facebook
Dobrý podvečer, je čtvrtek 1.10.2020 a svátek slaví Olívie / Oliver

Domácí horká čokoláda


Ilustrační fotografie


Horká čokoláda patří mezi oblíbené nápoje, a to především v chladných dnech. Potěší děti i dospělé, pokud zvolíte kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaa, může Vám nápoj pomoci při onemocnění dýchacích cest.


Doba přípravy:

15 minut


Na 2 porce:
2 hrnky mléka
1 lžíce fondánu (dá se koupit nebo vyrobit*)
1 tabulka hořké čokolády


Postup:
V menším hrnci ohřejeme mléko a necháme zchladnout. Přidáme lžíci fondánu a opět zahříváme. Ve vodní lázni rozpustíme ½ tabulky hořké čokolády s vysokým obsahem kakaa a vlijeme do mléka s fondánem. Dobře promícháme. Horký nápoj přelijeme do hrnků, velice jemně posypeme skořicí a podáváme.


*Výroba fondánu:
500 g cukru svaříme se 160 ml vody. Když ponoříme do hmoty brčko a foukneme, měla by se vynořit bublina. Hmotu vychladíme a mícháme, až vznikne lesklá kaše. Rozprostřeme kaši na pečicí papír a necháme zatuhnout. Po ztuhnutí ji můžeme rozkrájet na kostičky a máčet do horké čokolády. Pokud fondán trochou rozpuštěné čokolády polijeme, máme jednoduchý dezert k čaji nebo kávě. Pokud část vody v receptu nahradíte ovocným sirupem nebo jablečným koncentrátem, bude fondán ještě chutnější.

Čaj na bolest a záněty kloubů Čaj na bolest a záněty kloubů

Pokud nás trápí bolest a záněty kloubů, pomůže nám tento bylinkový čaj.

Nápoj proti nachlazení Nápoj proti nachlazení

Léčivý nápoj, tentokrát jen pro dospělé, bylinky se totiž vaří ve víně. Je ideální na podzimní období i dlouhé zimní večery. Nápoj se přidává do čaje, nebo se pije „jen tak“.

Domácí hruškový likér Domácí hruškový likér

Přípravu hruškového likéru zvládneme s přehledem i doma. Pijeme ho pro jeho příjemnou chuť a velký obsah vitamínu B.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka