facebook
Příjemnou noc, je středa 19.1.2022 a svátek slaví Ilona

Chaplin versus klokan


Ilustrační fotografie


Potřeby:
nafukovací balonek, polštář, hůl, stopky


Postup:
Hráči budou nejprve představovat Chaplina jeho typickou chůzí. Mezi nohama budou držet nafouknutý míč (balonek), na hlavě knihu nebo polštář a v ruce hůl. Typická chůze Chaplina je nohy do ó, cylindr si přidržuje jednou rukou, v druhé ruce točí hůl. Dále budou hráči představovat klokana.
Klokan má mezi nohama balón, na břiše si přidržuje rukama polštář a pod bradou má hůl. Pohybuje se skákáním tak, aby mu nic nespadlo.


A hra může začít:
Vytvoříme si metu, buď jednoduchou, nebo se štafetou. Vybraný hráč odstartuje a bude představovat Chaplina. Na konci mety si pomůcky přehodí na patřičná místa a zpátky bude představovat klokana. Pokud Chaplin nebo klokan cestou něco ztratí, musí se buď vrátit k případné vlastní startovací metě, nebo se na místě upravit.


Tato hra se dá běžet jednotlivě na čas, ale i ve skupinkách, jako štafeta.

Hromada! Hromada!

Uprostřed hřiště si vytvoříme kruh o velikosti 9 m v průměru, do jeho středu položíme míč. Od kruhu vytyčíme mety...

Kachní slalom Kachní slalom

Vytvoříme si metu se slalomem, nejlépe vyznačíme cestu pomocí šipek nebo nataženého provázku. Hráče rozdělíme do rovnoměrných skupin. Hráči ve své skupině si dřepnou na bobek...

Jen počkej, zajíci! Jen počkej, zajíci!

Hráči zvolí jednoho, který bude představovat vlka, ten si spustí vzadu od pasu vlčí ocas. Bez vlkova vědomí si ostatní hráči zvolí zajíčka...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka