facebook
Dobrý podvečer, je sobota 19.1.2019 a svátek slaví Ilona

Existují stále typické hračky pro kluky a pro holky?


Ilustrační fotografie

Chtějí malé holky pořád panenky a plyšáky? A jsou hračky pro kluky opravdu jen hlasité a jezdící? Nemáme rádi stereotypy, ale některé věci se zkrátka jen tak nezmění. Chcete vědět, jakým dárkem svým dětem uděláte zaručeně radost? Poradíme vám, jaké jsou typické hračky pro kluky a holky!

 

Hračky pro kluky

 

Dopravní prostředky

 

Dvě, tři, čtyři nebo celá souprava kol okamžitě přitahují klučičí pozornost už odmala. Čím víc funkcí, tím lépe. A jiné to nebude ani v dospělosti. Autíčka, náklaďáky, autobusy, hasičská auta, stavební stroje, vláčky a další dopravní prostředky jsou zkrátka hračky pro kluky každého věku.

 

 

Akční hrdinové

 

Hrdinové doby se generaci od generace mění, záliba v akčních figurkách se zvláštními schopnostmi, zbraněmi a pomůckami u kluků však zatím neochladla. Znají je z komiksů, filmů, seriálů i pohádek, dokáží si s nimi hrát hodiny a hodiny, a zdatně konkurovat Marvelu v tvoření celých vlastních světů a příběhů.

 

 

Stavebnice a modely

 

Se stavebnicemi si samozřejmě hrají i holčičky, ale málokterá vydrží u skládání velkého díla vydržet tak dlouho, jako většina kluků. I proto se v nabídce setkáme hlavně s modely dopravních prostředků, robotů a akčních hrdinů. Lepené modely jsou rovněž doménou kluků.

 

Sadu nářadí najdeme v téměř každé domácnosti. A je-li její součástí i chlapeček, tak pravděpodobně najdeme sady dvě. Jednu pro dospělé a jednu, se kterou malý kutil napodobuje drobné domácí opravy a učí se tak novým dovednostem a zručnosti.

 

 

Hračky pro holky

 

Panenky a kočárky

 

Neexistuje žádná typičtější hračka pro holky, než je panenka. Na toto téma už byla vypracována spousta studií, které různými způsoby došly k podobnému závěru. A to, že už odmalička se holčičky připravují na roli matky, kterou mají „zakódovanou“. Kočárek pro panenky je pak nezbytným inventářem.

 

Zmenšená domácnost

 

Minikuchyňka, minipračka s minižehličkou, minidomeček s minivybavením,… takového hračky uvidíte u málokterého kluka. Holčičky rády napodobují maminky i tatínky, kteří se starají o domácnost. Do učení běžných domácích prací „nanečisto“ se ale rádi zapojí i kluci. Jen se tím, stejně jako ti velcí, raději moc nechlubí.

 

Holčičí hrdinky a hrdinové

 

Stejně, jako jsou u kluků oblíbení akční hrdinové, mají i holky své preferované hrdiny a hrdinky. Všichni máme ještě v živé paměti, když byla hračkářství, oblečení, doplňky, dětské oslavy a vůbec všechno plné Anny a Elzy, hrdinek z pohádky Ledové království. A nebyla to jen úspěšná reklama, co přitáhlo pozornost holčiček různého věku. Krásné šaty, dlouhé vlasy, netradiční pohádkový hrdina Olaf, silný sourozenecký vztah, chytlavé písničky,… a dětská posedlost vším, co zobrazuje jejich zábavné idoly, je na světě.

 

Koně a poníci

 

Zvířátka sice patří mezi jedny z nejoblíbenějších hraček společných pro obě pohlaví, ale koně a hlavně barevní poníci přece jen vedou spíše u děvčat.

Vzpomínáte si ještě, jaká byla vaše nejoblíbenější hračka?

 

Některé hračky jsou vhodné pro holky i kluky, takže se nebojte při výběru popustit uzdu fantazii.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Děti a vrcholové sporty Děti a vrcholové sporty

Každý se asi dnes shodne s názorem, že je dobré dítě vést k nějaké mimoškolní činnosti, jako je sport, hudba, či výtvarka. Ne každý rodič však zná hranice mezi vedením a mezi vynucováním. Některé děti jsou až příliš nuceni...

Jak na vánoční přání dětí? Jak na vánoční přání dětí?

Pomalu ale jistě se přibližuje období vánoc a s ním i přání našich dětí, co všechno by si přály najít pod vánočním stromkem. Rodiče jsou pak vystaveni velkému tlaku, aby všechna přání svých dětí splnili. Je to však správné, aby...

První zimní mrazíky – ochrana pokožky dítěte před chladem První zimní mrazíky – ochrana pokožky dítěte před chladem

Studené zimní počasí těžko snáší dospělý člověk, natož malé dítě. U malých dětí platí dvojnásob, že, teplotní výkyvy špatně snáší. Jelikož zima v Česku začíná čím dát tím dřív, je třeba miminko na zimu předčasně připravit, aby...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka