facebook
Příjemnou noc, je úterý 18.9.2018 a svátek slaví Kryštof

7 důvodů, proč investovat do bambusového ložního prádla


Ilustrační fotografie

Bambusové vlákno je velký hit. Vyrábí se z něj plínky, oblečení a úspěchu se dočkalo také v oblasti ložního prádla. V čem je lepší než klasická bavlna? Jaké varianty bambusových prostěradel jsou na trhu k mání?

 

1) Bambus je přirozeně hypoalergenní a antibakteriální materiál


Bambusové vlákno obsahuje složku Bamboo Khun, která je vysoce odolná vůči bakteriím, plísním a dalším škůdcům, jež v ní nenalézají živnou půdu.

 

2) Bambus je jako stvořený pro citlivou dětskou pokožku


Udrží pokožku v suchu (vlákno je supersavé), zároveň mezi kůží a vláknem zachovává přirozené mikroklima a je velmi příjemný na dotek. Věděli jste například, že bambusové vlákno je daleko jemnější než bavlna? Na dotek připomíná kašmír.

 

3) Bambus je ekologický


Jedná se o rychle obnovitelný přírodní zdroj, při jehož pěstování není nutné využívat pesticidy a hnojiva pro urychlení růstu. Bambus roste neuvěřitelně rychle – až o 2,5 metru během 24 hodin!

 

4) V zimě bambusové vlákno hřeje a v létě chladí


Je tomu tak proto, že má velmi dobré termoregulační schopnosti. Bylo zjištěno, že v létě chladí 2-3krát lépe než bavlna. Když budete mít doma bambusová prostěradla, nemusíte si už lámat hlavu s tím, do čeho postel převléknout se začátkem letní/zimní sezóny.

 

5) Bambus saje vlhkost čtyřikrát lépe než bavlna


Bambusové vlákno je supersavé, proto je také velmi oblíbeným materiálem na výrobu osušek, ručníků a prostěradel. Protože se v látce nedrží vlhkost a nemnoží se v ní bakterie, bambusová prostěradla zůstávají dlouho svěží a bez zápachu. Pokud se v noci potíte, budete se v něm lépe cítit.

 

6) Bambusové vlákno s vysokou gramáží je pevné, netrhá se a dlouho vydrží


Při výběru prostěradla dbejte především na to, aby mělo gramáž minimálně 170 g/m2. Gramáž je hustota látky, která zaručuje jistou míru pevnosti a oděruvzdornosti. Vysoká gramáž jde tedy ruku v ruce s dlouhou životností a kvalitou.

 

7) Bambusové vlákno je velmi nenáročné na údržbu


Bambusové prostěradlo se pere do teploty 40 °C. Protože výborně drží tvar, nemusí se žehlit. Řadí se také k materiálům, jež si zachovávají stálobarevnost i po mnoha vypráních. Velice oblíbená jsou bambusová jersey prostěradla s praktickou gumou, která na matraci pevně drží. Bambusová froté prostěradla potom mívají o něco vyšší gramáž a lepší savost. Je jen na vás, které si vyberete. Hodí se do každé postele i postýlky!
Výběr postýlky Výběr postýlky

Každý rodič, který zařizuje pro svého novorozeného potomka dětský pokojíček, musí předem promýšlet spoustu věcí. Jakou barvou vymalovat, jaký koberec či podlaha je nejvhodnější a podobně. Nejdůležitější částí je však nábytek a to hlavně ...

Povlečení ledové království Nepodceňte výběr povlečení pro vaše dítě! Řídí se jinými pravidly!

Povlečení pro sebe vybíráme nejčastěji podle designu. U dětského také hraje motiv velkou roli, ovšem nesmí stát na prvním místě. Naučte se, jak vybrat to nejlepší povlečení pro vaše dítko, aby...

Bezpečný byt pro děti Bezpečný byt pro děti

Bývá zvykem, že nejvíce úrazů se stává v domácnosti. A to ne pouze dospělým lidem, ale hlavně malým dětem, které jsou v neustálém pohybu v bytě, kde na ně čeká spousta nástrah. Děti jsou od přírody velmi zvědavé a tak ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka