facebook
Dobré odpoledne, je sobota 6.3.2021 a svátek slaví Miroslav

Dětský pokoj podle feng-šuej


Ilustrační fotografie


Feng-šuej je tradiční čínské učení, které je staré přes 4000 let. Toto učení spočívá v nastolení harmonie mezi člověkem a jeho okolním prostředím. Základem je proudění energie zvané čchi, která bude v prostoru proudit nerušeně, pokud dané harmonie dosáhneme. K tomu využívá feng-šuej práci s protikladnými principy jingu a jangu a s pěti elementy v podobě vody, země, ohně, dřeva a kovu. Pro docílení celkového souladu je pak v daném prostoru využíváno kombinací různých barev, materiálů, tvarů, vůní i zvuků.

Dětský pokoj
je prostor, kde bychom svým dětem měli vytvořit nerušené a klidné prostředí, které bude podněcovat jejich správný vývoj. Z hlediska tohoto učení je právě dětský pokoj považován za jeden ze tří pokladů domácnosti, kterému by se proto měla věnovat zvýšená pozornost. V případě, že se rodiče rozhodnout zařídit dětský pokoj podle zásad feng-šuej, bylo by ideální, aby tak učinili s odborníkem. My bychom chtěli v našich článcích alespoň představit některé principy, které jsou pro dětský pokoj důležité.

Jako první je nejdůležitější určit, který pokoj v domě či bytě bude sloužit jako ten dětský. Jiná situace je samozřejmě v případě rodinného domu, zejména pak jestliže jej stavíme podle svých představ a můžeme tomu přizpůsobit i rozmístění jednotlivých místností. Odlišné to pak bude u třípokojového bytu, kde není taková možnost volby. Nejvhodnější místností by měla být ta, která je situována na východ či jihovýchod. Měla by tak vytvořit prostor, kde si dítě nejen hraje, ale bude i odpočívat.

Orientace dětského pokoje
na východ či jihovýchod zajistí, že zde bude dostatečné množství přirozeného světla, což nabudí dětskou pozornost. Zároveň tak budou i eliminovány nežádoucí rušivé prvky.  Jestliže by byl dětský pokoj naopak situován na západ nebo severovýchod, aktivovalo by to sice dětskou činorodost, ale mezi sourozenci by to vyvolalo rivalitu.

Barvy a doplňky v dětském pokoji podle feng-šuej Barvy a doplňky v dětském pokoji podle feng-šuej

Barevné řešení dětského pokoje je mezi rodiči obecně často diskutovaným tématem. Někteří volí barvu podle pohlaví svého dítěte, jiní například podle oblíbených pohádkových postaviček. Ať tak či tak, z pohledu feng-šuej je...

7 důvodů, proč investovat do bambusového ložního prádla 7 důvodů, proč investovat do bambusového ložního prádla

Bambusové vlákno je velký hit. Vyrábí se z něj plínky, oblečení a úspěchu se dočkalo také v oblasti ložního prádla. V čem je lepší než klasická bavlna? Jaké varianty bambusových...

Výběr povlečení. Má každý člen vaší rodiny to, které potřebuje? Výběr povlečení. Má každý člen vaší rodiny to, které potřebuje?

Pečlivě jste si vybrala matraci i rošt. Dala pozor, aby v ložnici nebylo moc rušivých elementů, dítěti jste k posteli dala zarážku, aby během spánku nespadlo, možná vám v ložnici visí...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka