facebook
Dobrý podvečer, je neděle 4.12.2022 a svátek slaví Barbora

Dětský pokoj podle feng-šuej


Ilustrační fotografie


Feng-šuej je tradiční čínské učení, které je staré přes 4000 let. Toto učení spočívá v nastolení harmonie mezi člověkem a jeho okolním prostředím. Základem je proudění energie zvané čchi, která bude v prostoru proudit nerušeně, pokud dané harmonie dosáhneme. K tomu využívá feng-šuej práci s protikladnými principy jingu a jangu a s pěti elementy v podobě vody, země, ohně, dřeva a kovu. Pro docílení celkového souladu je pak v daném prostoru využíváno kombinací různých barev, materiálů, tvarů, vůní i zvuků.

Dětský pokoj
je prostor, kde bychom svým dětem měli vytvořit nerušené a klidné prostředí, které bude podněcovat jejich správný vývoj. Z hlediska tohoto učení je právě dětský pokoj považován za jeden ze tří pokladů domácnosti, kterému by se proto měla věnovat zvýšená pozornost. V případě, že se rodiče rozhodnout zařídit dětský pokoj podle zásad feng-šuej, bylo by ideální, aby tak učinili s odborníkem. My bychom chtěli v našich článcích alespoň představit některé principy, které jsou pro dětský pokoj důležité.

Jako první je nejdůležitější určit, který pokoj v domě či bytě bude sloužit jako ten dětský. Jiná situace je samozřejmě v případě rodinného domu, zejména pak jestliže jej stavíme podle svých představ a můžeme tomu přizpůsobit i rozmístění jednotlivých místností. Odlišné to pak bude u třípokojového bytu, kde není taková možnost volby. Nejvhodnější místností by měla být ta, která je situována na východ či jihovýchod. Měla by tak vytvořit prostor, kde si dítě nejen hraje, ale bude i odpočívat.

Orientace dětského pokoje
na východ či jihovýchod zajistí, že zde bude dostatečné množství přirozeného světla, což nabudí dětskou pozornost. Zároveň tak budou i eliminovány nežádoucí rušivé prvky.  Jestliže by byl dětský pokoj naopak situován na západ nebo severovýchod, aktivovalo by to sice dětskou činorodost, ale mezi sourozenci by to vyvolalo rivalitu.

www.rodinnebaleni.cz Prostěradla – nezbytná součást kvalitního spánku

Pořád přemýšlíte, co vám ještě chybí ve vaší ložnici? Když pominete příjemně vymalované stěny, kvalitní nábytek, přirozené osvětlení a měkké povlečení, zbývají jen luxusní prostěradla.

Velký úklid bez starostí! Velký úklid bez starostí!

Je velký úklid i vaší noční můrou? Pak rozhodně nejste výjimkou! Pořádné gruntování je sice třeba provádět jen několikrát do roka, ovšem velmi důsledně a pečlivě, proto vás může připravit o spoustu drahocenného času.

Ukliďme si domov Ukliďme si domov

Domov – ložnice, obývací pokoj, kuchyně, dětský pokoj, koupelna. Někde v rohu vysavač, mop. Na dřezu houbička, drátěnka a saponát. Máte doma uklizeno? No, rámcově jde říci, že ano. Většinou je to fajn.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka