facebook
Příjemnou noc, je neděle 21.7.2019 a svátek slaví Vítězslav

Dětský pokoj podle feng-šuej


Ilustrační fotografie


Feng-šuej je tradiční čínské učení, které je staré přes 4000 let. Toto učení spočívá v nastolení harmonie mezi člověkem a jeho okolním prostředím. Základem je proudění energie zvané čchi, která bude v prostoru proudit nerušeně, pokud dané harmonie dosáhneme. K tomu využívá feng-šuej práci s protikladnými principy jingu a jangu a s pěti elementy v podobě vody, země, ohně, dřeva a kovu. Pro docílení celkového souladu je pak v daném prostoru využíváno kombinací různých barev, materiálů, tvarů, vůní i zvuků.

Dětský pokoj
je prostor, kde bychom svým dětem měli vytvořit nerušené a klidné prostředí, které bude podněcovat jejich správný vývoj. Z hlediska tohoto učení je právě dětský pokoj považován za jeden ze tří pokladů domácnosti, kterému by se proto měla věnovat zvýšená pozornost. V případě, že se rodiče rozhodnout zařídit dětský pokoj podle zásad feng-šuej, bylo by ideální, aby tak učinili s odborníkem. My bychom chtěli v našich článcích alespoň představit některé principy, které jsou pro dětský pokoj důležité.

Jako první je nejdůležitější určit, který pokoj v domě či bytě bude sloužit jako ten dětský. Jiná situace je samozřejmě v případě rodinného domu, zejména pak jestliže jej stavíme podle svých představ a můžeme tomu přizpůsobit i rozmístění jednotlivých místností. Odlišné to pak bude u třípokojového bytu, kde není taková možnost volby. Nejvhodnější místností by měla být ta, která je situována na východ či jihovýchod. Měla by tak vytvořit prostor, kde si dítě nejen hraje, ale bude i odpočívat.

Orientace dětského pokoje
na východ či jihovýchod zajistí, že zde bude dostatečné množství přirozeného světla, což nabudí dětskou pozornost. Zároveň tak budou i eliminovány nežádoucí rušivé prvky.  Jestliže by byl dětský pokoj naopak situován na západ nebo severovýchod, aktivovalo by to sice dětskou činorodost, ale mezi sourozenci by to vyvolalo rivalitu.

Jak vybrat vhodný dárek pro muže a ženy

Všichni to občas řešíme. Jedeme k příbuzným na návštěvu, někdo blízký slaví narozeniny nebo se kamarádce narodilo miminko a my nechceme přijet s prázdnou.

Jak správně vybírat hračky pro malé děti Jak správně vybírat hračky pro malé děti

Hračkami pro děti se to kolem nás jen hemží. Je jich tolik, že nevíme jakou vybrat, natož zda bude dítě vůbec dlouhodobě bavit. Každou chvíli se na nás také valí špatné recenze, které popisují hračky jako...

Tipy pro zdravější domácnost Tipy pro zdravější domácnost

Každý chce mít kolem sebe zdravější a čistší životní prostředí. Mnoho věcí ovlivnit nelze, ale lze začít u své vlastní domácnosti, přičemž v mnohých případech stačí jen pár drobných změn. Jestliže zrovna zařizujete bydlení nebo provádíte...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka