facebook
Příjemnou noc, je neděle 25.8.2019 a svátek slaví Radim

Barvy a doplňky v dětském pokoji podle feng-šuej


Ilustrační fotografie


Barevné řešení dětského pokoje je mezi rodiči obecně často diskutovaným tématem. Někteří volí barvu podle pohlaví svého dítěte, jiní například podle oblíbených pohádkových postaviček. Ať tak či tak, z pohledu feng-šuej je barevné ztvárnění dětského pokoje méně podstatným kritériem pro vytvoření náležité harmonie.

Pro správné proudění energie čchi je nepodstatné, jakou barvu budou mít zdi v dané místnosti, proto by rodiče měli pro dětský pokoj zvolit barvu, která bude příjemná jim a zejména pak jejich dětem. V tomto případě tak rodiče mohou plně rozvinout svoji fantazii a myslet na své dítě, aby bylo ve svém pokoji spokojené. Důležité je, aby byl dětský pokoj pro dítě příjemný, a to jak v období denních aktivit a hraní, ale i pro případ odpočinku.

Pokud jde o doplňky, kterými chceme vybavit dětský pokoj, důležité je zaměřit se na dnes všudypřítomnou elektroniku. V dnešní době lze asi jen těžko požadovat, aby dítě, zejména pak to školou povinné, nemělo v dětském pokoji počítač. Mnohé děti mají i televizi a rodiče jim tak mohou pustit jejich oblíbenou pohádku, zatímco se budou dívat na svůj oblíbený pořad. To je samozřejmě ěcí každého rodiče, co všechno svým dětem stran elektroniky pořídí. Nicméně z pozice feng-šuej se však jedná o rušivé elementy, jejichž negativní působení bychom měli eliminovat, pokud je nemůžeme z pokoje zcela odstranit. Zásadou je, aby tyto přístroje byly umístěny co možná nejdál od postele.

Specifickým doplňkem je akvárium s rybičkami. Ta se vyskytují často zejména v bytech, aby tak děti měly alespoň nějaké to domácí zvířátko. Akvárium však představuje silný zdroj vody v interiéru, a proto by se mělo vždy důkladně zvažovat jeho umístění. K tomu lze doporučit přizvat si odborníka. V opačném případě to může mít totiž negativní vliv na osoby žijící v takovém prostředí.

Jak vybrat vhodný dárek pro muže a ženy

Všichni to občas řešíme. Jedeme k příbuzným na návštěvu, někdo blízký slaví narozeniny nebo se kamarádce narodilo miminko a my nechceme přijet s prázdnou.

Jak správně vybírat hračky pro malé děti Jak správně vybírat hračky pro malé děti

Hračkami pro děti se to kolem nás jen hemží. Je jich tolik, že nevíme jakou vybrat, natož zda bude dítě vůbec dlouhodobě bavit. Každou chvíli se na nás také valí špatné recenze, které popisují hračky jako...

Tipy pro zdravější domácnost Tipy pro zdravější domácnost

Každý chce mít kolem sebe zdravější a čistší životní prostředí. Mnoho věcí ovlivnit nelze, ale lze začít u své vlastní domácnosti, přičemž v mnohých případech stačí jen pár drobných změn. Jestliže zrovna zařizujete bydlení nebo provádíte...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka