facebook
Dobré odpoledne, je středa 19.6.2019 a svátek slaví Leoš

Existují stále typické hračky pro kluky a pro holky?


Ilustrační fotografie

Chtějí malé holky pořád panenky a plyšáky? A jsou hračky pro kluky opravdu jen hlasité a jezdící? Nemáme rádi stereotypy, ale některé věci se zkrátka jen tak nezmění. Chcete vědět, jakým dárkem svým dětem uděláte zaručeně radost? Poradíme vám, jaké jsou typické hračky pro kluky a holky!

 

Hračky pro kluky

 

Dopravní prostředky

 

Dvě, tři, čtyři nebo celá souprava kol okamžitě přitahují klučičí pozornost už odmala. Čím víc funkcí, tím lépe. A jiné to nebude ani v dospělosti. Autíčka, náklaďáky, autobusy, hasičská auta, stavební stroje, vláčky a další dopravní prostředky jsou zkrátka hračky pro kluky každého věku.

 

 

Akční hrdinové

 

Hrdinové doby se generaci od generace mění, záliba v akčních figurkách se zvláštními schopnostmi, zbraněmi a pomůckami u kluků však zatím neochladla. Znají je z komiksů, filmů, seriálů i pohádek, dokáží si s nimi hrát hodiny a hodiny, a zdatně konkurovat Marvelu v tvoření celých vlastních světů a příběhů.

 

 

Stavebnice a modely

 

Se stavebnicemi si samozřejmě hrají i holčičky, ale málokterá vydrží u skládání velkého díla vydržet tak dlouho, jako většina kluků. I proto se v nabídce setkáme hlavně s modely dopravních prostředků, robotů a akčních hrdinů. Lepené modely jsou rovněž doménou kluků.

 

Sadu nářadí najdeme v téměř každé domácnosti. A je-li její součástí i chlapeček, tak pravděpodobně najdeme sady dvě. Jednu pro dospělé a jednu, se kterou malý kutil napodobuje drobné domácí opravy a učí se tak novým dovednostem a zručnosti.

 

 

Hračky pro holky

 

Panenky a kočárky

 

Neexistuje žádná typičtější hračka pro holky, než je panenka. Na toto téma už byla vypracována spousta studií, které různými způsoby došly k podobnému závěru. A to, že už odmalička se holčičky připravují na roli matky, kterou mají „zakódovanou“. Kočárek pro panenky je pak nezbytným inventářem.

 

Zmenšená domácnost

 

Minikuchyňka, minipračka s minižehličkou, minidomeček s minivybavením,… takového hračky uvidíte u málokterého kluka. Holčičky rády napodobují maminky i tatínky, kteří se starají o domácnost. Do učení běžných domácích prací „nanečisto“ se ale rádi zapojí i kluci. Jen se tím, stejně jako ti velcí, raději moc nechlubí.

 

Holčičí hrdinky a hrdinové

 

Stejně, jako jsou u kluků oblíbení akční hrdinové, mají i holky své preferované hrdiny a hrdinky. Všichni máme ještě v živé paměti, když byla hračkářství, oblečení, doplňky, dětské oslavy a vůbec všechno plné Anny a Elzy, hrdinek z pohádky Ledové království. A nebyla to jen úspěšná reklama, co přitáhlo pozornost holčiček různého věku. Krásné šaty, dlouhé vlasy, netradiční pohádkový hrdina Olaf, silný sourozenecký vztah, chytlavé písničky,… a dětská posedlost vším, co zobrazuje jejich zábavné idoly, je na světě.

 

Koně a poníci

 

Zvířátka sice patří mezi jedny z nejoblíbenějších hraček společných pro obě pohlaví, ale koně a hlavně barevní poníci přece jen vedou spíše u děvčat.

Vzpomínáte si ještě, jaká byla vaše nejoblíbenější hračka?

 

Některé hračky jsou vhodné pro holky i kluky, takže se nebojte při výběru popustit uzdu fantazii.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Jak vybírat dětskou bundu Jak vybírat dětskou bundu

Kvalitní oblečení by mělo být základem nejen vašeho, ale také dětského šatníku. V dnešním článku se zaměříme na výběr dětské bundy. Jiná bunda je vhodná na zimu, jiná na jarní a podzimní měsíce a další na prosluněné...

Dětská důvěra Dětská důvěra

Každý z nás potřebuje mít někoho, komu může plně důvěřovat. To platí nejen pro dospělé, ale hlavně pro malé děti, pro které je důvěra naprosto klíčová, stejně jako jídlo, teplo a pohlazení. Důvěru musíme pěstovat již od...

Holčička z gynekologického pohledu Holčička z gynekologického pohledu

Je známo, že o dívčí pohlavní orgány je třeba se starat o trochu více, než o ty chlapecké. Rozvíjejí se již v bříšku a každá maminka by měla vědět, jak správně dodržovat hygienu, aby se nedostavily nepříjemné gynekologické...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka