facebook
Příjemnou noc, je neděle 25.10.2020 a svátek slaví Erik

Barvy a doplňky v dětském pokoji podle feng-šuej


Ilustrační fotografie


Barevné řešení dětského pokoje je mezi rodiči obecně často diskutovaným tématem. Někteří volí barvu podle pohlaví svého dítěte, jiní například podle oblíbených pohádkových postaviček. Ať tak či tak, z pohledu feng-šuej je barevné ztvárnění dětského pokoje méně podstatným kritériem pro vytvoření náležité harmonie.

Pro správné proudění energie čchi je nepodstatné, jakou barvu budou mít zdi v dané místnosti, proto by rodiče měli pro dětský pokoj zvolit barvu, která bude příjemná jim a zejména pak jejich dětem. V tomto případě tak rodiče mohou plně rozvinout svoji fantazii a myslet na své dítě, aby bylo ve svém pokoji spokojené. Důležité je, aby byl dětský pokoj pro dítě příjemný, a to jak v období denních aktivit a hraní, ale i pro případ odpočinku.

Pokud jde o doplňky, kterými chceme vybavit dětský pokoj, důležité je zaměřit se na dnes všudypřítomnou elektroniku. V dnešní době lze asi jen těžko požadovat, aby dítě, zejména pak to školou povinné, nemělo v dětském pokoji počítač. Mnohé děti mají i televizi a rodiče jim tak mohou pustit jejich oblíbenou pohádku, zatímco se budou dívat na svůj oblíbený pořad. To je samozřejmě ěcí každého rodiče, co všechno svým dětem stran elektroniky pořídí. Nicméně z pozice feng-šuej se však jedná o rušivé elementy, jejichž negativní působení bychom měli eliminovat, pokud je nemůžeme z pokoje zcela odstranit. Zásadou je, aby tyto přístroje byly umístěny co možná nejdál od postele.

Specifickým doplňkem je akvárium s rybičkami. Ta se vyskytují často zejména v bytech, aby tak děti měly alespoň nějaké to domácí zvířátko. Akvárium však představuje silný zdroj vody v interiéru, a proto by se mělo vždy důkladně zvažovat jeho umístění. K tomu lze doporučit přizvat si odborníka. V opačném případě to může mít totiž negativní vliv na osoby žijící v takovém prostředí.

Velký úklid bez starostí! Velký úklid bez starostí!

Je velký úklid i vaší noční můrou? Pak rozhodně nejste výjimkou! Pořádné gruntování je sice třeba provádět jen několikrát do roka, ovšem velmi důsledně a pečlivě, proto vás může připravit o spoustu drahocenného času.

Ukliďme si domov Ukliďme si domov

Domov – ložnice, obývací pokoj, kuchyně, dětský pokoj, koupelna. Někde v rohu vysavač, mop. Na dřezu houbička, drátěnka a saponát. Máte doma uklizeno? No, rámcově jde říci, že ano. Většinou je to fajn.

Výběr postýlky Výběr postýlky

Každý rodič, který zařizuje pro svého novorozeného potomka dětský pokojíček, musí předem promýšlet spoustu věcí. Jakou barvou vymalovat, jaký koberec či podlaha je nejvhodnější a podobně. Nejdůležitější částí je však nábytek a to hlavně ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka