facebook
Dobré ráno, je sobota 18.9.2021 a svátek slaví Kryštof

Nepodceňte výběr povlečení pro vaše dítě! Řídí se jinými pravidly!


Ilustrační fotografie

Povlečení pro sebe vybíráme nejčastěji podle designu. U dětského také hraje motiv velkou roli, ovšem nesmí stát na prvním místě. Naučte se, jak vybrat to nejlepší povlečení pro vaše dítko, aby se mu spokojeně spinkalo.


Výběr správného materiálu

Při spánku je povlečení v permanentním kontaktu s dětskou pokožkou. Ta je velmi citlivá, proto musíte přemýšlet nad volbou materiálu. Například méně vhodný materiál je krep kvůli jeho vrásnité struktuře. Volbou číslo 1 je naopak bavlna. Je příjemná na omak a pokožku žádným způsobem nedráždí, eliminujete tím riziko vzniku vyrážek. Navíc je prodyšná, pomáhá udržovat správnou teplotu a odvádí pot. Oceníte i její odolnost. Dětské povlečení z bavlny vydrží i časté praní. Před prvním použitím ho nezapomeňte vyprat!


Zip jako nejlepší řešení

Co se týče zapínání, volte zip. Je praktický, povlečení díky němu pevně drží na polštáři i dece. Nevhodné je zapínání na vyjímatelné plastové knoflíky, protože se samovolně rozepíná. Vhodné je také tzv. zakládací zapínání. Díky přeložené látce se deka ani polštář nedostanou ven.


Pozor na rozměry!

Nikdy nesmíte udělat tu chybu, že vyberete povlak větší, než je rozměr deky nebo polštáře. V takovém případě se bude povlak shrnovat.


Do designu nechte dítě promluvit!

Zatímco dětské povlečení do postýlky pro miminko vyberete podle vlastního vkusu, pokud máte starší dítě, dejte mu šanci, aby si samo vybralo design. Dětské povlečení do velké postele existuje v mnoha atraktivních motivech. Oblíbeným motivem jsou Mimoni, většina malých slečen chce spát v povlečení Ledové království, pro kluky jsou k mání například motivy Spiderman, Cars a Star Wars. V e-shopu rodinnebaleni.cz mají i designy se zvířátky, Minnie či Medvídkem Pú. Kromě toho zde pohodlně nakoupíte i prostěradla, deky, polštáře a další.

Tipy pro funkční dětský pokoj Tipy pro funkční dětský pokoj

Dětský pokoj by měl být pro dítě útočištěm, kde se bude cítit příjemně, bezpečně a jeho zařízení bude podněcovat fantazii dítěte. Dětský pokoj by měl být prostorem vhodným k odpočinku, hrám i učení dítěte.

Jak vybrat vhodný dárek pro muže a ženy

Všichni to občas řešíme. Jedeme k příbuzným na návštěvu, někdo blízký slaví narozeniny nebo se kamarádce narodilo miminko a my nechceme přijet s prázdnou.

Jak správně vybírat hračky pro malé děti Jak správně vybírat hračky pro malé děti

Hračkami pro děti se to kolem nás jen hemží. Je jich tolik, že nevíme jakou vybrat, natož zda bude dítě vůbec dlouhodobě bavit. Každou chvíli se na nás také valí špatné recenze, které popisují hračky jako...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka