facebook
Dobré ráno, je sobota 18.9.2021 a svátek slaví Kryštof

7 důvodů, proč investovat do bambusového ložního prádla


Ilustrační fotografie

Bambusové vlákno je velký hit. Vyrábí se z něj plínky, oblečení a úspěchu se dočkalo také v oblasti ložního prádla. V čem je lepší než klasická bavlna? Jaké varianty bambusových prostěradel jsou na trhu k mání?

 

1) Bambus je přirozeně hypoalergenní a antibakteriální materiál


Bambusové vlákno obsahuje složku Bamboo Khun, která je vysoce odolná vůči bakteriím, plísním a dalším škůdcům, jež v ní nenalézají živnou půdu.

 

2) Bambus je jako stvořený pro citlivou dětskou pokožku


Udrží pokožku v suchu (vlákno je supersavé), zároveň mezi kůží a vláknem zachovává přirozené mikroklima a je velmi příjemný na dotek. Věděli jste například, že bambusové vlákno je daleko jemnější než bavlna? Na dotek připomíná kašmír.

 

3) Bambus je ekologický


Jedná se o rychle obnovitelný přírodní zdroj, při jehož pěstování není nutné využívat pesticidy a hnojiva pro urychlení růstu. Bambus roste neuvěřitelně rychle – až o 2,5 metru během 24 hodin!

 

4) V zimě bambusové vlákno hřeje a v létě chladí


Je tomu tak proto, že má velmi dobré termoregulační schopnosti. Bylo zjištěno, že v létě chladí 2-3krát lépe než bavlna. Když budete mít doma bambusová prostěradla, nemusíte si už lámat hlavu s tím, do čeho postel převléknout se začátkem letní/zimní sezóny.

 

5) Bambus saje vlhkost čtyřikrát lépe než bavlna


Bambusové vlákno je supersavé, proto je také velmi oblíbeným materiálem na výrobu osušek, ručníků a prostěradel. Protože se v látce nedrží vlhkost a nemnoží se v ní bakterie, bambusová prostěradla zůstávají dlouho svěží a bez zápachu. Pokud se v noci potíte, budete se v něm lépe cítit.

 

6) Bambusové vlákno s vysokou gramáží je pevné, netrhá se a dlouho vydrží


Při výběru prostěradla dbejte především na to, aby mělo gramáž minimálně 170 g/m2. Gramáž je hustota látky, která zaručuje jistou míru pevnosti a oděruvzdornosti. Vysoká gramáž jde tedy ruku v ruce s dlouhou životností a kvalitou.

 

7) Bambusové vlákno je velmi nenáročné na údržbu


Bambusové prostěradlo se pere do teploty 40 °C. Protože výborně drží tvar, nemusí se žehlit. Řadí se také k materiálům, jež si zachovávají stálobarevnost i po mnoha vypráních. Velice oblíbená jsou bambusová jersey prostěradla s praktickou gumou, která na matraci pevně drží. Bambusová froté prostěradla potom mívají o něco vyšší gramáž a lepší savost. Je jen na vás, které si vyberete. Hodí se do každé postele i postýlky!

Tipy pro funkční dětský pokoj Tipy pro funkční dětský pokoj

Dětský pokoj by měl být pro dítě útočištěm, kde se bude cítit příjemně, bezpečně a jeho zařízení bude podněcovat fantazii dítěte. Dětský pokoj by měl být prostorem vhodným k odpočinku, hrám i učení dítěte.

Jak vybrat vhodný dárek pro muže a ženy

Všichni to občas řešíme. Jedeme k příbuzným na návštěvu, někdo blízký slaví narozeniny nebo se kamarádce narodilo miminko a my nechceme přijet s prázdnou.

Jak správně vybírat hračky pro malé děti Jak správně vybírat hračky pro malé děti

Hračkami pro děti se to kolem nás jen hemží. Je jich tolik, že nevíme jakou vybrat, natož zda bude dítě vůbec dlouhodobě bavit. Každou chvíli se na nás také valí špatné recenze, které popisují hračky jako...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka