facebook
Dobré ráno, je pátek 15.11.2019 a svátek slaví Leopold

Nevěra


Ilustrační fotografie


S manželem jsme se poznali před 5ti lety a byla z toho velká láska. Po půl roce mě manžel požádal o ruku a za další půl rok byla svatba. Jenže po pár měsících manželství jsem začala pozorovat, že se schovává s telefonem atd… Tenkrát jsem na nevěru nepřišla. Když jsme měli vlastní bydlení a narodila se nám první dcera, pár dní na to jsem zjistila, že má manžel milenku. Vztah s ní ukončil a slíbil, že už se to nebude opakovat. Poté začal propadat svým koníčkům, hlavně cyklistickému kolu a s námi trávil minimum času. Pak se nám narodilo druhé dítě. Slíbil, že až se malá narodí, bude jezdit minimálně. Opak byl pravdou, jezdil ještě více. Nyní má naše mladší dcerka 1 rok a zjistila jsem z manželova mobilu, že má opět milenku. Je možné s pomocí odborníků (např. v manželské poradně, u psychologa) napravit záletníka a udělat z něj dobrého manžela a otce? Nebo je to plýtvání energií? Co byste mi doporučila? Děkuji Vám za Vaši radu.


Na dotaz odpovídá Hanka Havlová - terapeutka


Hezký den, Leono,


mám do života ráda větu jednoho mého kamaráda: „To by se muselo zkusit“ :-) Nevím, jestli je možné napravit záletníka. Rozhodně vám a vašemu manželovi může psycholog v manželské poradně nebo dobrý terapeut pomoci uvidět zvenku, co se u vás doma vlastně děje, před čím má váš muž tendenci utíkat. Dostanete dobré nástroje na to, jak spolu komunikovat. Jak si můžete porozumět. Jak můžete svým dětem tvořit společně harmonický domov. Co s těmi nástroji uděláte, bude už na vás. Terapeut vám dá ale podporu v celém procesu hledání nejlepšího řešení.


A jinak – kolo je pro muže dobrý koníček, v tom ho podporujte. Jestli se dá mnoho milenek brát jako dobrý koníček – to bychom rozpoutaly bouřlivou diskusi :-) Podstatné je, jestli vás to bolí a zraňuje. A potom opravdu hledejte dobrého terapeuta pro sebe, který vám pomůže najít ztracenou sebeúctu. Přeji vám hodně odvahy a štěstí.


Hanka

Čekám jeho dítě, ale on mě nechce - Dotaz od čtenářky

Dobrý den, Hanko. Čtu Vaše rady, a strašně bych si přála, abyste mi mohla pomoci. Čekám jeho dítě a on mě nechce. Zní to jako nadpis z telenovely. Nikdy jsem si nemyslela, že se to stane mně. A začalo to tak hezky...

Miluj bližního svého… Ale když on mě tak štve! Miluj bližního svého ... Ale když on mě tak štve!

Emoce v partnerství 3.díl - Miluj bližního svého… Ale když on mě tak štve! Zní to jednoduše, ale jak na to, že? Lékař vám řekne: Měl byste přestat kouřit. Dočtete se:...

Základy emoční inteligence Základy emoční inteligence

Emoce v partnerství 2.díl - Základy emoční inteligence. V každé buňce máme zakódovanou informaci evoluční paměti o tom, že máme právo a schopnosti naplnit svůj život tak, abychom byli šťastní.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka