facebook
Dobré odpoledne, je sobota 10.6.2023 a svátek slaví Gita

Nevěra


Ilustrační fotografie


S manželem jsme se poznali před 5ti lety a byla z toho velká láska. Po půl roce mě manžel požádal o ruku a za další půl rok byla svatba. Jenže po pár měsících manželství jsem začala pozorovat, že se schovává s telefonem atd… Tenkrát jsem na nevěru nepřišla. Když jsme měli vlastní bydlení a narodila se nám první dcera, pár dní na to jsem zjistila, že má manžel milenku. Vztah s ní ukončil a slíbil, že už se to nebude opakovat. Poté začal propadat svým koníčkům, hlavně cyklistickému kolu a s námi trávil minimum času. Pak se nám narodilo druhé dítě. Slíbil, že až se malá narodí, bude jezdit minimálně. Opak byl pravdou, jezdil ještě více. Nyní má naše mladší dcerka 1 rok a zjistila jsem z manželova mobilu, že má opět milenku. Je možné s pomocí odborníků (např. v manželské poradně, u psychologa) napravit záletníka a udělat z něj dobrého manžela a otce? Nebo je to plýtvání energií? Co byste mi doporučila? Děkuji Vám za Vaši radu.


Na dotaz odpovídá Hanka Havlová - terapeutka


Hezký den, Leono,


mám do života ráda větu jednoho mého kamaráda: „To by se muselo zkusit“ :-) Nevím, jestli je možné napravit záletníka. Rozhodně vám a vašemu manželovi může psycholog v manželské poradně nebo dobrý terapeut pomoci uvidět zvenku, co se u vás doma vlastně děje, před čím má váš muž tendenci utíkat. Dostanete dobré nástroje na to, jak spolu komunikovat. Jak si můžete porozumět. Jak můžete svým dětem tvořit společně harmonický domov. Co s těmi nástroji uděláte, bude už na vás. Terapeut vám dá ale podporu v celém procesu hledání nejlepšího řešení.


A jinak – kolo je pro muže dobrý koníček, v tom ho podporujte. Jestli se dá mnoho milenek brát jako dobrý koníček – to bychom rozpoutaly bouřlivou diskusi :-) Podstatné je, jestli vás to bolí a zraňuje. A potom opravdu hledejte dobrého terapeuta pro sebe, který vám pomůže najít ztracenou sebeúctu. Přeji vám hodně odvahy a štěstí.


Hanka

Vyhoření Vyhoření

Únava, deprese, chuť někam se zavřít a nevidět a nebýt viděna. Na vše, na co se podíváte, vám připadá marné, zbytečné. Máte pocit, že už se nedokážete ani hnout. I k těm nejjednodušším...

Jaký dárek k Valentýnu? Jaké dárky (ne)kupovat ženám na valentýnaʔ

Internet se začátkem února jen hemží radami, jakým dárkem zaručeně potěšit vaši drahou polovičku. Vybírání dárků  s sebou nese ale i určitá úskalí, tím spíš vybíráte-li dárek pro ženu. 

Snažíme se o miminko

Snažíme se s přítelem už 4 měsíce o miminko. Počítám si každý měsíc, kdy jsem dostala menstruaci, kdy skončila, a také dny, kdy má zase začít. Každý měsíc počítáme s tím, že už nedorazí...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka