facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Kiwi


Ilustrační fotografie

Kiwi, také známý jako plod popínavých dřevin, je ovocem původem z Číny, které se v dnešní době pěstuje po celém světě. Kiwi je malý ovocný druh s hnědou, chlupatou slupkou, zelenou dužinou plodu a bílým středem, který má mnoho výhod pro lidské zdraví.

 

 

Jednou z největších předností kiwi je jeho vysoký obsah vitamínu C. Podle výzkumu obsahuje jedno malé kiwi více než 100 % doporučené denní dávky vitamínu C. Vitamín C je důležitý pro zdraví kůže, imunitního systému a pomáhá vstřebávat železo z potravy.

 

 

Kromě toho kiwi obsahuje mnoho dalších vitamínů a minerálů, jako jsou vitamíny K, E, A, draslík, hořčík a vláknina. Výzkum také ukázal, že konzumace kiwi může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a zlepšit trávení.

 

 

Konzumace kiwi během těhotenství může být prospěšná pro matku i plod. Kiwi je bohatý na kyselinu listovou, která je důležitá pro zdravý vývoj mozku a nervové soustavy plodu. Kyselina listová také pomáhá snižovat riziko vrozených vad u novorozenců.

 

 

Kiwi lze konzumovat samotné nebo použít jako přísadu v mnoha jídlech. Kiwi se často používá v ovocných salátech, smoothie nebo jako přísada do koláčů a dortů. Kiwi také dodává exotickou chuť různým druhům masa a ryb, a lze ho použít jako ingredience do omáček nebo marinád.

 

 

Závěrem lze říci, že kiwi je skvělá volba pro každého, kdo hledá zdravé a výživné ovoce s mnoha přínosy pro zdraví. Jeho vysoký obsah vitamínu C, minerálů a vlákniny ho činí vynikajícím doplňkem k vaší stravě. Ať už ho jíte samotné nebo ho použijete jako přísadu, určitě si užijete jeho sladkou chuť a přínosy pro vaše zdraví.

Domácí kosmetika II. Domácí kosmetika II.

Tonikum, odličovač nebo krém na suchou pleť si můžete vyrobit doma. Příprava netrvá dlouho, suroviny pořídíte levně a účinky pocítíte okamžitě!

Domácí kosmetika I. Domácí kosmetika I.

Trápí Vás suchá pokožka a vysušené vlasy? Vyrobte si naši petrželovou masku na obličej, olivový zábal na vlasy, nebo kávový tělový peeling. Vše máte za připravené za pár minut a stačí Vám suroviny z kuchyně.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka