kočárek totiž není nic lehkého, zvláště připočítáme-li ještě i hmotnost svého děťátka. Jestliže proto již při výběru kočárku víme, že s ním budeme takto častěji cestovat, lze jedině doporučit hledat lehčí variantu.

Při přepravě hromadným prostředkem je nutné pamatovat i na jistá pravidla. K nástupu lze používat jen ty dveře k tomu určené, které jsou zpravidla označené symbolem kočárku. Uvnitř je potřeba dbát na místo určené pro kočárek. Nemělo by nás překvapit, jestliže nám řidič neumožní nastoupit do vozu, na což má právo zejména v případě, že je nadměrně obsazený nebo již není místo pro kočárek volné. Před vystoupením v cílové zastávce je potřeba dát řidiči znamení o plánovaném výstupu s kočárkem, aby v zastávce počkal delší dobu. Při cestování metrem, kde je nutné používat eskalátory, musí rodiče s kočárky dbát zákazu jízdy s kočárkem na těchto schodech. Pro ně je tedy určen výtah.

Z uvedeného vyplývá, že cestování s kočárkem muže být poměrně náročnou záležitostí. Situace je o těžší, máme-li již doma větší dítě a k němu přibude miminko. V takovém případě se ke všem strastem z cestování s kočárkem připojí ještě dohled nad většinou neposedným starším sourozencem. K některým kočárkům lze v takových případech dokoupit tzv. stupátko, kde se starší sourozenec alespoň chvilku povozí, když je unavený.

KAWALLO VYCHYTÁVKA PRO VOLNÉ RUCE MÁ JMÉNO : KAWALLO

Cestujete s menšími dětmi ? Chystáte se na delší výlet nebo procházku ? Anebo jenom zařídit pár nezbytností ve městě, ale vaše malé dítko toho ještě tolik neujde a když, tak ne zrovna tempem, které by vám vyhovovalo ?

5 zajímavostí o dětských kočárcích 5 zajímavostí o dětských kočárcích

Kočárek patří bytostně k dětství, stejně jako starostliví rodiče anebo hračky. Přesto existuje mnoho zajímavostí, které jste možná o těchto „vozítkách“ pro miminka nevěděla.

Dítě v autě Dítě v autě

V dnešní době je téměř v každé domácnosti vozidlo, a jakmile se do rodiny narodí dítě, je nutné zajistit jeho bezpečnost při provozu tímto vozidlem. Rodiče by měli dbát na bezpečnost svého dítěte v autě od samého počátku a v žádném...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka