facebook
Dobrý večer, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

7 důvodů, proč investovat do bambusového ložního prádla


Ilustrační fotografie

Bambusové vlákno je velký hit. Vyrábí se z něj plínky, oblečení a úspěchu se dočkalo také v oblasti ložního prádla. V čem je lepší než klasická bavlna? Jaké varianty bambusových prostěradel jsou na trhu k mání?

 

1) Bambus je přirozeně hypoalergenní a antibakteriální materiál


Bambusové vlákno obsahuje složku Bamboo Khun, která je vysoce odolná vůči bakteriím, plísním a dalším škůdcům, jež v ní nenalézají živnou půdu.

 

2) Bambus je jako stvořený pro citlivou dětskou pokožku


Udrží pokožku v suchu (vlákno je supersavé), zároveň mezi kůží a vláknem zachovává přirozené mikroklima a je velmi příjemný na dotek. Věděli jste například, že bambusové vlákno je daleko jemnější než bavlna? Na dotek připomíná kašmír.

 

3) Bambus je ekologický


Jedná se o rychle obnovitelný přírodní zdroj, při jehož pěstování není nutné využívat pesticidy a hnojiva pro urychlení růstu. Bambus roste neuvěřitelně rychle – až o 2,5 metru během 24 hodin!

 

4) V zimě bambusové vlákno hřeje a v létě chladí


Je tomu tak proto, že má velmi dobré termoregulační schopnosti. Bylo zjištěno, že v létě chladí 2-3krát lépe než bavlna. Když budete mít doma bambusová prostěradla, nemusíte si už lámat hlavu s tím, do čeho postel převléknout se začátkem letní/zimní sezóny.

 

5) Bambus saje vlhkost čtyřikrát lépe než bavlna


Bambusové vlákno je supersavé, proto je také velmi oblíbeným materiálem na výrobu osušek, ručníků a prostěradel. Protože se v látce nedrží vlhkost a nemnoží se v ní bakterie, bambusová prostěradla zůstávají dlouho svěží a bez zápachu. Pokud se v noci potíte, budete se v něm lépe cítit.

 

6) Bambusové vlákno s vysokou gramáží je pevné, netrhá se a dlouho vydrží


Při výběru prostěradla dbejte především na to, aby mělo gramáž minimálně 170 g/m2. Gramáž je hustota látky, která zaručuje jistou míru pevnosti a oděruvzdornosti. Vysoká gramáž jde tedy ruku v ruce s dlouhou životností a kvalitou.

 

7) Bambusové vlákno je velmi nenáročné na údržbu


Bambusové prostěradlo se pere do teploty 40 °C. Protože výborně drží tvar, nemusí se žehlit. Řadí se také k materiálům, jež si zachovávají stálobarevnost i po mnoha vypráních. Velice oblíbená jsou bambusová jersey prostěradla s praktickou gumou, která na matraci pevně drží. Bambusová froté prostěradla potom mívají o něco vyšší gramáž a lepší savost. Je jen na vás, které si vyberete. Hodí se do každé postele i postýlky!

Barvy a doplňky v dětském pokoji podle feng-šuej Barvy a doplňky v dětském pokoji podle feng-šuej

Barevné řešení dětského pokoje je mezi rodiči obecně často diskutovaným tématem. Někteří volí barvu podle pohlaví svého dítěte, jiní například podle oblíbených pohádkových postaviček. Ať tak či tak, z pohledu feng-šuej je...

Výběr povlečení. Má každý člen vaší rodiny to, které potřebuje? Výběr povlečení. Má každý člen vaší rodiny to, které potřebuje?

Pečlivě jste si vybrala matraci i rošt. Dala pozor, aby v ložnici nebylo moc rušivých elementů, dítěti jste k posteli dala zarážku, aby během spánku nespadlo, možná vám v ložnici visí...

Dětský pokoj podle feng-šuej Dětský pokoj podle feng-šuej

Feng-šuej je tradiční čínské učení, které je staré přes 4000 let. Toto učení spočívá v nastolení harmonie mezi člověkem a jeho okolním prostředím. Základem je proudění energie zvané čchi, která bude v prostoru proudit...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka