facebook
Dobré ráno, je pondělí 10.12.2018 a svátek slaví Julie

7 důvodů, proč investovat do bambusového ložního prádla


Ilustrační fotografie

Bambusové vlákno je velký hit. Vyrábí se z něj plínky, oblečení a úspěchu se dočkalo také v oblasti ložního prádla. V čem je lepší než klasická bavlna? Jaké varianty bambusových prostěradel jsou na trhu k mání?

 

1) Bambus je přirozeně hypoalergenní a antibakteriální materiál


Bambusové vlákno obsahuje složku Bamboo Khun, která je vysoce odolná vůči bakteriím, plísním a dalším škůdcům, jež v ní nenalézají živnou půdu.

 

2) Bambus je jako stvořený pro citlivou dětskou pokožku


Udrží pokožku v suchu (vlákno je supersavé), zároveň mezi kůží a vláknem zachovává přirozené mikroklima a je velmi příjemný na dotek. Věděli jste například, že bambusové vlákno je daleko jemnější než bavlna? Na dotek připomíná kašmír.

 

3) Bambus je ekologický


Jedná se o rychle obnovitelný přírodní zdroj, při jehož pěstování není nutné využívat pesticidy a hnojiva pro urychlení růstu. Bambus roste neuvěřitelně rychle – až o 2,5 metru během 24 hodin!

 

4) V zimě bambusové vlákno hřeje a v létě chladí


Je tomu tak proto, že má velmi dobré termoregulační schopnosti. Bylo zjištěno, že v létě chladí 2-3krát lépe než bavlna. Když budete mít doma bambusová prostěradla, nemusíte si už lámat hlavu s tím, do čeho postel převléknout se začátkem letní/zimní sezóny.

 

5) Bambus saje vlhkost čtyřikrát lépe než bavlna


Bambusové vlákno je supersavé, proto je také velmi oblíbeným materiálem na výrobu osušek, ručníků a prostěradel. Protože se v látce nedrží vlhkost a nemnoží se v ní bakterie, bambusová prostěradla zůstávají dlouho svěží a bez zápachu. Pokud se v noci potíte, budete se v něm lépe cítit.

 

6) Bambusové vlákno s vysokou gramáží je pevné, netrhá se a dlouho vydrží


Při výběru prostěradla dbejte především na to, aby mělo gramáž minimálně 170 g/m2. Gramáž je hustota látky, která zaručuje jistou míru pevnosti a oděruvzdornosti. Vysoká gramáž jde tedy ruku v ruce s dlouhou životností a kvalitou.

 

7) Bambusové vlákno je velmi nenáročné na údržbu


Bambusové prostěradlo se pere do teploty 40 °C. Protože výborně drží tvar, nemusí se žehlit. Řadí se také k materiálům, jež si zachovávají stálobarevnost i po mnoha vypráních. Velice oblíbená jsou bambusová jersey prostěradla s praktickou gumou, která na matraci pevně drží. Bambusová froté prostěradla potom mívají o něco vyšší gramáž a lepší savost. Je jen na vás, které si vyberete. Hodí se do každé postele i postýlky!

www.rodinnebaleni.cz Prostěradla – nezbytná součást kvalitního spánku

Pořád přemýšlíte, co vám ještě chybí ve vaší ložnici? Když pominete příjemně vymalované stěny, kvalitní nábytek, přirozené osvětlení a měkké povlečení, zbývají jen luxusní prostěradla.

Velký úklid bez starostí! Velký úklid bez starostí!

Je velký úklid i vaší noční můrou? Pak rozhodně nejste výjimkou! Pořádné gruntování je sice třeba provádět jen několikrát do roka, ovšem velmi důsledně a pečlivě, proto vás může připravit o spoustu drahocenného času.

Ukliďme si domov Ukliďme si domov

Domov – ložnice, obývací pokoj, kuchyně, dětský pokoj, koupelna. Někde v rohu vysavač, mop. Na dřezu houbička, drátěnka a saponát. Máte doma uklizeno? No, rámcově jde říci, že ano. Většinou je to fajn.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka